4

hayvan sevmeyenlere kötü gözle bakan sığır

çok görüyorum böyle sığırları. birisi "hayvan sevmiyorum" dese, hemen o kişiyi hayvan düşmanı ilan ederler. insanın bir şeyleri sevme gibi bir zorunluluğu yok. seni sevmeyebilir, insanları sevmeyebilir, hayvanları sevmeyevbilir, her şeyi sevmeyebilir. bu kimseyi 'kötü' biri yapmaz.

kimse itleri, kedileri sevmek zorunda değil. hatta nefret bile edebilir. sen nasıl "yaa insanlar çok kötü moruk" diye edebiyat kasabiliyorsan, birisi de bu duyguyu hayvanlara besleyebilir. az kendinize gelin lan.
 • 0
  mastergamer 1 ay önce
  ben sevmiyorum ama nefrette etmiyorum. daha 1 tane bile hayvana temas etmişliğim yok.
 • -5
  ghostrider 1 ay önce
  yemin ediyorum bir tanesini sokağın ortasında tokatlayacağım bir daha "hayvan sevilmez mi ya?" derse.
 • 1
  unnamed 1 ay önce
  tabiki özgürlüğü var ama neden nefret edersin ki bir kediden? tek dertleri karınlarını doyurmak birazda sevilmek. sevmeyene saygı duyarım ama nefret edenden de ben nefret ederim. ayrıca yazında çelişki var. sen hayvanlardan nefret etme özgürlüğüne sahipsen bende mesela hayvanları sevmeyenlerden nefret etme özgürlüğüne sahibim. kötü gözle bakma özgürlüğüne sahibim. ve hayvanlardan nefret edenler hayvan bile olamaz. bunu söyleme özgürlüğüne de sahibim.
  -3
  roxic7 1 ay önce
  bak şimdi senin kafanda bi kıvılcım yakıcam; mesela benim arkadaşıma küçükken kedi saldırmış ve çocuk o günden bu yana kedileri sevmez. kaldı ki bir sebebe dahi ihtiyacı yok. sen şimdi hayvanları sevmeyenlere karşı durduk yere "hayvan bile değildir" ithamında bulunuyorsan, o kişi de durduk yere hayvanları sevmeyebilir. lan bunun açıklaması dahi gereksiz, sevmiyor işte sana ne amına koyim? sende onları sevmiyor olabilirsin, bu konuda özgürsün ama gelip de "onlara hayvan bile demem" diyorsan, sokayım öyle lafa. mesele sevip sevmemek değil, bir kişi hayvanları sevmiyorsa ona hayvan düşmanı diyemezsin. olay bu kadar basit.
  1
  unnamed 1 ay önce
  şimdi konumuz sevmemek değil. yorumumda belirttiğim gibi nefret etmek. hayvandan nefret edenlere kötü gözle bakana sen sığır diyorsan bende hayvandan nefret edene hayvan bile demem. hayvanlar kötü niyet beslemez saf ve masum canlılardır. yılanından akrebine hiç birisi nefreti haketmez. nefreti ancak insan hakeder. çünkü düşünebildiği halde yanlışı seçen tek varlık insandır. sevme ama nefrette etme.
 • 0
  ofsaytsizburak 1 ay önce
  dostum her zaman diyorum farklı görüşlerde olan insanlara tahammül edemiyoruz. halbuki demokrasilerin temelinde tolerans vardır. demokrasi,hak,eşitlik,özgürlük kelimelerinin tarihçelerini araştırmamış insanlar bunları ağzından düşürmezken tolerans kavramı altında hoşgörülü davranmıyor. kimse neyi savunduğunu bilmiyor bu ülkede.
  eğitimsizlik,eğitimsizlik,eğitimsizlik. gökten inecek şeyler değil bunlar.
 • 2
  sevcan 1 ay önce
  reis okşama sevme bu bir zorunluluk değil ama zarar verme . zarar verenin yedi sülalesine sovulse azdır . ayrıca hayvan sevmemek ne la o ponciklik nasıl sevilmez
  -6
  roxic7 1 ay önce ~ 1 ay önce
  ponçiklik? hayvan deyince aklına sadece yavru kedi falan mı geliyor? adam belki timsah sevmiyor anasını satayım veya kaplanlardan nefret ediyor. dünya mahalle aranızdan ibaret değil
  4
  sonic 1 ay önce
  nasil bi nefret var senin icinde yahu. dunya benim mahallemden ibaret degil de. sen kac kere timsahla samimiyet kurdun da sevmedigine karar verdin mesela? hayvanlara karsi bi sevgi beslemiyor olabilirsin ama. bence senle alakasi olmayan hatta belki de omrunce hic gormeyecegin hayvanlara bile bu denli kin kusuyorsan zaten icinde sevgiye dair ufacik bisey olduğuna inanmak.cok zor. bu tip insanlar cicekleri agaclari da sevmez. dunyayi da sevmez. . olay burdan kopuyor. o yuzden kesinlikle hayvanlar sevilmez mi ya kitlesinde oldugumu gururla belirtmek isterim
  -3
  roxic7 1 ay önce
  evvela hayvanları sevmediğimi söylemedim, bilakis bulduğum ilk yavru kediyi eve getirme niyetim var. yazdığım yazıda hayvanları sevmediğimi değil, hayvanları sevmemenin normal bir şey olduğunu söyledim. bende o yüzden kesinlikle hayvanları sevmeyenlere kötü gözle bakan tiplere sığır dediğimi gururla belirtmek isterim.
  1
  sonic 1 ay önce
  hakaret amaçlı kullandığın kelimenin hala bi hayvan olduğunun farkinda misin? beni bozmaz ister sığır de ister kelebek.
  2
  sevcan 1 ay önce
  ben veteriner hekimlik okuyorum , yani sadece mahalle arasındaki kedilerle uğraşmıyorum ve hepsi çok güzeldir
 • 0
  popiska 1 ay önce
  olum yaaa höffff
 • 1
  systemfailed 1 ay önce ~ 1 ay önce
  nefret etmen onlara tekme atma zarar verme hakkını vermez sevmeyenler nefret edenler genelde bunları yaptıkları için sevilmez hem allahın yarattıgını dilsiz kullar onlar nasıl sevılmez bence bu tip insanlar az kendıne gelmeli hem bu bir gerçek hayvanları sevmeyen merhametsiz olur merhametsiz insanın kime neye faydası vardır
 • 1
  mavi_var 1 ay önce
  haklısın . bu sevmiyorum nefret ediyorum cümlesinden sonra ama onlara kasten zarar vermem cümlesini koyman lazım . bu insanlar için de gecerli . bunu söylersen kendini ifade etmiş olacaksın .

 • bilin istedim

  Her türlü az bilinen, çok bilinen, duyulsada ne olduğu tam olarak bilinmeyen kavramların açıklandığı. puivin bilmesini istediğiniz bilgi, anı,fıkra, makale, görselleri paylaşabileceğiniz, sesinizi özgürce duyurmak istediğinizde seçeceğiniz bölüm

  417 takipçi

 • abone ol

 • moderatörler

  ibrahimisbilir

 • 1. bölüm açıklamasına uygun olmayan başlıklar açmayınız.

  2. yanlış bir bilgi gördüğünüzde yazara düzeltmesi için rica ediniz.

  3. açılan başlığı gerekli buluyorsanız (+), gereksiz buluyorsanız (-) yönünde işaretleyiniz.