8

ilk defa girdiğim bir ortamda arkadaş edinmek için

sık sık espri yapar anlayanlarla yürürüm. espri ayarını inceltip sonradan yakınlık derecesini belirlerim. hiç anlamayanlarla da havalar çok ısındı nem var nem muhabbeti yaparım.
 • 0
  okn458 12 ay önce
  o tarz muhabbetlere girmem ağır davranırım ama herkesin huyunu çözünce nabza göre şerbete başlarım
 • 1
  onlyyou01 12 ay önce
  ortamına göre değişir genelde tanımaya çalışana kadar sessiz kalırım. iş ortamıysa siyasete girmişlerse yorum yapmam vs vs
 • 1
  yorulmusinsan 12 ay önce
  doğal davranırım kendim olmam yetiyor fazla abartıya kaçmadan
 • 1
  mehmetfilozof 12 ay önce
  doğal davranmak önemlidir ve çok olmamak şartıyla insanları süzmek de iyidir. onları konuşma tavırlarından hareketlerinden kendine göre tanımlarsın ve an onunla konuşmaya geldiğinde tavrını ilk başlarda ona göre belirlersin karşıdaki de biraz bile olsa bunu yaparsa zaten iletişimde hiç bir sıkıntı olmaz. ve söze atılım genelde bir yorumla olur yorum yapmaktan çekinmemek lazım senin endin olduğunu gösteren şey ise o an o konuyla ilgili yaptığın yorumdur.
 • 1
  okkompt 12 ay önce ~ 12 ay önce
  entelektüel seleksiyon.
  0
  kamesrep 12 ay önce
  aynı şeylere gülmek önemli.
  1
  okkompt 12 ay önce
  entelektüel tam doğru kelime değil zaten de, mindset uyumu işte. mentaliteler falan uyuşmadı mı bi cacık olmuyo. illa gülmek de değil, kavramak. ister espri ister başka bir şey. bu bir farklılık mı, yoksa eşiği, basamakları olan bi merdiven mi bilmiyorum. her halukarda, nereye baktığımız değil de, nerden baktığımız farklı oldu mu, orada hoşgörü, kibarlık budalalığının falan yeri kalmıyo. genel olarak düşündüğüm bir şey, o yüzden uzattım. espri anlayışı da bana baya done veren bi konu, kimin nerden baktığına dair.
8 saat önce 13 saat önce 22 saat önce dün dün dün dün