16

çocuğunun fikirlerine değer veren ebeveyn

pek az görüyorum etrafımda. kes! sen ne anlarsın! modunda genelde yerli ebeveynlerimiz. çocuğun fikri saçma bile olsa neslinin farklı olduğunu, dünya'ya farklı baktığını anlamamız lazım. dünya değişiyor ve sabit fikirli olup çocuklarımızı dinlemezsek zamanla onların azıcık öz güvenlerini de kırıp dünya'ya güçsüz bırakmış oluruz.

çocuklarınızın hatta 3-4 yaşındaki çocuklarınızın bile söylediklerini dikkatle dinleyerek onların fikirlerine değer verdiğinizi hissettirin.
 • 2
  kirke 12 ay önce
  katılıyorum. her çocuk dünyaya gelmiş yeni birer birey, ebeveynlerin ruh hallerine, yetiştirilme tarzlarına göre kesinlikle kalıplara sokulmamalı, kısıtlanmamalı, hayattan uzaklaştırılmamalı
  peki böyle düşünen ebeveynler? türünün tek örneği olabilir, ben henüz rastlamadım
 • 1
  sonjedi 12 ay önce
  işte bu yüzden öz güven eksikliği yaşıyoruz büyüdüğümüzde 30 yaşında adamlar bir iş kurmaya veya bir işe girişmeye korkuyorlar. ben yapamam, ben edemem diyerek..

  çocuklarımızı hayata hazırlayarak büyütmemiz lazım. 18 yaşına geldiğinde ayaklarının üstünde durabilirsin algısını oluşturmamız lazım çocukta. çevremde görüyorum adam 35 yaşında hala sigara parasını babasından alıyor. işte mühendissin diyorum, şurdan diploman var, bir yere başvursan en az 3 bin lira maaş alırsın falan ama yok, ben yapamam diyor adam..

  böyle yetiştirilmiş bir nesil ne yapabilir ki ? almanları örnek almak lazım bu tür konularda..
  0
  tunc 12 ay önce
  çok doğru. adam 30 yaşına gelmiş eskiden 18 yaşında adamların yaptığı şeylerden el çekiyor kendini. bir araba alamıyor, bir ev tutamıyor, bir iş kuramıyor. hep babası olacak yanında illa.
 • 0
  keny 12 ay önce
  annem ve babam kalp
 • 1
  kegisupertramp 12 ay önce
  uzun uğraşlarım sonucunda babam 5 yıldır akp'ye oy atmıyor :)
  0
  ibrahim13845 12 ay önce
  güzel bir başarı
 • 0
  fanikalem 12 ay önce
  bakınız uzayda patates yetiştirmek ile eş değer
 • 0
  alonedevil2 12 ay önce
  yapılması gerekendir.
 • 0
  scourge 11 ay önce
  arkadaşın ailesi eleman birinci sınıfta ilk gün ben bir daha gitmem diyor o sene okula gönderilmiyor diğer sene okulu değiştiriyorlar