14

türk insanı çok çabuk birbirine düşüyor

şu basit android ve ios platformlarından bile birbirlerine düşüyorlar. teknoloji haberleri yapan birçok siteyi ve dergiyi takip ediyorum. sosyal mecralarında örneğin bir makalelerini paylaşıyorlar "kullanıcılar neden android'den ios'a geçiyor?" diye yurtdışında yapılan istatistikleri paylaşıyorlar. belli ki gelecek makaleleri de ios'dan android'e geçmelerini anlatacak. altına "ios kullanan maldır, siz apple fanısınız, bir boktan anlamazsınız android'e kurban olun..." gibi gibi basit bir şeyle bile atında derya deniz küfürlü tartışmalar var. androidçi iosçu diye bir saçma sapan bir kavga bile var. yurtdışında bunun sorunu yok. bizde var. ulan sanki biz üretiyoruz. bir makaleden bile birbirimize saldırıyoruz. sonra vay efendim türkün gücü he türkün gücü kardeşim hepiniz erkeksiniz milliyetçisiniz. iki dakika kardeşinize saldırmadan duramıyorsunuz.
 • 0
  banabubade 8 ay önce
  kardeş kardeşin düşmanıdır diye bi söz var ki bu bizim icin gecerli
  sanırım fazla samimiyet bunu doğuruyo zira alamanlar vb bu işte coh eyiler
 • 1
  mein_diana 8 ay önce
  kornayla selam verip aynı kornayla küfür edebilen bir toplumda yaşıyoruz
  bi zahmet birbirimize kolayca düşelim
 • 1
  ofsaytsizburak 8 ay önce
  toplumun ruh sağlığı bozuk. bakın bunu tıbben söylüyorum mecazi değil. gerçekten hepimizin psikologlara görünmesi lazım. sinir hastası herkes.
 • 0
  hedap 8 ay önce
  türk'ün türk olarak hissetmenin farklılığı, o ufak sebepten kanlı bıçaklı kavga edecek noktaya gelen insanların, kendilerine bir saldırı olduğunda tüm tartışmalara rağmen düşmana karşı tek bilek olabilmesinde yatar.
  bu yüzden siz türklüğü anlayamıssiniz.
  ve bu anlayışa sahip olmadan türklük hakkında söylenmek yersiz ve gereksizdir.
  şuan çok iyi biliyoruz ki çanakkale savaşı'nda türklük ve islamiyet çatısı altında şehit olan binlerce insan gibi yürekli ve türklüğe gönülden bağlı insanlar olduğu kadar, en ufak bir ekonomik krizde bile türkiye'den kaçmayı düşünecek, vatanını toprağını terk edecek kendine sözde türk'üm diyen ama özünde türk olmayan insanlarda var.
  asıl mesele, ölecekse bile davasına, imanına, milletine, şerefine, vatanina, allah'ına kadar sadık olan ve bu değerlerine karşı bir saldırı olduğunda birleşebilmek.
  onun dışında ki insanların birbirleriyle olan tartışmalari, hiç bir şekilde türklüğün ve milletin zayıflaması değildir.
  bu her toplumda olan sıradan ve gayet normal tartışmalardir.
  0
  filozofunsakali 8 ay önce
  boş duyar kasalım diyorsun yani. o da güzel.
 • 0
  zeynepgm 8 ay önce
  kimse et yiyemiyor, o yüzden herkes birbirini yiyor
  0
  altaydangelenbarbar 8 ay önce
  dolabı etten taşan avrupanın zenginide vejetaryan olsun vay anasını ya .d
 • 0
  shewolf 8 ay önce
  beyinleri için gereken besinler tüketmiyorlar
 • 0
  erryan 8 ay önce
  ben hemen şöyle araya kaynayayım, ;
  hastahane resepsiyonunda , bana zengin telefonu kullanıyorum ıphone ehe ;) diyen malın hemen üstündeki levhada , bu işyerinde asgari ücret uygulanmaktadır yazısı... :))))
dün