7

asgari ücret halk açısından, iş veren açısından.

öncelikle herkese merhaba bir tekstil işletmecisi olarak şunları söylemem gerektiğini düşünüyorum. biz 20 yıldır bu işi yapıyoruz ve hamd olsun toplamında 200 e yakın işçi çalıştırıyoruz o kadar bedel ödeyip bugünlere psikolojik savaşlara karşı direnen abim yıllardır bir çok insana da ekmek kazandırdı fakat bu şekilde giderse ne biz kalıcaz nede bizim gibi tekstilciler şu an ben makina alım satım ve yedek parça dükkanımıza bakıyorum ve çevrede hergün 1 yada 2 faaliyet gösteren firma ların kapandığını görüyorum nereye gidiyoruz böyle iplik fiyatlari uçtu parça fiyatları uçtu elektriğe zam suya zam ne yapacağız diye kara kara düşünmekten başka ne yapabiliriz çaba sarf etsekte nafile gelelim konuya fason lar yani firmalardan dikmek üzere aldığımız mallar maliyette hala bir oynama yok 6 yada 7 lira ve hepsi bilinen marka ürünler ve ihracat malları. neden bunlar zam almıyorda asgari ücret zam alıyor karşı değilim asgari ücretin zam almasına daha da fazla sını hak ediyor bizim insanlarımız ama bizim bunu karşılayabilmemiz için bizimde düşünülmemiz gerekir. allah hepimizin yardımcısı olsun ve bize bu gelecek kaygısı yaşatanların bin bir türlü belasını versin...
 • 0
  tuz 2 ay önce
  hükümet sorunu çözmeye çalışmıyor. kanser hastasına asprin veriyor. olay bundan ibaret maalesef.

  asgari ücret tartışmaları falan işin son noktası artık, çalışan şirketlerin ve özellikle kobilerin yarısından fazlasının iflas edeceğini öngörüyorum ben.
  0
  umutbaygeldi 2 ay önce
  malesef ki öyle görünüyor ve öyle oluyor inşallah düzelir ama dahada düzeleceğini sanmıyorum elimizden gelen çok şey olur ama elimiz bir yere kadar uzanabildiği için ellerimizi bağlamaya mükellefiz ne yazıkki.
 • 1
  shewolf 2 ay önce
  ya zaten bu zam sonrası cebimizden acısı çok fena çıkacak. annemin de tekstil dükkanı vardı. hatta o dükkan sayesinde ev borcuna girdik. ama bu ay sıfır iş durdu resmen
  0
  umutbaygeldi 2 ay önce
  mesela bugün yan tarafımızdaki kim markete girdim pringles cips 2 hafta önce 8 liraya almıştım bugün enflasyonla topyekun mücadele yazıp 12 tl yerine 10 tl yazmışlar benim düşüncem bu şeyleri başımıza getirenleri başımızdan kaldırmak yada kaldırılması toptan çözüm olabilir yoksa bunların hiç duracağı yok.
 • -1
  hedap 2 ay önce
  en iyisi part time sigorta yatırmak. nasıl olsa 60 yaşına kadar her türlü dolar o prim. çalışanlarla da bu şekilde konuşmak anlaşmak lazim.
  -2
  umutbaygeldi 2 ay önce
  biz burda öneri üzerine değil çözüm üzerine konuşuyoruz hedap! senin bu dictatör hükümeti aradan aradan desteklemeni fark etmiyor değilim ve bir daha da benim içeriklerime yorum yapma!..
dün
 • sistemin kölesi

  Malesef hepimizin sonu aynı evden ise işten eve ...

  1 takipçi
 • abone ol
 • moderatörler
  goztepeli35i

 • bu bölüm # bölümünün alt bölümüdür.
 • bari burda özgür olalım herkes kafasına göre