hileli gıda üretmekten 15 defa ceza alan kişiyi atadı

  3
  systemfailed 20.4.2020 15:17
  akp genel başkanı erdogan tarım kredi marketlerinin başına hileli gıda üretmekten 15 defa ceza alan kişiyi atadı
  erdoğan'ın market projesi olan tarım kredi marketler'e genel müdür olarak hileli gıda üretmekten 15 kez ceza alan yavuz mehmet bulut'u atadığı skandal ortaya çıktı.
  cumhurbaşkanı erdoğan'ın skandal bir atama gerçekleştirdiği ortaya çıktı. erdoğan tarafından büyük önem verilen market projesi tarım kredi marketler’e, gıda sahtekarlığından 15 kez ceza alan yavuz mehmet bulut'un atandığı belirlendi.

  tarım kredi marketler’in bağlı olduğu tarım kredi birlik genel müdür ve genel müdür yardımcıları geçtiğimiz aylarda topluca görevlerinden alınmıştı. mehmet okan ateş’in de nisan ayının başında görevden alınarak yerine şirkette genel müdür yardımcısı olan yavuz mehmet bulut'un atandığı ifade edildi.

  erdoğan'dan skandal atama
  sessiz sedasız olarak atanan bulut'un geçmiş zamanlarda 15 kez hileli gıda üretmekten ceza aldığı ortaya çıktı. 2009, 2012 ve 2013 yıllarında kurulan tadaban gıda, anadolu eksper gıda ve donello gıda, tarım ve orman bakanlığı’nın ifşa ettiği gıda sahtekarları listesinde ilk sırada yer almıştı.

  tadaban gıda tam 15 defa, anadolu eksper gıda ise 5 defa tarım ve orman bakanlığı’nın ifşa ettiği hileli sağlık ürünleri listesinde bulundu. bu atamanın ayrıca tarım ve orman bakanı bekir pakdemirli’ye de bilgi verilmeden yapıldığı da iddia edildi.
 • 1
  gamzeszgin 20.4.2020 19:12
  ah memleketim, ah devletim yine şaşırtmıyor, yine mükemmel işler...