hayvanseverlerin sokak hayvanlarına eziyeti

  0
  roxic7 15.8.2020 11:32 ~ 14:50
  geçen yavru bi kedi gördüm, tek gözü kör, yaralanmış. yemek veriyorum, hareket bile edemiyor, halsizlikten yemeği yiyemiyor. bir kac gün sonra baska yavru bir kedi gördüm, arka iki bacağı kırılmış, veya tutmuyor bir sebepten ötürü, sürünerek gidiyordu. bunlardan önce gördüğüm başka bir kedi yanmış gibiydi, tüyleri dökülmüş, acı içinde bağırıyordu.

  şimdi, bu hayvanlara kim bakacak? bu hayvanlar hastalandığında, sakatlandığında, kim bunları tedavi edecek? allah mı koruyor bu hayvanları yoksa hayvan severler mi? ne zaman birisi "sokaklarda hayvan istemiyoruz" dese, hemen bir hayvan sever çıkıp "hayvansız sokak mı olur siz hayvan düşmanısınız" diyor.

  yahu, bu hayvanlar açlık ve hastalık yüzünden ölüyor. benim 1-2 hafta içinde gördüğüm kediler bunlar. daha görmediğimiz ne hayvanlar acı içinde ölüyor. bu hayvanlar sokaklarda yaşayamaz, şartları güzel değil. sokaklarda ne kedi ne de köpek olmalı. olsa bile çok çokaz olmalı ve belli bir düzende tutulmalı. böyle müslüman geçinen bir ülkenin her mahallesinde en az 10 kedisi var ve bunlar bir kaç sene bile yaşayamıyorlar. sefalet içinde üreyip ölüp gidiyolar.

  hayvanların en büyük düşmanı hayvan severlerdir.