6
puiv'e eklenmesini istediğim özellikler ve şikayetlerim
arkadaşlar son zamanlarda puiv'de fotoğraf ve video paylaşımının artması bir kaç arkadaşı rahatsız etti. bense bu durumdan çok memnunum. anladığım kadarıyla tartışma başlığı açılmadığı için memnuniyetsiz üyeler var. bakın, bütün link paylaşımları tartışmaya açıktır. biz bir link paylaştığımız da başlığın yorum içermiyor olması o paylaşımın tartışmaya kapalı olduğu manasına gelmez.

birinci şikayetim, buranın tam anlamıyla sözlük formatında olmadığı yüzlerce kez dile getirilmesine rağmen hala burada sözlük formatında başlıkların çoğunlukta olmasını isteyen ve bu yapılmadığında da sanki aykırı bir durum varmış gibi tepki gösteren kişilere. burada sözlük formatında başlıklar açabiliriz. olay bu. açmak zorunda değiliz. sadece sözlük formatında başlık açmak için önümüzde bir engel yok.

size buranın facebook ya da twitter gibi gelmesinin sebebi şu: iki başlık düşünelim. birisi ''miyavlayan kedi'' olsun, diğeri ise ''tatlı tatlı miyavlayan kedi''. sanki ikinci başlık daha yoruma açık ve daha tartışma içerikli gibi görünse de aslında ilk başlıkta aynı özelliği taşıyor. fakat siz ilk başlığı gördüğünüz de ''bu ne birader? burası facebook mu?'' tepkisini veriyorsunuz. çünkü ilk başlıkta başlığı açan kişinin bir yorumu yok. sadece bir video var. burada benim istediğim özellik:
link paylaşımı yapılırken başlığın altına ek olarak ''açıklama'' ya da ''yorum'' özelliği getirilmesi. çünkü verdiğimiz link'in ne içerdiğini biz başlık bölümüne yazıp, altına da konuyla ilgili yorumumuzu yazabilmeliyiz. bu ''açıklama'' özelliği olmadığı için biz başlığı ''kuyuda ölen adam'' yerine ''kuyuda ölen adam, vay mal'' diye açıyoruz. yani başlığa yorum yazmak zorunda kalıyoruz.

ikinci şikayetim, eksi atılma mantığıyla ilgili. özellikle iktidar yanlısı arkadaşlara söylüyorum bunu. örnek vereyim ''alman kanalı ard'nin erdoğan'la dalga geçtiği şarkı'' diye bir video attım. bu video benim puiv'e atmış olduğum hiç bir şekilde trollük içermeyen bir içeriktir. ben bu video'yu desteklesem de desteklemesem de sizin bu içeriği eksilemeniz saçmadır. birader ben alman kanalı mıyım? ben mi yaptım o şarkıyı? tepki gösterecekseniz gidin o kanala gösterin. ben elçiyim. adamlar yapmış ben de size ''alın görün'' diyorum. elçiye zeval olmaz.

artı-eksi kaliteli içeriklerin vitrin'de gözükmesi için var. sizin siyasi hazlarınız için yok. eğer bu davranış bu şekilde devam ederse ben de sizin için mükemmel küfürler hazırladım. haberiniz olsun.

üçüncü şikayetim, tabii ki içerik düzenleme
özelliğinin olmaması. ama bu klişeleşti artık.

dördüncü şikayetim, imla hataları. allah kitap aşkına dikkat edin şu imlaya.

beşinci şikayetim, başlık açarken önce başlığı yarım yazıp devamını yazı olarak yazmak ve biraz yazı yazıp ''ilgi görürse devamını yazcam'' demek. sen bunu dediğinde insanın ilgisini çekecekse de çekmiyor, emin ol.

ilk istediğim özelliği yukarıda yazmıştım.

ikinci istediğim özellik ise:
aynı paylaşım içerisinde birden fazla fotoğraf ve video eklemek.

bu ne demek? örnek veriyorum part1 part2 şeklinde bir belgesel var. bu belgeseli ben iki paylaşım şeklinde değil de tek paylaşıma iki video'yu ayrı ayrı eklemek istiyorum. hem yükleyen hem izleyen açısından büyük bir kolaylık olacaktır. ya da aynı şeyi resim üzerinden de düşünebiliriz. ben buraya bir yerin üç ayrı perspektiften çekilmiş fotoğrafını yüklemek istediğimde ya da mardin'de patlayan bir bomba sonrası üç farklı görüntü eklemek istediğimde ''mardin'den görüntüler'' başlığı altında bir kaç fotoğraf ekleyebilmeliyim ki o iki fotoğrafı bir programla birleştirmek zorunda kalmayayım. hem ben yüklemekte zorlanmayayım hem de fotoğrafa bakan üye sağ sol yaparak o fotoğraflar içerisinde gezebilsin.

(pi: @mortal) a ve diğer tüm kullanıcılara duyurulur. • 0
  reelsayi 1 yıl önce
  +1
 • 1
  garavel 1 yıl önce
  snapzu'daki başlıklara bakarsanız altlarında 1 paragraf açıklama yazılabiliyor (haber paylaşılırken ilk paragrafı siteden otomatik çekiyor galiba ama isteğe bağlı değiştirilebiliyor sanırım) böyle bir özellik getirilebilir. yine aynı şekilde gönderiye ikinci, üçüncü hatta dördüncü ek eklenebiliyor (resim video hatta harita gibi şeyler) yani son istekte yine bu siteden örnek alınabilir belki. arada verdiğin şikayetlere de katılıyorum.
 • 1
  oxygen 1 yıl önce
  adamsın
 • 1
  keyiftuccari 1 yıl önce
  hay agzını öpeyim
 • 0
  mehmetcemrekisa 1 yıl önce ~ 1 yıl önce
  "özellikle iktidar yanlısı arkadaşlara söylüyorum"
  bende sizlere söylüyorum. eksileyen iktidar yanlıları değil sizsiniz. iktidarı, türkiyeyi öven ne olursa olsun eksiliyorsunuz.
 • 1
  mortal 1 yıl önce
  büyük bir güncelleme geliyor bu hafta suan test ediyoruz. önerilerinizi yeni guncellemeden sonra yaparsanız daha verimli olur arkadaşlar. teşekkürler.
  0
  sadurra 1 yıl önce
  tamamdır başkan güncellemeden sonra da hatırlatırız isteklerimizi :)
  0
  yaabakmabana 1 yıl önce ~ 1 yıl önce
  ya da taam hadi taam inandım butonu.
 • 0
  shewolf 1 yıl önce
  şikayetim gereksiz konulara eksi verilmesi gereksiz şeylere arti verilmesi cidden anlamıyorum
 • 0
  tswayne 1 yıl önce
  buraya redditin kopyası (-spoiler-) denmiş ama eksikler hala halay çekiyor.
  0
  sadurra 1 yıl önce
  aslında reddit'in kopyası da değilmiş. çünkü adamlar siteyi en baştan yazmışlar. yazılmış reddit formatını direkt uygulamamışlar yani. eksikler de bu ''en baştan yazma'' meselesi yüzünden var sanırım. hatta ''yazılmış olanı uygulamak kolaya kaçmak'' demişler. zoru seviyorlar da biraz :)
 • -1
  yaabakmabana 1 yıl önce
  geldi yine tipini siktiğim butonu olmalı.
  0
  80kiloysa79udassak 1 yıl önce ~ 1 yıl önce
  +1 çok yararlı bir buton olur
 • 0
  baban 1 yıl önce
  aga sen demişsin ya : " ben mi çektim videoyu ? gidin çekene şikayet edin . " diye , bu mantıkla gidersek burada idam videolari , nekrofili gibi paylaşımlar atarız ve şikayetini git kameramana yap deriz . düz mantık oluyor aga bu . ınsan hoşlanmadığını eksileyebilir . böyle bir şey olması istenmeseydi eksi butonu koyulmazdı .
  0
  sadurra 1 yıl önce
  demek istiyorum ki o video'yu ben alman kanalını desteklemek için yapmıyorum. eksilerken mantık şu ''vay vatan haini pezevenk eklediği şeye bak'' ben sanki o video'ya bayılmışım da bir an da alman hayranı olmuşum gibi. yani hoşuna gitmeyeni eksilersin tabii. mesela benim de bahsettiğim abartı hatalı başlıklar hoşuma gitmiyor, eksiliyorum. ama ben kimseyi ''vay amına koduğumun akp'lisi'' diye eksilemiyorum. eskileme mantığından bahsediyorum. mantık yanlış. düz mantık değil yani, sapık olmakla muhalif olmak aynı şey değil.


popi yükleniyor...

popi yükleniyor...

pupu yükleniyor...

pupu yükleniyor...

tepe yükleniyor...

tepe yükleniyor...

g20 yükleniyor...

g20 yükleniyor...