6
puiv puanını artırmak için içerik oluşturan yazarlar
belki sitenin gelişmesi için belki puan kazanıp egoistlik yapmak için yapılıyor ama benim fikrim şudur ki kalite dusuyor kalan demirbaslarda ufaktan sıkılmaya başlıyor
kendimi demirbaş olarak gormuyorum ama ben sıkılmaya başladım yeni sayfasında ve vitrinde tartışılacak konuşulacak konu bulamamaktan
 • 0
  serhatcakmak 1 yıl önce
  bende böyle düşünüyorum, tabiki gündemide konuşmak gerek fakat yararlı bilgiler bence daha önce vitrine gelmeli. felsefe ve hayata dair paylaşımlar yapıyorum mesela ilgi görmediğini düşünüyorum yeterince, ben paylaşım yaparken birilerinin yorum yapmasını istiyorum fakat bilmiyorum, ya okumuyorlar diye düşünüyor insan ya da aldırmıyorlar.
  0
  yusufir 1 yıl önce
  bende tam bu konuya değiniyordum son konun hakkında:)
 • 2
  sadurra 1 yıl önce ~ 1 yıl önce
  tartışılacak konu olmamasıyla ilgili bundan 1 ay önce de sitemler edilmişti. (pi: puiv'e eklenmesini istediğim özellikler ve şikayetlerim) başlığında buna değinmiştim ben.

  ayrıca puiv'de milliyetçi-muhafazakar bir çoğunluk var. bir şey tartışmak istediğimiz de 'amına koduğumun salakları' tepkisini almaktan çok sıkıldık. çünkü tartışma seviyesi sadece puiv'de değil ülke genelinde düşük. hangi siteye bakarsanız bakın bu böyle. nasıl? çoğunlukla tartışmalarda şu ön planda:

  1- 'şu konuda bilgisi olmayanlar yorum yapmasın siktirsin gitsinler'

  bilgilendirsene birader. benim bilmediğimi düşündüğün bir şey varsa bilgilendir. ben sana düzgün bir üslupla bir şey söylediğimde bana 'bilgisiz, cahil' dersen seni bir ciddiye de almam seni ciddiye alacak başlıklar da açmam.

  2- itham etme.

  genel de sözlük-forum ortamlarında bu vardır. eğer kişi muhafazakar biriyse 'kafir', milliyetçi-ulusalcı ise 'vatan haini orospu çocuğu', ateist ise 'yobaz ya' terimlerini sıklıkla kullanarak karşıdaki insana saygısızca saldırır.

  puiv'in sloganı nedir beyler? özgürlüktür değil mi? puiv'i puiv yapan türkiye'de ilk olan formatı ve özgürlükçü duruşudur. eğer özgürlüğü 57. plana atacaksak kusura bakmayın. 'özgürlükçü' insanlar her görüşün çılgınlar gibi söylenmesini isteyip sizi savunduğu halde siz bu insanlara bu tip ithamlarda bulunursanız umurlarında olmazsınız.

  mesela biz (pi: @lethe) ile kapitalizm ve özgürlük hakkında çok güzel bir tartışma yaşamıştık. ben solcu değilim. lethe'nin sola en azından yakın olduğunu söyleyebiliriz. birbirimize hakaret etmedik. anlaştık konuyu kapattık. ha demiyorum ki anlaşmak zorundayız. en azından çaba göstermeliyiz.

  bugüne kadar ben bu sitede 'vatan haini' 'kemalist' ve 'solcu' olmak üzere üç ayrı damga yedim. üçü de değilim. ki ben yediğim ithamları da 'özgürlük' çerçevesinde değerlendirip hoşgörüyle karşıladım. saygısızlık olduğu sürece çok afedersiniz ama tartışma başlığı yerine yarrağımın başını alırsınız.
  0
  dahaolmaz 1 yıl önce
  en azından muhalif veya aykırı olduğumuz için ban yemiyoruz burada galiba o güzel bir şey. donanımhaberden de inci sözlükten de siyaset yüzünden silik yedim. ekşide de çok başlığım uçuruldu.
 • 1
  keyiftuccari 1 yıl önce ~ 1 yıl önce
  katildigim durumdur.
  puivin suan ki kitlesi en sevdiginiz hayvan nedir sorusunun altina yorum birakan kitle oldugu icin kaliteli basliklar okunmadan geciliyor .bu da malesef ki iki satir birsey karalamaya calisan yazarlarida sogutuyor.
  puan toplamak.icin seri sarki, ozlu soz,kari resmi falan facebook paylasimi yapan arkadaslara hic deginmiyorum bile.
 • 0
  kullanici 1 yıl önce
  yazarlarımız gündemle alakalı olmayan soru tarzı boş başlıklar açmayı seviyorlar. diğer yazarlarda bunları cevaplamaktan zevk alıyor. iyi yandan bakmak lazım hem boş muhabbetler hem de kaliteli muhabbetler aynı anda vitrine çıkıyor demekki ikisini de seven yazarlar var.


popi yükleniyor...

popi yükleniyor...

pupu yükleniyor...

pupu yükleniyor...

tepe yükleniyor...

tepe yükleniyor...

g20 yükleniyor...

g20 yükleniyor...