the walking dead 3. sezon özet

  1
  hellomyfriend 9.1.2017 10:44
  3. sezon (2012–2013)

  ana madde: the walking dead (3. sezon)
  3. sezonun başlangıcında grubun çiftlikten kaçması üzerinden aylar geçmiştir ve lori'nin hamileliğinde son günlerdir. grup daha sıkı ve disiplinli bir hâle gelmiştir. aylaklarla dolu bir hapishaneyi temizleyerek orada kalmaya başlarlar. malzeme ararken hershel bir aylak tarafından ısırılır ve rick, hershel'ın bacağını kesmek zorunda kalır. hemen ardında hapishanede kalan bir grup mahkûmla karşılaşırlar. yemek karşılığı rick ile grubu, mahkûmların olduğu hücreyi aylaklardan temizlerler. bir aylak saldırısıyla grup ayrılır. t-dog, mücadele ederken ısırılır ve carol'ın kaçması için t-dog kendini feda eder. fakat carol, sonrasında ortadan kaybolur. lori doğum sancısı çeker ve maggie, mecburen sezaryen yaparak bebeği kurtarır fakat lori ölür. carl, silah çekerek annesini öldürmek zorunda kalır. üzücü birkaç gün sonra carol, daryl tarafından bulunur. carl ile rick, bebeğe judith adını verir.

  bu arada, michonne ile andrea, aylaklara karşı güvenli bir yer olan woodbury adlı kasabaya götürülürler. burada kasabanın lideri olan vali ile tanışırlar. ayrıca daryl'in abisi merle dixon'ın da bu kasabada kaldığını öğrenirler. michonne, anında vali'den şüphelenir ve yerleşmeyi reddederek ayrılmaya karar verir fakat andrea, onunla gitmeyi reddeder. merle'den michonne'ın öldürülmesi emredilir fakat merle, michonne'ı sadece yaralayabilir. ardından marketten çıkan maggie ile gleen'i ele geçirerek kasabaya götürür. kaçırılma olayını gören michonne, hemen hapishaneye gelerek olanları anlatır. grup üyelerini kurtarmak isteyen rick, daryl ve oscar'ı woodbury'e götürmede yardımcı olur. glenn ile maggie kurtarılır fakat mahkûmlardan biri olan oscar, çıkan çatışmada öldürülür ve daryl, yakalanır. michonne, orada kalır ve vali'yi öldürmeye teşebbüs eder; sadece vali'nin odasında küçük bir odada zincirlenerek tutulan vali'nin aylak kızı penny'i öldürebilir ve vali ile olan boğuşmada vali'nin gözüne bir cam parçası batırır. daha sonra, vali kasaba halkını toplayarak merle'in bir hain olduğunu bildirir ve halkın merle ile kardeşi daryl'in kaderini belirmesi için ikisini meydana çıkarır. daha sonra rick ve diğerleri daryl'i kurtarmak için geri döner gaz bombası atarak meydana girerler. daryl ve merle'ü kurtarırlar. woodbury'den uzaklaştıktan sonra merle'ü gruba alıp almamakla ilgi bir tartışma yaparlar ve gruba almamaya karar verirler. daryl, merle yoksa bende yokum der ve gruptan ayrılırlar fakat daha sonra tekrar geri dönerler. vali, michonne'dan ve gruptan intikam almak istemektedir ve bu yüzden hapishane grubuna karşı savaş açar. rick ve vali görüşmeler yaparlar görüşme sonunda rick'ten eğer savaş istemiyorsa michonne'u vermesini ister fakat yinede gruba saldıracaktır. rick'e düşünmesi için 2 gün verir ve aynı yerde buluşmalarını söyler. rick grupla düşünür ve reddederler. merle başta reddeder ama sonra michonne'u bağlayıp götürmeye başlar yolda bir araba bulur ve michonne'u serbest bırakır. daha sonra teybin sesini sonuna kadar açar. aylakları etrafına toplar ve arabayı rick ile valinin buluşması gereken yere sürer böylece valinin grubundan 8 kişinin ölmesine sebep olur. vali onu vurur. merle dönüşür sonra daryl onu görür ve onu ağlayarak öldürür.

  hapishanede ise carl, tyreese adlı bir adamın liderliğini yaptığı bir grup ile karşılaşır ve gruba yardım ederek onlara kalabilecekleri bir hücre verir. ancak carl, bu yeni gruba karşı ihtiyatlı yaklaşır ve babası gelene kadar grubu esir alır. rick gruba başta temkinli yaklaşır ama hershel onu ikna eder. tam o sırada rick, hayali olarak lori'yi görür ve ona gitmesini söyler. herkes bunu gruba söylediğini sanır ve grubu gönderir. bu grup daha sonra woodbury'e gider ve vali tarafından içeri alınırlar. vali onların hapishane grubuna karşı savaşmalarını ister. gruptan sasha ve tyreese bunu reddedip biz insan öldürmeyiz, geride kalıp burada kalanları koruruz derler. valide bunu kabul eder. bu sırada vali, andrea'yı bir dişçi koltuğunda bağlı bir şekilde tutmaktadır. dr. milton'a andrea'yı öldürmesi için bir bıçak verir fakat dr. milton bıçağı ona saplamaya çalışır. vali bunun üzerine milton'ı karnından bıçaklar ve andrea'nın bulunduğu odaya bırakır. milton dönüşecektir. vali savaşabilecek herkesi toplayıp hapishaneye doğru yola çıkar. hapishaneye hiç sorunsuz girerler çünkü kimse yoktur. hapishanenin ortasına kadar geldiklerinde sesler duymaya başlarlar ve dışarı çıkarlar. pusuya düşmüşlerdir. rick ve grubu onlar ateş etmeye başlar onlarda geri çekilir. carl kaçan birini ormanda yakalar ve silahını bırakmasını söyler adam tam silahını bırakırken carl onu boş yere öldürür. yolun ortasında vali grubu durdurur ve geri dönmelerini emreder. onlar buna değmez deyince vali onları kurşuna dizer. ama içlerinden karen saklanarak kurtulur. rick ve grubu onların peşinden gidince olanları görürler. karen onlara olanları anlatır. rick ve grubu woodbury'e giderler ve andrea'yı bulurlar. dönüşen milton, andrea'yı boynundan ısırmıştır. andrea kendi kafasına sıkarak ölür. daha sonra woodbury halkı hapishaneye taşınır.