10

ilginç anonim yorum

"çok iyi yalan söylerim, kendimi bile kandirabilecek derecede. kendime karşı mutevazi olmayacagim, hayal gücüm çok yüksek, hatta yeryüzünde en yüksek hayal gücüne sahip olan kişi benim. herhangi birşeyi çok iyi ifade ederim, tanıtırım, pazarlarım. yalanlarım sayesinde değil. hayal gücümle. hayal gücüm kelime dağarcığıma, jest ve mimiğime o kadar çok işlemiş ki bunu hiç yalan söylemeden bile yapabilirim. kusursuz bir şekilde iyi olanı ayıklayabilirim. doğru olan herşeyi bilirim. yeterli güç ve yetki ile tanrının veziri bile olabilirim. ya da onun yerine tanrı."fake hesaptan yazılmış, 2012'den kalma, bir facebook sayfasına yazılmış yorum. yazan hayatinda kendine bunu yazdıracak neyi deneyimlemiş olabilir ki? ilginç. sadece ilginç...edit: puiv özel bir yer. şuan anladım. keşke diğer tüm özel insanlar da puivden haberdar olsa. sıradan sosyal medya platformlarında sadece cevaplar var. burda ise ilk akla gelecek cevabı bile düşünüp gerçekliğini tartışacak insanlar var. belki diğerlerinde de vardır ama kuru gürültünün arasında kayboluyor maalesef. sadece okuyanlar da kusura bakmasın azıcık yalan, dolan, kandırmaca yazdım bişeyler hakkınızı helal edin. düşünen insana özlem duyalı baya olmuş, bi ara yapmam lazımdı böyle birşey. 😁
 • 2
  horseman 6 ay önce
  yüzde 99 u yalan yüzde 1i doğru. o yüzde 1lik kısmı da yalancı olduğu:d
  0
  diyosun 6 ay önce
  :d:d
  1
  hedap 6 ay önce
  hayal gücüm çok yüksek, hatta yeryüzünde en yüksek hayal gücüne sahip olan kişi benim. herhangi birşeyi çok iyi ifade ederim, tanıtırım, pazarlarım. yalanlarım sayesinde değil. hayal gücümle. hayal gücüm kelime dağarcığıma, jest ve mimiğime o kadar çok işlemiş ki bunu hiç yalan söylemeden bile yapabilirim.

  aslında şu kısım o kadar gerçek ve ders alınmasi gereken bir kısım ki.
  hep dikkat etmişimdir, gerçekten başarıyı yakalayan insanlar hakikaten çok iyi hayal kuruluyorlar ve bu hayali pazarlıyorlar.
  hiç olmaz gibi görünen bir fikir arkasında çok sağlam bir özgüven ile sunulduğu zaman, olabilirligi olan ama özgüvensiz sunulan fikirlerden daha çok plana çıkabiliyor.
  bu bir tür mimarın o hayal gücünde canlandırdığı tasarımi, bilgisayar ortamına çizim ile aktarması gibi.
  o tasarımı bilgisayara ekipmanları ile digital ortama değil de etkileyici bir konuşma tarzıyla insanların direk zihinlerine aktarmak gibi.
  2
  diyosun 6 ay önce
  elon musk geldi direk aklıma. cidden öyle
  1
  horseman 6 ay önce
  hocam güzel yazmışsınız elinize sağlık 👍😃 fakat olaya biraz basit bakınca özgüvenli kendinden emin deyim yerindeyse tuttuğunu koparan bi insanın gizlenmeye ihtiyacı olmaz. fake hesap açması o yalanının bi parçası bence. deneyim kısmı içinse göz boyama diyorum cunku bu konuda iyi cocuk
 • 1
  hedap 6 ay önce
  iş hayatında mavi yakanın üstüne çıkmaya ve tirmanmaya başladığın vakit, bu tür yazıların bizzat gerçekliğe dökülmüş insanlık hâlini görebilirsin.
  çoğu kendini bile çok iyi derecede kandırıyor. aynı şekilde etrafındakileri de.
 • 0
 • 0
  vcg 6 ay önce
  mitomani var sende
  0
  diyosun 6 ay önce
  doktor bir arkadaşım "totoş g*tömeş" var sende demişti ama ben yinede başka bir doktora daha görüneyim bakalım.
 • -2
  mavi_var 6 ay önce
  bu benim ya . ama işte bu da guzel yalanlarımdan biri .
dün
 • yazılar

  kategorisi belli olmayan yazılar

  5 takipçi
 • abone ol
 • moderatörler
  www

 • bu bölüm #kültür-sanat bölümünün alt bölümüdür.