0

  5
  apsua 15.3.2018 06:25
  hayatın matematiği

  nedir bu hayat? içinde dönüp durduğumuz şey. biz mi onun içindeyiz yoksa o mu bizim. biz doğmadan önce de var, biz öldükten sonra da olacak.

  hayat, her şeyden önce bir serüven, sonsuz bir serüven peki bu sonsuz serüvenin matematiksel karşılığı sonsuzluk mu? hayır. hayat sıfırdır. matematiksel olarak hayat bir sıfırdır. sıfır, rakam olarak arap bir bilgin tarafından bulunmuştur. aslında şuan kullandığımız bütün rakamlar aynı kişi tarafından bulunmuştur bunlar arap rakamlarıdır ve her biri içinde bulunan açı miktarını temsil eder. "0" hiç açısı yoktur ya da sonsuz açısı vardır. hiç açısı yoksa neden vardır? sonsuz açısı varsa neden boştur içi?
  hayat sıfırdır, sonsuza kadar gider ve sonra sonsuza kadar gelir, göremezsiniz bile o açılarını görseniz de dokunamazsınız çünkü siz sıfırın üstünde değilsinizdir hayatın da üstünde olmadığınız gibi içindesinizdir. içi boştur sıfırın hayatın da olduğu gibi biz o boşlukta var oluruz ve yok oluruz ve hem bu var oluş hem du bu yok oluş sonsuza kadar sürer, sıfır gibi

  hep boşlukta, hep sonsuza kadar ve hep

  sıfırın içinde, sıfırdan sıfıra kadar...
 • 0
  ghostrider 15.3.2018 08:26
  puvocum fikir güzel. yazarken yazdığın şeyi bir kaç defa okumanı tavsiye ederim. yazın güzel fakat daha iyisini yapabilirsin.
  ama fikir gerçekten güzel. yazdığım kitapta kullanmayı düşünüyorum.
  0
  apsua 15.3.2018 12:57
  teşekkür ederim puvo normalde bunları sözlü olarak söylemeyi iyi becersem de yazı konusunda daha yeni sayılırım