6
nicola tesla'nın ölümü ve geriye bıraktığı notları
nikola tesla, günümüzden 72 yıl önce 1943 yılında manhattan'da new yorker otelinin 33. katındaki 3327 nolu odasında 7 ocak'ı 8 ocak'a bağlayan gece ölü olarak bulundu. kalp yetmezliğinden öldüğü tahmin edilen tesla, günlerce odasından çıkmamayı alışkanlık haline getirdiği için son birkaç gün içerisinde ne zaman öldüğüne dair kesin birşey söylenemedi.

fbı'ın topladığı 2 kamyonluk belgeler!

o gece tesla'nın mülteci yeğeni olan sava kosanovich röportaj için iki bilim editörü ile tesla'nın yanına gider ve tesla'yı ölü bulunca vasiyetini aramaya başlar. ardından yazılarını ve deney aletlerini toplar. yine o gece haberi alan fbı yetkilileri, hiç durmadan otel odasına gelir ve tüm eşyaları toplayarak iki büyük kamyonla götürürler. fbı'ın böyle aceleci davranmasının sebebi, bu değerli araştırmaların sovyetler birliği kızılordusu'nun eline geçmesidir. çünkü tesla son zamanlarında silah tasarımları üzerine çalışmaktadır. bu çalışmalara ''mikrodalga silah'',''deprem ve tsunami silahını'' örnek olarak verilebilir. bu da haliyle fbı'ı endişelendiriyordu.
gizli projeler

tesla makalelerini new york'da bir depoda 50 kutu içerisine sığdırmıştı. hatta birini de 1932 yılında grosvenor clinton oteline emanet bırakmıştı. bu istihbarata da ulaşan fbı o gece o kutuyu da ele geçirdi. kutuda ise tesla'nın çığır açan projelerinden kablosuz enerji aktarımı ile ''ölüm ışını'' adını verdiği projesi yer almaktaydı. son derece önemli olan ''ölüm ışını'' projesini, abd ve sscb askeri istihbarat servisi ile almanya tesla'nın ölümünden sonraki birkaç yıl içerisinde ciddi bir şekilde inceleme altına almıştır. bu projede uygulanan, düşman kuvvetlerinin elektronik sistemi iptal edilerek elektronik bir duvarın örülmesidir. bahsedilen bu proje amacına ulaşarak körfez savaşı ve yugoslavya'nın bombalanmasında kullanılmıştır. yine tesla'nın "tsunami silahı" denenmiş ve denizde deprem dalgaları oluşturularak dev dalgalar elde edilmiştir.
geç gelen icat: radyo!

ayrıca 1943'e kadar radyoyu bulanın marconi olduğu iddiası da tesla öldükten altı ay sonra mucidin tesla olduğu kanıtlanarak mahkeme kayıtlarına geçmiş ve bu iddiaçürütülmüştür. sonuçta tesla'nın tüm proje ve makaleleri abd'nin eline geçmiştir. fbı tarafından da ''top secret'' olarak mühürlenmiş, tartışılması ve paylaşılması yasaklanmıştır.
 • 0
  torbaci 1 yıl önce
  okumayın h.a.a.r.p oldum
 • 1
  yaabakmabana 1 yıl önce
  zenginin malı; züğürdün çenesini yorarmış.
  bahtsız bedevi bu adam ya... thomas edison da ampulü bundan aldı. ısıtılmış tungsten teli götüne girsin diyesim var adama.
 • 0
  yondaimehokagesama 1 yıl önce
  okumayın otel odasından 2 kamyon eşya çıkardım heralde otelin koltuk takımını falanda götürüyom
 • 1
  sonofgod 1 yıl önce
  abi bu adama hayranım ya, tüm hisselerini şirkete iade etmişti şirket batmasın diye ama şirket ona sırt çevirmişti :/


 • karışık

  Karışık

  41 takipçi

 • abone ol

 • moderatörler

  gaddarus

  oxygen
  tombalaci
  kaygusuzyazar
  hellomyfriend
  ilteris
  darkier
 • bölüm kuralları

  - bölümü takip etmeyi unutmayınız..

  aklınıza bölüm ismi gelmediyse bu bölüme ekleyebilirsiniz..

  ekleyeceğiniz bölümü bulamadıysanız bu bölüme ekleyebilirsiniz..

  bölüm seçmek istemeden paylaşmak istiyorsanız bu bölüme ekleyebilirsiniz..

  başlık fark etmez istediğiniz başlıkta açabilirsiniz..

  - reklam yapmak yasaktır..


popi yükleniyor...

popi yükleniyor...

pupu yükleniyor...

pupu yükleniyor...

tepe yükleniyor...

tepe yükleniyor...

g20 yükleniyor...

g20 yükleniyor...