the walking dead 2. sezon özet

  1
  hellomyfriend 9.1.2017 10:44
  2. sezon (2011–2012)-
  ana madde: the walking dead (2. sezon)
  ikinci sezon, rick ile grubunun cdc'den kaçmasıyla başlar. fort benning'i bir sonraki hedefleri olarak seçip oraya gitmeye karar verirler. yolda ilerlerken ınterstate 85 üzerinde terk edilmiş araçların oluşturduğu bir trafik sıkışlığıyla karşılaşırlar. grup, araçları yağmalar ancak büyük bir aylak sürüsünün yaklaşmasıyla gizlenmek zorunda kalırlar. bir aylak, saklandığı yerden çıkartarak carol'ın kızı sophia'yı kovalamaya başlar ve bir başka aylakla sophia'nın ormana doğru kaçmasına neden olur. rick, kızı bulur fakat aylakları geri çekmeye çalışırken onu kaybeder. sophia'yı aramaya çalışırken kalan grupta kişilerarası ilişkiler yaşanır. carl, ilk arama sırasında yanlışlıkla otis adında bir avcı tarafından vurulur. carl'a yardım etmek için otis, rick ile shane'i hershel greene adlı bir veterinerin sahibi olduğu büyük ve izole edilmiş bir çiftliğe götürür; shane'e tıbbi malzemeleri bulmak için yardımcı olur fakat shane, otis'i bacağından vurarak onu aylak sürüsüne kurban verir. gruptakiler, çitfliğe taşınır ve carl, kurtarılır. çiftlikte kaldıkları esnada daryl, sophia'yı bulmak için uğraşır ve böylece carol'a yakınlaşmaya başlar. rick'in grubu, hershel'ın ailesiyle bir arada yaşamaya çalışır fakat tehlikeli sırlar ile liderlik mücadeleri gerginliklerin yükselmesine neden olur. lori'nin hamile olduğu ortaya çıkar (babası kim olduğu bilinmiyor) ve gleen, hershel'ın kızlarından biri olan maggie ile romantik bir ilişkiye başlar. glenn ayrıca ahırın aylaklarla dolu olduğu ve bunlardan bazılarının hershel'ın ailesi olduğunu öğrenir. shane'in aylakları öldürmesinden sonra sophia, ahırdan en son çıkar ve bir aylak olmuştur. rick, isteksizce onu öldürür.

  ahırın kapatılmasından sonra grubun birbiriyle olan bağı sınanır. carol, kızı sophia için acı çeker ve daryl, grubun geri kalan kısmından kendini uzağa çeker. hershel, ailesi için yas tutar ve rick ile glenn tarafından bir barda içerken bulunur. bardayken aylaklardan kurtulan iki kişiyle karşılaşırlar. durum hızla ters bir hâl alır ve rick, silahıyla iki adamı da öldürür. ölenlerin grubu kısa bir süre sonra oraya gelir ve rick, hershel ile glenn'e ateş ederler. oluşan gürültü kalabalık bir aylak grubunu oraya toplar. rick'lere saldıranlardan biri olan randall, yaralanır ve kendi grubu tarafından orada bırakılır. rick ile arkadaşları, onu çiftliğe götürürler fakat randall'ın kendi grubunu daha sonradan çiftliğe getirebileceğini fark ederler. rick'in grubu onunla ne yapacağını görüşürken dale ölümcül bir şekilde bir aylak tarafından yaralanır ve daryl, dale'e ötanazi yapması konusunda baskı görür. grup daha sonra shane'in gizlice ormanda bıraktığı ve öldürdüğü randall için bir arama yapar. daryl ile glenn onu bir aylak olarak bulurlar ardından onu öldürürler. daryl, randall'ın aylaklar tarafından ısırılmış ya da tırmalanmış olması fikrine karşıt olarak randall'ın aylak olmasının sebebi olarak kırık boynu olduğu sonucuna varır. bu arada, shane ve rick birbirleriyle karşı karşıya gelir — eski plana göre sahte aramaya çıkarak rick'i öldürecektir. rick, shane'i öldürür. carl, shane'in bir aylak olduğu zamanda gelir ve ateş ederek onu öldürür.

  silah ateşi oldukça kalabalık bir aylak sürüsünün dikkatini çeker ve hızlıca çiftliğe giderler. art arda yaşanan çatışma ve kaçış esnasında jimmy ile patricia, aylaklarca yenilir; andrea ise geride yalnız başına bırakılır. andrea, tek başına yaşam mücadelesi vererek aylaklardan kurtulmaya çalışır ve kolları kesik iki aylağı zincirleyen kapşonlu bir kadın (michonne) tarafından kurtarılır. gruptan kalanlar tekrar bir araya gelir ve benzinin bitmek üzere olmasından dolayı kamp yakmak zorunda kalır. randall'ın başına gelenleri öğrendikten sonra rick, ilk sezon sonunda jenner'ın ne fısıldadığını açıklar: yaşayan herkes, aylak virüsü taşımaktadır. aynı akşamın sonuna doğru rick'in liderliği tartışılır ve final sahnesinde kamera büyük bir hapishaneye çevrilir.