11

peatrice, murphy'i rahat bırak!

bugün günlerden dün düşlediğim gün. fakat öyle olduğunu söylemek kalpazanlık olur. çünkü düşlediğim gibi değil, beklenildiği gibi oldu bugün.

hep olduğu gibi bugünde bir kaçış içindeydim. belki de uzaklaşma istediği ya da hevesi diyebiliriz buna. çünkü beynim yat çimenlere derken, kalbim ellerime, fatih misali "yık surları" diyor ve paramparça ediyorum çimenleri. suda yanan grejuva topum yok ama denizinde en ateşli topu bile söndüren kalbim var.

ahhh! o da ne? taş serçe parmağıma takıldı. nedir bu serçe parmağımın çektiği? beş parmağımın, beşi da sağlam fakat şu serçe parmak parça pinçik olmuş. neler görmedi ki o serçe parmak?

hayatımı ayak serçe parmağıma benzetiyorum bazen. bir sürü olasılık varken, zarar gören nedense ben oluyorum. neden baş parmak ya da işaret parmak değil? minnoş serçe parmağıma bundan sonra daha çok özen göstermeliyim.

bay murphy size ve kanunlarınıza itirazım var. dediğinize göre "siz bir şeyden ne kadar uzaklaşırsanız o size geri gelir". evet aynen böyle diyorsunuz. fakat beş yıl oldu hale gelmedi. üstüne üstlük fidanlarım hala çiçek vermedi. gül bahçesinde ki dikenli gülü kendi isteğimle seçmiştim ben bay murphy. ve sizin teorinize göre dikeni elime battığı zaman gülün bana aşkla bakması gerekiyordu. bay murphy unuttuğunuz bir şey var. ben gülü dalından kopardım, kökünden değil. teorilerinizin canı cehenneme bay murphy.

konudan konuya atlamayı seven bir tipim. zaten şuan ki yazımda bile bununla beraber 4-5 kez konudan konuya atladım. fakat anlamadığım şey bay murphy'e nereden geldiğimiz? gerçekten ilginç. galiba bunu açıklamak biraz imkansız. fakat eğer bir açıklama yapmak zorundaysam; şizofrenik bir halim olduğunu söyleyebilirim. belki şuan ben yazarken, yanımda ki kardeşim peatrice yazıma bir kaç ekleme yapıyordur. kim bilir?

peatrice! yapma dostum. yazımı mahvediyorsun. lanet çeneni kapat ve kaybol pea! ve pea kaybolur. neyse ki kadim dostum cedric burada. geceyi yalnız geçirmeyeceğim...
 • 0
  kayipunicorn 6 ay önce
  sen var ya... adamsın adam...
  0
  ghostrider 6 ay önce
  çok teşekkürler =)
  0
  loleele 6 ay önce
  ama ghost şuan ağlıyor. ona adam dememelisin.
  0
  kayipunicorn 6 ay önce
  iyi bir şey demiştim 😰
  0
  ghostrider 6 ay önce
  espri yapmaya çalıştı boşver =)
 • 0
  adolfbey 6 ay önce
  şahi top suda yanmıyo grejuva ateşi suda yanıyo :d
  0
  ghostrider 6 ay önce
  şahi topu o en büyük olan topu. dedim ikisinden birini sallim tutar. tutmadı.
  0
  adolfbey 6 ay önce
  :ssssss
 • yazmak üzerine

  deneme, makale, fıkra gibi konular hakkında yazıların yazıldığı bölümümüzde amaç öğretmeyi ve bilgilendirmeyi gütmektedir.

  193 takipçi
 • abone ol
 • moderatörler
  ghostrider
  plumerion

 • bu bölüm #sosyal bölümünün alt bölümüdür.
 • =>konu dışına çıkılması yasaktır.

  =>paylaşılan yazılar bölümle alakasız ise kaldırılır. 

  =>+18 paylaşımlarda +18 ibaresi işaretlenmelidir.

  =>küfür, hakaret vb. söylemler kesinlikle yasaktır.

  =>yazarlar uzman olduğu veya deneyimi bulunduğu konular hakkında yazılar yazmalıdır.

  =>yazılan yazının mutlaka bir başlığı olmalıdır.