regresyon terapisti dolores cannon ile söyleşi:“evren tarihinin en önemli döneminde yaşıyoruz” (alıntıdır.)

  9
  wertyus 17.1.2018 20:00
  okumanızı tavsiye edeceğim ilginç bir yazıdır. gerçekciliği hakkında birşey söyleyemem ama beni uzun zaman düşündüren ve merak ettiren bir konudur. lütfen sonuna kadar okuyun birşey kaybetmezsiniz :)


  regresyon terapisti dolores cannon ile söyleşi:“evren tarihinin en önemli döneminde yaşıyoruz”
  yazar : çeviren: yasemin tokatlı

  regresyon terapisti dolores cannon ile söyleşi:“evren tarihinin en önemli döneminde yaşıyoruz”
  dolores cannon, kırk yılı aşan meslek hayatında hipnozla regresyon terapisi kullanarak binlerce danışan ile çalıştı, on yedi kitap yazdı; alanında en çok tanınan ve talep gören kişi olduğu kolayca söylenebilir. yazdığı kitaplarda geçmiş yaşamlar, dünya dışı varlıklar, başka gezegenlerdeki yaşam, enerji şifası, nostradamus ve isa gibi tarihsel kişiler, uzaylılar tarafından kaçırılanlar gibi birbirinden farklı pek çok konuyu işledi. her bir kitap, dolores’in deyişiyle, “okurun zihini hamur gibi eğip bükmek” gibi bir etkiye sahip.

  the three waves of volunteers and the new earth (gönüllülerin üç dalgası ve yeni yeryüzü) adlı en son kitabında, danışanlarının seanslarından örneklerle yeryüzünün şimdilerde geçirmekte olduğu paradigma değişiminin “ardındaki şeyleri” ele alıyor. dolores, seanslar sırasında danışanlarını hipnoz ile deneyimlenebilecek en derin translardan biri olan “süper bilinçli” beyin dalgası durumuna getirmekte. the edge dergisi ile yaptığı söyleşide, dolores bu tekniğin ayrıntılarını şöyle anlatıyor:

  “yıllar içinde kendi tekniğimi geliştirdim. şu an bilinen diğer pek çok hipnoz tekniğine pek benzemiyor. var olan en büyük kuvvet dediğim şeyle temasa geçebiliyoruz ve bu, bütün bilgilerin kaynağı. çalıştığım her bir kişide buna ulaşmanın bir yolunu buldum ve binlerce kişiyle çalıştım.”

  dolores’in tekniğinin sonuçları, en hafif deyimle, afallatıcı. yıllar içinde, danışanlarının seansları arasında bir bağıntı dikkatini çekmeye başlamış: bu dönemde bu gezegende bedenlenen ruhsal varlıkların yolculuklarını birbirine bağlayan bir bağıntı.

  “terapist ve danışman olarak binlerce danışanla çalıştığınızda, pek çok vaka arasında ortak bir noktanın olduğunu görmeye başlıyorsunuz. daha önceleri, danışanlar bir geçmiş yaşama giderler ve orada bazı yanıtlar bulurdum ve ardından, bütün bilgilerin kaynağını araştırıp danışanların sorularına yanıt arayıp şifalanmayı sağlardım. son beş yıldır görmekteyim ki danışanlar daha önce hiç dünya’da bedenlenmemişler; ya kaynak’tan, tanrı’dan gelmekteler ya da ışık varlıklar olarak yaşadıkları başka gezegenlerden, başka boyutlardan. keşfetmekte olduğum ortak nokta bu; böylece gönüllülerin üç dalgası teorisini oluşturdum.”

  dolores’in teorisi, bu dönemde yeryüzüne yardım etmek üzere başka gezegen ve boyutlardan gelen bir dizi ruhsal varlık olduğunu öne sürüyor. şu an yaşayan yeryüzü varlıklarından daha yüksek titreşime sahip olan bu varlıkların pek çoğu, bu gezegende ilk kez bedenleniyorlar. dolores, yeryüzünde pek çok ömür geçiren ruhsal varlıkların hep aynı hata ve ders kalıplarını tekrarladıkları ve nihayetinde gezegenin tahrip edilmesine yol açmakta olan bir karmik döngüye takılıp kaldığını doğruluyor. dolayısıyla, gezegenin temizlenmesi ve yükselmesi için daha saf ruhsal varlıklar yeryüzüne gelmeyi seçmekteler.

  ama şimdi bedene girmiş olan bu insanlar, geliş nedenlerini artık hatırlamıyorlar. “geliyorlar ve unutma baskın çıkıyor ve bu kişiler neden buraya geldiklerinin anısını unutuyorlar. ancak, bu grup yansıtmak üzere taşıdıkları bir enerjiye sahip. yeryüzündeki düşünce tarzını değiştirecek sevecen bir enerji bu. onların burada olması bile tarihi değiştirecek.”

  danışanlarının bu yolculukları sırasında dolores, yeryüzünün evrenin tamamındaki en yoğun gezegenlerden biri olduğunu keşfetmiş. burada bedenlenen bir ruh varlığının cesur olduğu düşünülmekte çünkü dünya üzerindeki yaşam, özellikle de daha yüksek titreşimli alemlerden ve gezegenlerden gelen bu varlıklar için çok mücadele gerektiren bir deneyim. buna rağmen, danışanlarının her biri yeryüzüne gelme nedenleri sorulduğunda, “çağrıyı duydum” diye yanıt vermişler.

  yeryüzü, dolores’in danışanlarından birinin dediğine göre, daha önce hiç yaşanmamış büyük bir dönüşümden geçiyor. ilk kez olarak, bütün bir gezegen, titreşimini yeni bir boyutsal titreşime doğru değiştiriyor. geçmişte pek çok ruh varlığı veya ruh varlığı grupları (örneğin, mayalar gibi) böyle bir değişimi deneyimlemişti ama bütün bir gezegen bir anda böyle bir değişim geçirmemişti. dolayısıyla, diyor dolores, evrenin tamamı bu en büyük gösteriyi izlemek için ön sıralara yerleşmiş durumda. ancak yardım gerekiyor çünkü insanoğlu gezegeni öylesine yoğun bir titreşimle kirletmiş durumda ki bu, gezegeni bir bütün olarak tehdit ediyor. gezegen kendini patlatacak olursa, bunun etkisi evren boyunca hissedilecek ve bütün varlıkları olumsuz etkileyecek. işte bu nedenle, yardım çağrısı yapıldığında pek çok ruh varlığı yola çıkıp buraya gelmiş.

  dolores cannon, kitabında, dünya’da bedenlenmekte olan üç farklı ruh varlığı grubundan söz ediyor:

  1. ilk dalga: şimdilerde 40’lı ve 60’lı yaşlarda olan bu gönüllüler yeryüzünde deneyimledikleri şiddet, öfke ve nefret nedeniyle rahatsızlar. insan olarak yaşama uyumlanmakta en çok zorluğu çekmiş olan bu grup içinden pek çok kişi intihar etmeye kalkışmış.

  2. ikinci dalga: şimdilerde 20’li ve 30’lu yaşlarda olan bu gönüllüler, bedenlerinde daha rahatlar ve başkalarına yalnızca yanlarında olarak bile etkileyebilen enerjiye kanal olmaktalar. başkalarıyla bu enerjiyi paylaşmaktan ibaret olan görevleri nedeniyle herhangi bir şey yapmak değil de yalnızca “olmak” zorundalar.

  3. üçüncü dalga: çoğu şimdilerde ergenlik yaşında olan yeni çocuklar, boyutsal değişim ve dönüşüm meydana geldikten sonra gezegende kalması gereken bilginin tamamına sahipler. dna’ları daha gelişkin ve yüz yüze oldukları en büyük mücadele, diğer insanların onları yanlış anlayıp dikkat eksikliği bozukluğu tanısı konularak ilaçla tedavi etmeye çalışmaları.

  dolores, daha önce yaptığı seanslardan elde ettikleriyle kayıp atlantis uygarlığı üstüne de pek çok kitap yazmıştı. keşfettiği şeylerden biri de geçmişte, atlantis gibi, yıkılıp gitmiş daha pek çok uygarlıklar olmuş olduğu.

  “insanlar enerjiyi yanlış yönde kullanma ve onu kontrol edememe noktasına geldikleri her defasında, durdurulmaları gerekmişti. ve her defasında, bu gezegen üstündeki her şey sıfırlanıp yeniden başlatıldı. uygarlıklar, en ilkel safhalara dek geri gidip tekrar başlamıştı. işte bu nedenle, bunun bu kez olmasını istemiyorlar. gezegeni tekrar sıfırdan başlatıp üstünde bir kez daha insanlık için yaşamı başlatmak istemiyorlar.”

  “bir hipnoterapi seansında, kadın danışanım atlantis dönemine geri gitti ve bana, atlantis’in yıkılışının başlıca nedenini anlatmaya başladı. o dönemde bilimciler varmış. kara madde dedikleri şeyle bilinçsizce uğraşan kişiler varmış. şimdilerde bilim adamlarının yine bilinçsizce uğraştığı antimadde dediğimiz şeyle aynı şeymiş bu. bunu bilmemiz gerektiği söylendi çünkü bilimciler şimdi yine aynı şeyi yapmaktalar.”

  “isviçre’deki büyük parçacık çarpıştırıcı deneyi de aynı şey. antimadde ile bilinçsizce oynuyorlar. ne yapmakta olduklarına dair hiçbir fikirleri yok ve bu çok tehlikeli.”

  “o dönemdeki deneyler sonuna dek sürdürülseymiş, gezegenin manyetik şebekesini bozacak ve yeryüzünün içe doğru patlamasına yol açacakmış; ve bu ise sırayla bütün evrenin manyetik şebekesini bozacak bir durummuş. ama o noktaya gelmeden durdurmuşlar ama uygarlığın yıkılmasına yol açmış.”

  çalışma tarzına yönelik eleştirilerden söz ettiğimizde, dolores, kendisine “büyük bir bilim kurgu yazarı” olduğu söyleyenlerin sözlerine gülümsediğini söylüyor.

  “bunların tamamını uydurmuş olmama imkan yok. yazdığım kitapların hepsi, sıradan insanlarla yaptığım seanslardan elde ettiklerim üzerine kurulu. ofisime girene dek tanımadığım, birbirinden farklı, kimi üst düzey yönetici, kimi öğretmen, kimi din adamı, kimi ev kadını olan insanlar bunlar. bir geçmiş yaşamı olmayanını görmedim. convulted universe (alt üst olan evren) dizisini yazmaya başladığımda, bu kitabın, “zihinlerini hamur gibi yoğurup bükmek” isteyen okurlara uygun olduğunu söylemiştim. okuyanlar ise ‘bunları biliyorum; nasıl bildiğimi bilmiyorum ama biliyorum ve bunlar doğru,’ diyorlar.”

  the edge dergisine verdiği söyleşide, dolores’e bu bilinç değişimi hakkında son olarak neler söylemek istediği sorulduğunda şöyle diyor:
  “yeni bir frekansa giriyoruz; yeni bir dünyanın var olacağı yeni bir boyuta giriyoruz ve bu son derece güzel olacak. kitaplarda anlatıldığı gibi; güzel renkler ve her şey tamamen sevgiden ibaret olacak.”

  “eski dünyanın negatifliğinden uzaklaşıyoruz ve her şey, inanılmaz bir şekilde bambaşka olacak ve hepimiz oraya doğru yol almaktayız. yeni dünyanın var olacağı yere doğru. incil’de yer alan vahiy kitabında yeni cennetten ve yeni yeryüzünden söz edilir. şu an olmakta olan aynı şeydir. ne var ki yuhanna, pathos adasında bu vahyi alırken anlattıklarının binlerce yıl sonra gerçekleşebileceğini bilmiyordu.”

  “en önemlisi, evren tarihinin en önemli döneminde yaşıyor olduğumuz gerçeği; dolayısıyla da şimdi burada olmamız çok önemli. bunu -birkaç saatliğine bile olsa- deneyimlemek için burada olmak isteyen binlerce ruh varlığı var. doğup da hemen ölecek olsalar bile, ‘bu meydana geldiğinde oradaydım,’ diyebileceklerini söylüyorlar. bu olay, bütün evren açısından bu kadar önemli. dolayısıyla, bir daha asla tekrarlanmayacak olan harikulade bir dönemde yaşıyorsunuz.”

  web kaynakça adresinde yayınlanan makaleyi çeviren: yasemin tokatlı
 • 2
  haydar 17.1.2018 23:03
  bir regresyon teraspiti olarak farklı bir görüşü olması normal. bahsettiği şey biraz daha psikolojik bir dünya, ekseni etrafında dönüyor olabilir. ilk bakışta safsata(felsefi anlamda) gibi geliyor ama üzerinde düşünülmesi gereken bir çalışma.
  sona doğru ''güzel renkler ve her şey tamamen sevgiden ibaret olacak'' kısmı biraz sevgi pıtırcığı tadında olmuş ama bilemedim şimdi.
  yarın biraz daha kapsamlı okuduğumda editleyeceğim burayı.
  0
  wertyus 17.1.2018 23:06
  heyecanla bekliyorum :)
  1
  specular 18.1.2018 13:35
  gördüğüm en elit haydar
  0
  haydar 20.1.2018 15:57
  elitizm biraz da asaletten gelir. benim büyük dedem çiftçi,dedem inşaat ustası, babam da bir memur. daha elit olamadım belki birkaç nesil sonraki torunum olur :)

  yorumun için de teşekkürler :)
 • 2
  karakedi6 18.1.2018 00:28
  puvocum zaten adam bilim kurgu yazarıymış.bana reklam çalışması gibi geldi. eğer gerçekten böyle birşey olmuş olsa şuanda gündemde 1 numara olurdu. şahsen günümüzü teknolojik anlamda geçmişi ise psikolojik anlamda başarılı buluyorum. ama yine de ilgi duyulması gereken bir konu olmuş.
  0
  wertyus 18.1.2018 00:30
  aynen puvo ilginc geldiği için paylaşmak istedim ama pek ilgi cekemedi malesef. aslında konu bakımından tartışmak için de güzel bir konu :)
 • 2
  haydar 20.1.2018 15:51 ~ 15:58
  farklı kişilerin bilinçaltı yollarıyla tümevarımcı bir yol izlemiş. her bireyden bir parça alarak yapbozu tamamlamış.

  insanlar git gide daha da dünyaya ve dünyevi şeylere bağımlı hale geliyor. bu gerek iş ile ilgili olsun, gerek aile düzeni, gerekse ideolojik olarak. kitleler halinde yerleşen bu bağımlılık duyusu küresel çapta etki etmeye ve dünyayı psikolojik olarak kötü duruma sürüklemeye itiyor. bunu gerçekleştirebilecek olanlar da yeni nesil olacakmış gibi duruyor. şimdilerin yaşlı ve orta-üst yaştaki insanları 20.yy zamanlarının değişen dünyasına adapte olmaya çalışmış kimisi başarılı olabilmiş kimisi olamamıştır.

  şimdilerin genç insanları değişimin içinde oldukları ve değişim mekanizmasının yapısal özelliği gereği bir aktarıcı görevi üstlenmişler. bana göre bu kısmı oldukça yüzeysel işlemiş. çünkü nasıl aktardığı ve aktarırken hangi kanalları kullandığı da önemli bir konu. bence bu insanlar da değişim sisteminde değişimi bizzat gerçekleştirdiği için ayrı önem teşkil ediyor.

  üçüncü olarak da şu an ki çocuklar ve ergenlik döneminde olanlar. bir üstte anlattığım nesil tarafından yetiştirilmiş olan bu grup bilinçsel olarak yeni döneme hazır hale geliyor. 2. grubun emekleriyle ve onların psikolojik olarak birikimlerini aktardığı bu grup aslında 2. grubun yarattığı dünyada ve 2. grubun yarattığı dinamiklerle yaşıyor. ancak varoluşsal farklılıklarından gelen değişik görüşlerini anlatmakta ve aynı zamanda başkaları tarafından anlaşılmakta zorluk çekiyorlar.

  dünyanın daha önce bu evrelerden geçtiği biliniyor. birtakım bilinçsizlikten veya her ne sebep olursa olsun bu başarılamamış çünkü dünya üzerindeki insanları psikolojik olarak aynı titreşime sokmak mümkün değildi. şimdiler de öyle mi :)

  bahsettiği kara madde kavramı da insanların zihinlerini tek bir elden yönetmek olduğunu düşünüyorum. bunun sebebi de ele aldığı konuları üstü kapalı bir şekilde metafiziksel olgularla anlatması. burada doğruyu kestirme olanağım çok düşük, ne bir terapistim ne de psikoloji okuyorum ...

  kara maddeyle bu denli uğraşılması sonucu ters tepki vermiş ve insanların bilinçleri birkaç defa sıfırlanmış olmalı ki kayıp şehir atlantis gibi örneklerle bu zaten gün ışığına çıkmış durumda.

  her şey güzel, her şey iyi olacak, daha iyiye gidiyoruz kısmına katıldığımı söyleyemem. sürekli bir üst frekansı zorladığımız için bizim için iyi olacağını düşünmüyorum çünkü karşımıza ne çıkacağını bilemiyoruz ve hazırlıklı deiliz. tabi bi uzman bunu yazmışsa bir bildiği bir gördüğü vardır diye düşünüyorum.

  1
  wertyus 21.1.2018 13:47
  dediğin gibi bencede ama çok fazla atlanmis ve doldurulmamis boşluk var gibi . benim bildiğim doğu asya (cin japonya gibi ulkeler) haricinde reenkarnasyona inanan herhangi bir inanç bulunmamakta. bu açıklamanın dediğine göre reenkarnasyon ruh düzeyinde gerçekleşebiliyor. bu da sonuç olarak aslında bu zamana kadar inanılan manevi ve beşeri bilgileri ve bilimlerin yanlış, eksik ve degistirilebilir olduğunu gösteriyor. bu benim düşüncem bundan kaynaklı çok mantıklı gelmemişti bu yazı zamaninda
 • bilim

  Her türlü düzenden yoksun duyu verileri ile düzenli düşünceler arasında uygunluk sağlama çabası. -Albert Einstein

 • paylaşımda bulunurken çevreyi kirletmemeye çalışınız.

  (çevre kirliliğine neden olan başlıklar, moderatörler tarafından kaldırılabilir.)