4

sapık imamı kim koruyor ?

mersin’in tarsus ilçesinde yaşayan e.s.'ye cinsel istismarda bulunan kuran kursu hocalığı yapan imam m.d. tahliye edildi. mahkeme, m.d.'yi delillerin toplandığı gerekçesiyle tahliye etti. e.s.’nin ailesi, kızlarının üç kez intihar teşebbüsünde bulunduğunu ve okula gitmekten çekindiğini söyledi.

medyascope.tv'de yer alan göre, e.s., 2015’in yaz aylarında kuran kursuna gittiği caminin imamı ve müezzini m.d.'nin cinsel istismarına maruz kaldı. çığlık atan ancak sesini kimseye duyuramayan e.s., olayın şokuyla kendini kaybetti. kendine geldiğinde otoban kenarında yatıyordu. e.s., imam m.d. tarafından tehdit edildiği için olayı kimseye anlatamadı. e.s., yatılı okulda okurken uyku ve uyum problemleri yaşamaya başladı. rehber öğretmeninin fark etmesi sonucu olayla ilgili soruşturma başlatıldı.

cinsel istismara ilişkin savcılık iddianamesine göre, m.d., e.s.’yi temizlik malzemesi getirmesi için caminin deposuna yolladı. doğan, e.s.’nin peşinden giderek önce cinsel içerikli sözler söyledi, ardından da e.s.’yi istismar etti. iddianamede, e.s.’nin anlatımının adli muayene raporuyla uyumlu olduğu anlatıldı. m.d'nin cinsel istismar, kişiyi hürriyetinden yoksun kılma suçlarından toplamda 61,5 yıla kadar hapsi istendi. iddianame, tarsus 2. ağır ceza mahkemesi tarafından kabul edildi.

tahliye gerekçesi: deliller toplandı
m.d., 22 şubat 2018’de tutuklandı. davanın 2 ekim 2018’deki ikinci duruşmasında savcı, m.d'.nin suçu işlediğine dair kuvvetli suç şüphesi bulunduğunu belirterek, tutukluluk halinin devamı yönünde karar verilmesini talep etti. ancak mahkeme, m.d.'nin tutuklulukta geçirdiği süre ve delillerin toplanmış olması gibi gerekçelerle tahliye kararı verdi.

"adalet arıyorum"
m.d.'nin tahliyesinden sonra duruşmada konuşan e.s., şunları söyledi:

“halen ağır psikolojik sorunlar yaşıyorum. geceleri anne ve babam başımda bekliyor. yaşıtlarım şu anda okulunda sınava girerken ben adliye salonlarında adalet arıyorum. eğer adaletin tecelli etmesi için benim ölmem gerekiyorsa, bana biri açıkça söylesin. adaletin tecelli etmesi için canımı bile vermeye hazırım. annem ve babam hayatımdan korkar oldu. arkadaşlarım endişeleniyor. bir aydır telefonlara cevap veremiyorum. korkudan evden çıkamıyorum. aramızda bir sapık dolaşıyor. ailemden birisi ya da diğer çocuklar için sapık her zaman sapıktır. hapsedilmesi lazım. hiçbir çocuk, hiçbir canlı bunu hak etmiyor.”
 • 0
  filozofunsakali 7 ay önce
  deliller toplandı o yüzden tahliye edelim kendisini demek de bilmiyorum artık ama sistemi sorgulamayın. milli iradeye karşı çıkmayın beyler.
 • 0
  banabubade 7 ay önce
  orosbu cocuğu imam
 • gündem

  Herkesin fikrine ihtiyacımız var..

  609 takipçi
 • aboneliği iptal et
 • moderatörler
  systemfailed

 • bu bölüm #olaylar bölümünün alt bölümüdür.
 • puiv kuralları ve avrupa insan hakları bildirgesi geçerlidir.