(kadem) rahatsız oldu

  3
  systemfailed 7.6.2020 15:28
  'erkekler yerini bilsin' akımı, kadem'i rahatsız etti
  kadın ve demokrasi derneği (kadem), sosyal medyada kendilerine dayatılan toplumsal cinsiyet rollerine dikkat çekmek için kadınların başlattığı 'erkekler yerini bilsin' akımından rahatsız olarak açıklama yaptı
  hayatları boyunca maruz bırakıldıkları toplumsal cinsiyet rollerine dikkat çekmek isteyen kadınların başlattığı sosyal medya akımı, kadın ve demokrasi derneği'ni (kadem) rahatsız etti.

  sosyal medya kullanıcılarının cinsiyet eşitliğine vurgu yaparak, her konuda kadınlara dayatılan tüm kadın hakları ihlallerine tepki vermek adına başlattığı 'erkekler yerini bilsin' akımına ilişkin kadem açıklama yayınladı.

  kadem sosyal medya hesabı üzerinden yapılan açıklamada, twitter'da gündeme oturan 'erkekler yerini bilsin' akımına ilişkin şu ifadeleri kullandı:
  adalet ve hakkaniyet ölçüsünde kadın ve erkeğin toplum içindeki varlığı, karşılıklı saygı ve anlayıştan geçer. bir empati vurgusu olarak ortaya çıkan #erkekleryerinibilsin akımı inandığımız değerleri zedeleyecek boyuta ulaşmıştır. bu durumu kınıyor ve reddediyoruz."
 • 1
  ibonunbiyigi 7.6.2020 15:58
  işsizlik böyle bir şey işte. bunu oturup düşünmüşler ve bir de yazı yayınlamışlar.
  -1
  systemfailed 7.6.2020 15:59
  hahahaa dogru söze ne denir
 • 1
  gamzeszgin 7.6.2020 17:19
  dokunan şey tam olarak neymiş acaba?