11

lucy

2 defa izlemiş olmama rağmen tekrardan gelen izleme isteği. bu filmi her izledikten sonra beynimizin ne kadar müthiş bir şey olduğunu anlıyorum, anlıyorum ama bu anlama duyusunu beyin yaratmıyor mu peki beyin bu kadar şey yapabildiğini anlıyor ise bunu neden gerçekleştirmiyor? bu sorular insanı deli eder neyse filmin sonu saçma olmuş olsada genel manada insanı etkileyen bir film olduğu gerçeğini değiştirmez.
 • 1
  meqt 8 ay önce
  önemli olan beynin o kadar şey yapabildiğini anlaması yerine senin o kadar şeyin 'nasıl' yapılacağını anlaman değil midir sonuçta yönetici sensin beyin her ne kadar anlasa da harekete geçirecek olan sensin değil mi
  0
  reelsamurai 8 ay önce
  beynini yönetebiliyor musun
  0
  meqt 8 ay önce
  ıste mesele o yonetebiliyoz mu
 • 1
  omfg 8 ay önce
  scarlet için izlediğim filmlerden biridir xd
  1
  bizanskurdu 8 ay önce
  al benden de o kadar
 • 0
  ciddiyetsiz 8 ay önce
  demek ki yapamıyormuş ki gerçekleştiremiyor 😂
  0
  reelsamurai 8 ay önce
  bilimsel bir açıklaması var mıdır bilmem ama mantıklı geldi bana
  0
  pentaigo 8 ay önce
  maalesef bu film, bilimden çok kurgu :) hayal gücüne daha yatkın.
  0
  reelsamurai 8 ay önce
  olm filme demiyorum (pi: @ciddiyetsiz) in teorisine diyorum
 • 0
  kenevir 8 ay önce
  hocam insalar beyninin yüzde üçünü beşini kullanıyor diye bi olay yok. araştırın biraz ya herkes eğer bi hastalığı yoksa beyninin tümünü kullanıyor. hala şehir efsaneleri inananlar mı var?
  -3
  reelsamurai 8 ay önce
  kardeşim boş yapma evrim ağacı sitesine girdiğin çok açık neyse konu o değil bilim adamları %100 ünü kullanıyoruz deyince niye hemen inanıyorsun bilim adamları her zaman gerçeği mi söyler bilimsel kanıtı var mıdır? yok işte parmak şıklattığında bile %90 kullanıyormuş he aq yedik
  1
  kenevir 8 ay önce
  birincisi emin ol kardeş değiliz... ikincisi boş yapma argümanı kadar rezil bir tabir yok; boş yapma diyen insan... ama tabi dünyanın ve yaşının küçük olduğunu düşünerek bunları görmezden geliyorum. konuya gelince bilim lafına ağzına alıyorsan ne olduğunu öğrenmek gerek. bilim zannettiğin şey değil :) kaç tane makale okudun bunla alakalı? kaç tane anadilde yazılmış bilimsel pasaj okudun? ama sende haklısın bir bakıma böyle bir üslup kullandığına göre bencede sen %3'ünü falan anca kullanıyorsun beyninin bilim-kurgu filmlerini gerçek sanan insancık :)
  0
  hedap 8 ay önce
  insanlar burda kelime hatasına düşüyor. beynin tamamını tabi ki kullanmıyorsun.
  beynin bir bütün olarak çalışması ayrı bir şey ona tümüyle hakim olabilmek-kullanmak- ayrı bir şey.
  sen beynininin kısıtlı bölümlerine hakimsin. geri kalan kısımlar otonom çalışır.
  2
  kenevir 8 ay önce ~ 8 ay önce
  hedap... sende mi puvo :( neyse olur böyle şeyler bilmemek değil öğrenmemek ayıp şunu bi okuyalım sonra tekrar konuşuruz. www.medicalnewstoday.com/.../321060.php hatta bir kaç tane daha eklemek isterim;
  www.scientificamerican.com/.../
  www....line.com/.../how-much-of-our-brain-do-we-use
  1
  hedap 8 ay önce ~ 8 ay önce
  yok hocam yanlış anlaşılmak istemiyorum sevdiğim bir insansın.
  konuya böyle direkt müdahale olmak istemezdim aslında.
  dediğin makalelerin tümüne katılıyorum. inan ki araştırmadigim veya bakmadığim bir konu değil.
  beynin tümünün yüzde yüz çalıştığı konusunda zaten hemfikiriz onu ayrı bir yere koyuyorum. yani orda bir zıtlık yok görüş olarak.
  farklı düşündüğüm daha doğrusu farklı bir yönden açıklamak istediğim ve düşündüğüm nokta ise şu;
  beyin kullanma konusunda sınırı olmayan bir organ. yani bir insan ne yaparsa yapsın asla yüzde yüze ulaşamaz benim kanaatime göre.
  çünkü insan beyni okudukça, gördükçe duydukça, düşündükce daha fazlasını isteyen, daha fazlasina yer açan bir yapı.
  tıpkı bir kas gibi, çalıştırdıkca gelişir, çalışmadikca körlesir ve söner.
  işte kelime anlamı olarak farklı demekten kastim tam olarak bu.
  kısacası sıradan bir insan ile, yüzlerce kitap okumuş araştırmış ve düşüncelerini uzun zaman boyunca süzgeçlerden geçirmiş elemis insanların beynini kullanma oranı aynı olarak açıklanamaz.
  bak şu konuyu yine ayırıyorum, iki insanın da beyni bir organ olarak aynı derecede aktiftir.
  ama beyine hakim olabilmek, onu doğru ve daha yüksek derecede kullanmak, beyinden daha fazla faydalanmak aynı derecede değildir.
  2
  kenevir 8 ay önce
  haaaa sen kapasite mevzusu diyorsun. orada katılıyorum benim demek istediğim olay şu; insanların organ olarak beyninin atıl olan bir kısmı yok. diğer bütün organlar gibi beyinde işini eksiksiz yapar. benim burda yüzde şu kadarına takıldığım kısım bunun bir şehir efsanesi olması elbette zihinsel aktivitelerin sayısı ve yoğunluğu zamanla beynin nöronları arasındaki işlem sıklığını arttıracağı için çok daha efektif hale gelir. ama dediğim gibi beynimizde atıl bir kısım ve o kısımı kullanmamamıza neden olacak bir durum yok. entellektüel aktivitelerde aslında beyin kapasitesi aşmaz onlar zaten orda duruyor suç kafasını kullanmayanlarda :) tüm canlılar arasında işlem gören en komplike organa, insanların tembellikleri için suç atmasına dayanamıyorum :)
  0
  hedap 8 ay önce
  anladım. o yüzden yanlış anlaşılmayalim diye de kendimi uzunca ifade etmeye çalıştım.
  beyinde atıl bir kısim olduğu düşüncesi zaten başlı başına bir cehalet dediğin gibi tabi ki şehir efsanesi. öyle birden girince düşünceler anlaşılmiyor tabi haliyle:)
  -3
  reelsamurai 8 ay önce
  seni insandan saydığım için kardeş dedim üstüne alınırsın alınmazsın o senin meselen, ayrıca boş yapma mevzusuna değinmek istiyorum boş yapma terimi şu an sosyal medya olsun insanların ağızlarında olsun çok popüler bir cümle evet ama boş yapma cümlesi (boş konuşma, gereksiz muhabbet yapma) anlamına gelir. her veledin ağzına takılan kelimeyi söylemeseydik şu an ilk insanların konuştuğu ağuğau derdik neyse, hiç bir insan mükemmel değildir. tabii olarak da bilim adamları da buna dahil. getirdikleri doğru onlarca fikrin arasındaki bu küçük hatalar belki de çağlar boyunca kanıtlanmak istenen doğrunun önüne geçmiş olabilir.
  newton'un ışık teorisinde olduğu gibi, açıkça söylemeliyim çok saçma bir konu üzerinde tartışıyoruz ama madem sen kaşındın tartışalım, bilim kurguya inanmak meselesi her bilim kurguya inanılmaz inanmakta saçma olur ama insanoğlu sorgulamadan yaşasaydı sen benimle tartışamazdın o elindeki ve ya önündeki cihazla. ayrıca ilk bilim kurgu olan film aya seyahat (fransızca: le voyage dans la lune) 1902 fransız yapımı siyah-beyaz sessiz bilim kurgu filmidir. bu filmi belkide izleyenler senin gibi aptal saptal düşüncelerde bulunmuşlardır eminim ama akabinde apollo 11 1969ta ay yüzeyine indi ve insanoğlu aya ayak bastı. yani açıkça belirteyimki senin gibi hayalgücü ve at gözlüğü takmış insanlar yüzünden belki şu güzel ülkemiz bu halde, insanları düzeltmeye başlayacaksanız ilk kendinizden başlayın.
  1
  kenevir 8 ay önce
  hocam senin tabirinle cevap vereyim anlamakta zorluk çekiyorsun heralde :) boş yapma, yukarıda ki makaleleri oku.
  -2
  reelsamurai 8 ay önce
  konumuz şu an beyin değil niye değil diyorsan konuyu sen çarptırdın ve burdada iş bulamayınca tekrar beyne dönüş yapıyorsun bir karar ver neye cevap vereyim bende beynimizi %100 kullandığımızın görüşüne yakın bir düşüncedeyim ama sana diyorum ki halkı bütünüyle kandıran bir sistem neden bizi kandırmasın uzatmadan açıklıyım bilimin açıkladığı her şey doğru olmayabilir diyorum
 • 0
  xchampwer 8 ay önce
  scarlett johansson'ın oynadığı beynimizi ne kadar kullanabilir ve zorlayabiliriz sorusunu bize yaşıyormuşuz gibi anlatan harika bir film.
 • film

  Filmler hakkında herşey kurallar çerçevesinde burada bulunabilir. Diğer film bölümlerim için: #film eleştirileri #film replikleri #film tavsiyeleri

  35 takipçi
 • abone ol
 • moderatörler
  pentaigo

 • bu bölüm #medya bölümünün alt bölümüdür.
 • kurallar:

  *+18 filmse işaretlemeyi unutmayın.

  *tavsiye, replik veya eleştiri ise diğer bölümlere uğramayı unutmayın. burası sadece genel bi bölümdür.