-3
islama bu kadar aşırı ilgili duyulmasının sebepleri
müslomanların islamın gerçekten çok iyi bir şey sanması mesela hırsızlık yapmanın kötü olması yalan söylemenin kötü olması iyilik yapmanın doğru olması zinanın haram olması falan bu davranışların iyi ve kötü düşüncesi olması insanların kötü davranışlar günah iyi davranışlar sevap o halde bu allahın emrinden geldiğini sanır ve islama aşırı ilgi duyar birde bu dünya varsa kendi kendine oluşamaz o halde allah yarattı son olarakta cehennem korkusu kurandaki cehennem ayetleri müslümanları korkutur ve islam beyinlerinde değişmez gerçek kural haline gelir bu tür insanlara ne kadar bilim anlatırsan anlat beyni değişmez çünkü din tabudur.
 • 1
  sadurra 1 yıl önce
  ben bilimle ilgilenen o kadar insan tanıyorum. aralarında müslümanlar olduğu gibi ateistler de var ve çoğu agnostik. ve içlerinden birisi bile bana bilimsel bir şeyi tanrının olmadığına dair kanıt olarak sunmuyor. çünkü tanrı'nın varlığı ya da yokluğu bilinen bir şey değil. o yüzden 'var' diyenlere ne kadar bağnaz diyorsanız 'yok' diyenler olarak o kadar bağnazsınız demektir. mesele ben 'olduğunu düşünüyorum' diyorum. var demiyorum. ateist arkadaşlarım 'ben olmadığını düşünüyorum' diyor. 'yok amına koduğumun beyinsiz müslümanları' demiyor.

  islamiyet'e belirli eleştiriler getirebilirsiniz. fakat iş felsefi boyuta ulaştığında siz bilimsel bir kanıt sunamazsınız. çünkü bulamazsınız. tıpkı bizim tanrıya kesin bir şekilde 'var ya var' demiyor oluşumuz gibi.

  din tabudur. evet kitabı açıp okumazsan tabudur. çünkü kitabın içinde ''siz hiç düşünmez misiniz?'' diye otuz kere söyler mesela.

  mesela senin yazdığını ateistlere de uyarlayabiliriz:

  ateizme bu kadar ilgi duyulmasının sebepleri

  -ateistlerin ateizmi gerçekten çok iyi bir şey sanması batıda ekonomik durumu çok iyi olan bir ülkenin nüfusunun çoğunun ateist olmasıdır. sanar ki o ülke insanlarının dini olmadığı için bu kadar refahtırlar.
  -iyi ve kötü algısı dinlerle uyuşmadığı için ateist olurlar.
  -evrenin kendi kendine oluşması onlara çok doğal gelir ve bir tanrıya ihtiyaç duymazlar.
  -son olarak ise dinlerdeki bazı yasaklar özellikle ergen yaşlarda işlerine gelmez. içki içmek ve zina yapmak istedikleri için tanrıyı reddederler. zannederler ki tanrı'nın tüm derdi insanların içki içmesi ve zina yapmasıdır. başka derdi yoktur ''eğer sizin bahsettiğiniz ilahlar olsaydı onlar da allah'a taparlardı'' diyerek çok büyük bir şeyden bahseden tanrı'nın.

  gördün mü? bu uyarlamayı nasıl yaptım? çünkü özellikle senin paylaştığın şeyler ülkedeki ateist ergen tayfasının temsili şeyleri. yeni bir şey yok. duygusal argümanlarla tanrıyı reddediyorsunuz. 'tanrı olsaydı fakirler olmazdı'. çok muhteşem bir argüman. harika ya.

  olum siz şathiye yazan şairleri ateist zannedip kendi lehinize kullanan adamlarsınız lan. hata bende niye cevap yazıyorsam.
 • 0
  yaabakmabana 1 yıl önce
  arkadaş, herkesin görüşü kendine. müslümon nedir amük ya? bir müslüman olmasam bile hoş karşılamıyorum. umarım liselisindir ve her ne problemin varsa halledersin...
 • 0
  kaygusuzyazar 1 yıl önce
  konuya biraz farklı açıdan bakıyorum aslında ben . şimdi ülkede bilende müslüman bilmeyende müslüman . mesela bir kişiye doktor diyebilmek için fakültesini okumuş diplomasını almış olmak lazım . fakat dinler için böyle birşey geçerli değil . doğustan ailen hangi din ise ona bağlanıyorsun ömrün boyunca hiçbir fikrin olmasa bile müslümnasın . ee biriside senin dinine hakaret ederse karşı çıkarsın . eğer insanlar ateist doğsa ve şuanki gibi din seçmede özgür olsak ne kadar kişi dine yönelirdiki (örn japonya kaç kişi dine yönelip dinlere ait rituelleri yerine getiriyor neden getirsin )çocuklara din vicdan özgürlüğü verilmediği sürece dinden ayrışamayız


 • karışık

  Karışık

  41 takipçi

 • abone ol

 • moderatörler

  gaddarus

  oxygen
  tombalaci
  kaygusuzyazar
  hellomyfriend
  ilteris
  darkier
 • bölüm kuralları

  - bölümü takip etmeyi unutmayınız..

  aklınıza bölüm ismi gelmediyse bu bölüme ekleyebilirsiniz..

  ekleyeceğiniz bölümü bulamadıysanız bu bölüme ekleyebilirsiniz..

  bölüm seçmek istemeden paylaşmak istiyorsanız bu bölüme ekleyebilirsiniz..

  başlık fark etmez istediğiniz başlıkta açabilirsiniz..

  - reklam yapmak yasaktır..


popi yükleniyor...

popi yükleniyor...

pupu yükleniyor...

pupu yükleniyor...

tepe yükleniyor...

tepe yükleniyor...

g20 yükleniyor...

g20 yükleniyor...