12

yunanı denize döktük yalanı

yunan hiç bir zaman denize dökülmedi beyler bunu bi kafanızdan silin burda gerçek özgür tarihi konuşacaksak bu böyledir yunan askerleri osmanlı halkına zulum eden bir şeref yoksunu ordudur insanların evini yağmalayıp altınlarını çalan kişilerdir buraya kadar amenna bu bilinen kısmı zaten ama yunanlılar izmirden 7 eylülde gitmiştir 7 eylülde giderken ellerinde değerli eşyalarla koyunlarla kuzularla gitmişlerdir siz düşünün bu rahatlığı ve onlar gemiyle gittikten sonra ermeniler izmirin 9'da 3'ünü yakmıştır basbayağı şehri yakıp kül yapıyorlar fransız itfaiye müdürü ise sadece 1 arabası olduğu için elinden pek fazla birşey gelmiyor ve adam aynen söylediği şekilde aktarıyorum türk ordusu gelsede şehre hakim olsa" diyor 15 eylülde ise izmire nurettin paşa geliyor nurettin paşa şehre girdiğinde gazetelerde boy boy kahraman ferik nurettin paşa yazılıyor nurettin paşa'nın şehre girdiği yerde atı satılıyor ve atı tam 110 bin altına satıldıktan sonra nurettin paşa o para ile şehre girdiği bastığı yere nurettin caami yaptırıyor yani kısacası türk ordusu daha izmire gelmeden izmir hem yanıp küldü hemde 7' eylülde zaten yunan askeri gitmişti.
 • 0
  bizanskurdu 10 ay önce
  top yekün koca ordunun denize dökülmesi gibi bir durum yok haklısın. yakıp kaçtı orospu çocukları.
  0
  stardogs 10 ay önce
  bence yorum yapmadan önce metni kaynağı güzel okumalısınki yunanlılar yakmıyor şehri ermeniler yakıyor :)
 • 0
  hedap 10 ay önce ~ 10 ay önce
  olaya yanlış yerden giriş yapıyorsun.
  anadolu halkının o zamanlarda ne yokluklarla yunani ege den çıkmak zorunda bıraktığini başka nasıl anlatabilirsin?
  onlar mühimmatlarini askerlerini kamyonlarla taşırken, makineli tüfeklerle, toplarla tam mühimmatla anadolu'ya saldırırken karşılarında kağnılarla at arabalariyla, evlerinin pencerelerinden söktüleri demirlerle top döküp mühimmat olarak kullanan ve kısıtlı mermilerle savaşan anadolu halkı vardı.
  neresinden bakarsan bak bu övünulmeyecek birşey değildir.
  bugün izmir senin elindeyse bunu o zaman ki yokluğa rağmen allah allah nidalari ile düşmanla ölümüne çarpışan yiğit anadolu halkına"atalarina" borçlusun.
  kimsenin bu şekilde bilmem ne yalanı diyerek bu büyük savaşın sonucunu basite indirgemeye hakkı yoktur.
  hiç değilse şu çılgın türkler kitabını bir oku.
  0
  stardogs 10 ay önce
  yalan yazan tarihin neresinden okursan oku ister sağdan ister soldan ben sussam bile netice değişmez gerçek hep aynıdır eğer yunan denize dökülseydi bugun biz kendi öz benliğimiz ile yaşamya devam ederdik bayrağında haç olan osmanlıya ve türklere asırlardır muhtaç olanların kanunlarını alarak değil eğer medeniyetler seviyesine çıkılacaksa bu kılık kıyafet ile değil ancak ve ancak her alanda gelişmek ile olur her alan dediğim bilim fen teknik donanma kara hava türkiyede ilk uçak üretildiğinde chp buna karşı çıkarak ne gerek var demiştir dış ülkelerden alırız eğer sen googleye ilk üretilen uçak diye yazarsan 1936 ile ilgili bir sürü kaynak önüne çıkacaktır.
  0
  hedap 10 ay önce
  sorunun temel kaynağı zaten atatürk'ün kurduğu gelişim zemininin atatürk'ten sonra gelen ismet gibilerin bu gelişimleri her alanda durdurarak yerlerine kapitalist düzene ayak uyduran düzeni getirmek üretimi durdurup montaj ve dışa bağımlı sanayi yapısını ülkenin geneline monte etmek.
  ben atatürk'ün yaptığı inkılapların hiçbirinin ülkenin gelişimine bir zarar getirdiğini düşünmüyorum ama ismet ile başlayan bir gerileme dönemine giriş süreci mevcut.
  başlıkta ki konudan da sapmak istemiyorum ama yinede anadolu halkının bu başarısı büyük ve övünulevek gurur duyulacak bir başarıdır.
  0
  stardogs 10 ay önce
  ismet inönü ile söylediğin görüşe katılıyorum bu ülkenin bekasını ve menfaatini -'lere çeken bir insan
  ama mustafa kemal paşa'yı koruma kanunu benim görüşümce saçmadır ve saçmadır bugun türk devleti liderlerine veya hutta %98 'i müslüman olan türkiye'nin peygamberine dinine verilmeyen koruma kanunu nasıl olurda bir siyasi adama verilir bu saçmadır 2. cisi soy adını ata yapmak bir insanın ata olduğu anlamına gelmez ata sözcüğü ağır bir kavramdır ve herkese verilemez ata kelimesi 2 tarafa ayrılır 1 kendi sülalenden olan büyük dedelerin vesayire 2. sana topraklarda özgürce yaşamanı ve asırlar boyu himayesi altına girdiğin veya hutta tebası olduğun büyük devlet adamlarına denir bu unsurların hiç biri mustafa kemalde yoktur.
  0
  stardogs 10 ay önce
  demekki bu ülkede bazı şeyler bizlere 1924 yılından beridir saklanıyorki korkuluyorki o yuzden öyle bir kanun getirilmiş başka bir izahı olamaz.
1 saat önce 22 saat önce 22 saat önce 22 saat önce dün dün
 • siyaset ve tarih

  Bu bölümde , Siyaset ve tarih alanındaki görüşlerinizi paylaşabilir veya eleştirebilirsiniz.

  26 takipçi
 • abone ol
 • moderatörler
  stardogs

 • bu bölüm #olaylar bölümünün alt bölümüdür.
 • 𝟏. 𝓔𝓵𝒆ş𝓽𝓲𝓻𝓲𝓻𝓴𝒆𝓷 𝓚𝓾̈𝒇𝓾̈𝓻𝓼𝓾̈𝔃 𝓫𝓲𝓻 ş𝒆𝓴𝓲𝓵𝓭𝒆 𝒆𝓵𝒆ş𝓽𝓲𝓻𝓶𝒆𝓴

  𝟐. 𝓣𝒆𝓻𝓸̈𝓻 𝓞̈𝓻𝓰𝓾̈𝓽𝓵𝒆𝓻𝓲𝓷𝓲 𝓢𝓪𝓿𝓾𝓷𝓶𝓪𝓶𝓪𝓴

  𝟑. ℬ𝓸̈𝓵𝓾̈𝓶 𝓐çı𝓴𝓵𝓪𝓶𝓪𝓼ı𝓷𝓪 𝓾𝔂𝓰𝓾𝓷 𝓸𝓵𝓶𝓪𝔂𝓪𝓷 𝓫𝓪ş𝓵ı𝓴𝓵𝓪𝓻 𝓼𝓲𝓵𝓲𝓷𝓲𝓻

  𝟒. ℋ𝒆𝓻 𝓱𝓪𝓷𝓰𝓲 𝓫𝓲𝓻 𝓭𝓲𝓷𝒆 𝓿𝒆𝔂𝓪 𝓘𝓻𝓴'𝓪 𝒆𝓽𝓷𝓲𝓴 𝓫𝓲𝓻 𝓴𝓸̈𝓴𝒆𝓷𝒆 𝓱𝓪𝓴𝓪𝓻𝒆𝓽 𝒆𝓽𝓶𝒆𝓶𝒆𝓴

  𝟓. ℬ𝓸̈𝓵𝓾̈𝓶𝓾̈ 𝓣𝓪𝓴𝓲𝓹 𝒆𝓽𝓶𝒆𝔂𝓲 𝓾𝓷𝓾𝓽𝓶𝓪𝔂ı𝓷!.

  𝟔. 𝓢𝓲𝔃𝒆 𝔂𝓪𝓹ı𝓵𝓪𝓷 𝓿𝒆 𝓼𝓲𝔃𝓲 𝓻𝓪𝓱𝓪𝓽𝓼ı𝔃 𝒆𝓭𝒆𝓷 𝓫𝓲𝓻 𝓭𝓪𝓿𝓻𝓪𝓷ış𝓽𝓪 𝓹𝓾𝓲𝓿 𝓶𝓸𝓭𝒆𝓻𝓪𝓽𝓸𝓻'𝓵𝒆𝓻𝓲𝓷𝒆 ş𝓲𝓴𝓪𝔂𝒆𝓽 𝒆𝓭𝓲𝓷.!

  en önemli kurallarımızdan biri'de (tck 125-131) maddelerine uymanızdır. uymadığınız takdir de hukuksal mücadele başlatılabilir.