7

çiçek seven her kadın katildir

sırf iki koklamak için veya erkeğinin ona aşık olduğuna inanma ihtiyacı için çiçeklerin dalından kopmasına göz yumar. öyle ki bu dev bir sektör haline gelmiş ve her gün 2 milyar çiçeğin bu yüzden koparılmasına sebep olmaktadır. evet kadınların bu aptal çiçek sevdası yüzünden.
 • 3
  aydakigunes 7 ay önce ~ 7 ay önce
  dediklerinin bir kısmına katılıyorum, o da bir günde o kadar çiçeğin koparılmasına. ama bunu direk kadınlara bağlaman saçma değil mi?

  ya da şöyle düşünelim, siz erkekler her haltı yapın, sonra bir çiçekle böcekle gönül alabileceğinizi düşünün. biz kadınlar, yalnızca sevildiğimizi sayıldığımızı bilmek istiyoruz, yapımız gereği.
  bunu çiçekle yapabileceğini düşünen siz erkeklersiniz.
  öyle bir algı oluşmuş ki toplumda, illa özel günde ya da bir akşam yemeğinde bir demet gül ile onu sevdiğimi göstereyim, elimde tutayım.
  çiçekten daha özel olan şeyler de var hani.
  gidin bir yüzük ya da kolye de alın demiyorum, amacım buna bağlamak değil.

  ayrıca, iyi güzel fikrini belirtmişsin de, illa bir kadına çiçek almazsın değil mi? bir hasta ziyaretine giderken de çiçek götürüsün. ya da öğretmenine, öğretmenler gününde çiçek alırsın değil mi? bunu her insan öğrencilik hayatında yapmıştır.
  tekrar söylüyorum, bunu direk kadınlara indirgemen çok ama çok saçma.

  -aslında daha açıklayıcı bir yorum yapmıştım lakin puiv birden hata verdi ve yorumum gitti. oysaki daha da sinirlenerek eski yorumu yazmaya çalıştım, olmadı.
 • 0
  hzpikachu 7 ay önce
  katılmıyorum senin düşüncen ama.
 • 0
  blackwomen 7 ay önce
  söylediginde haklısın ama bu çiçek seven bütün kadınlar için geçerli değil. mesela annem bayılır çiçeklere ama öyle böyle değil bildiğin aşık kadın. gidip tonum alır ve eker. evimizde tahmin edemeyeceğin kadar fazla çiçek ve çeşidi var. onları yaşatmak için uğraşır :)) bu arada ben çiçek sevmem 😁
 • 0
  ceyoled 7 ay önce
  gençliğimin katili kadınlarrrr :)) çiçek gibi çocuktum zamanında 26 yaşımda çürüttüler beni :d
dün