4
murat cüreklibatur'dan (cüneyt arkın'ın oğlu) nihat doğan'a sert tepki!
türkiye sinemasının usta oyuncusu cüneyt arkın, geçen hafta katıldığı altın kelebek ödül töreninde oğlu kaan cüreklibatur'la birlikte sahneye çıkmış ve "küçük oğlum kaan. yürümeme yardım ediyor. 90 dakikalık filmin 60 dakikasında havalarda uçan cüneyt arkın yürümek için oğlundan yardım alıyor. sağolsun" demişti.

bu sözler üzerine cüneyt arkın'ın oğlu kaan “tam tersi. aslında ben babamdan destek alıyorum hâlâ. şu zamanda onun gibi atatürkçü, cumhuriyetçi, aydın insanlara ihtiyaç var”demiş ve bu sözler çok alkış almıştı.

türkücü nihat doğan ise beyaz tv’de katıldığı programda bu sözleri eleştirerek “ya kardeşim atatürk ile cüneyt arkın’ın ne alakası var? atatürkçü rejimle cüneyt arkın’ın ne alakası var? cüneyt arkın’ın da ben bir tane atatürkçü filmini bilmiyorum. cüneyt arkın’ın atatürkçülük’le hiçbir alakası yok” ifadelerini kullanmıştı.

cüneyt arkın'ın oğlundan yanıt

bu tartışmaların ardından cüneyt arkın'ın oğlu murat cüreklibatur, facebook hesabından nihat doğan'a yanıt verdi.

"tüm takipçilerimden özür dileyerek bu paylaşımı yapıyorum. ancak sizden gelen üzüntünüzü dile getiren binlerce mesaj sonucunda iki kelime etmeye karar verdim.

nihatçım, bu söylediklerinden kesinlikle seni suçlu tutmuyorum. üç tane kaset çıkarmaya çalışırken 100 yıllık türk sinemasının 50 yılına emek vermiş cüneyt arkın'ı farketmemiş olmak senin suçun değil.

cüneyt arkın türkiye'nin her dağında her ovasında her bozkırında mehmetçiğe moral ziyaretleri yaparken bir adada aylarca patates ödülü için mücadele vermiş olman da senin suçun seğil.

cüneyt arkın ona akil insanlık teklif edildiğinde "halkıma akıl vermek benim haddim değil"derken bu ses tonunla türk halkına akıl vermeye kalkman da senin suçun değil.

cüneyt arkın sadece filmlerinde değil olağan hayatında da ezilenin mazlumun yanında yer alırken tecavüze uğrayıp katledilen gencecik bir kız ardından "siz de mini eteği giyip soyunup laik sistemin ahlaksızlaştırdığı sapıklar tarafından tacize uğrayınca da bas bas bağırmayacaksınız" demen de senin suçun değil.

cüneyt arkın türk halkına hizmet ederken vücudunda kırılmadık kemik kalmamış olmasına rağmen oğlunun yardımı ile sahnede dimdik yürürken türk halkının karşısına çıktığın bir programda koltukta bile yayılarak oturman senin suçun değil.

suçlu bizleriz. suçlu seni senin bildiğin nihat doğan yapanlar. seni para ödeyerek oraya oturtanlar ve seni izleyemeye ayıracak vakti olanlar."

o paylaşım

bu içeriğe henüz yorum yapılmamıştır. • haberler

  haberlerin paylaşıldığı bölüm.

  81 takipçi

 • abone ol

 • moderatörler

  sadurra

  canki
 • yapılabiliteler:


  - haber linkleri paylaşılabilir.

  - haber videoları, fotoğrafları paylaşılabilir.

  - haber yazıları paylaşılabilir.

  - yazarlar video ve fotoğraf destekli olarak kendi haberlerini paylaşabilirler.

  paylaşım yapılırken dikkat edilmesi gerekenler:

  - tarih vermekten çekinmeyin.

  - abartıya kaçmayan, açıklayıcı başlıklar kullanın. 

  - link paylaşımına ''yorum'' eklemek istediğinizde başlığa önce haberin ne olduğunu yazıp eğer yorumunuz kısaysa yorumunuzu parantez içerisinde belirtmeniz çok çok rica olunur. 

  örnek: kızılay avm'de şüpheli paket panik yarattı (nereye gidiyor lan bu ülke?) 

  yani başlığa ''ülke nereye gidiyor beyler?'' şeklinde sadece yorumunuzu yazmayın. gireceğimiz link'in ne olduğunu bilelim biz. 

  - ''ya kardeşim ben bir haber okudum, valla içim çok dolu, ben şuraya sayfalarca yardırmak istiyorum'' diyorsanız haberi ''yazı'' formatında paylaşın ve lütfen başlığınız haberin ''ne olduğunu'' söylesin. yazıda ise önce kaynağı belirtip ardından yorumunuza geçin.

  örnek:

  başlık: ''kızılay avm'de şüpheli paket panik yarattı''

  yazının ilk cümlesi: (kaynak) abuksabukhaber.com/haberler/ankara/avm/bomba

  yazının devamı: ya ben bu ülkeyi anlayamıyorum kardeşim...

  bunu neden istiyorum? çünkü bu bölüme giren kişinin ilk amacı ''haber'' okumak. o yüzden önce haberi okuyup sonra sizin yorumunuzu görmeli.


  - link'i paylaşıp içeriği ekledikten sonra sanki içeriği ekleyen siz değilmişsiniz gibi paylaşıma girip yorum yapmak da bir seçeneğiniz, siz bilirsiniz.


  uyarı: bölümle alakasız ve reklam kokan içerikler silinecektir. 
popi yükleniyor...

popi yükleniyor...

pupu yükleniyor...

pupu yükleniyor...

tepe yükleniyor...

tepe yükleniyor...

g20 yükleniyor...

g20 yükleniyor...