4
hayat çok anlamsız geliyor artık dostlar
ben bunları yazarken can gox - wrong side of the road çalıyordu. okurken siz de bunu dinleyerek okuyun. tamamlayıcı bir parça gibi


23 yaşındayım henüz, 2 üniversite bıraktım, uyuşturucu kullandım uzun süre, alkolik oldum bir dönem, bir dönem camiden çıkmadım, cemaatlere gittim sohbetlerine katıldım, ismini bilmediğim kadınlarla seviştim, kumar oynadım, bıçaklandım, ateş ettim, mahkemeye çıktım, sevdiğim birini gömdüm ellerimle, kendimi bildim bileli çalışıyorum zaten, tamirhanede başlayıp çok iyi bir şirkete kadar bir çok işte çalıştım, ailemle diyaloğum pek yoktur. en son kendim bir aile oldum yalnız başıma, hayatımı düzene soktum, düzgünce çalışmaya başlayıp bir uyku rutini uydurdum kendime, sonra birine aşık oldum onu hayatıma aldım, kısa sürede bağlandım. para kazanıp evime gelmeye başladım tüm kötü alışkanlıklarımı bıraktım. çok sevdim, kimseye ilgi duymadım ondan başka.. sonra terk edildim, yıpranmamaya çalıştım, alıştım bir şekilde. ama düşünüyorum sabahtan akşama kadar, neyle mutlu olucaz diye. öleceğim anı düşünüyorum pişmanlık değil de bir sürü hayal kırıklığıyla gideceğim sanırım, ölürken geriye bakacağım ve gülümseyemeyeceğim. insan ne için yaşar ? mutlu olmak için değil mi ? mutluluk neden yeterli ve kalıcı değil ki, ruhu tatmin etmenin bir yolu yok gibi. doymuyoruz hiç birimiz. hiç birimiz içimizdeki canavarı doyuramıyoruz. kim olursa olsun hayatımızda, sizi en iyi anlayan insan bile girse her zaman yalnızız sanırım. çünkü kimse bir anlığına bile hayata benim gözlerimden bakamaz. her beyin farklı bir mekanizma ile çalışıyor, sadece tepkilerimiz benzeşiyor zaman zaman. yalnız ve hayal kırıklığı içinde öleceğiz, hepimiz. insanlığa bir sürü yarar sağlasak bile, dünyaya iyi ya da kötü birşeyler bıraksak bile, ölüm anı ve sonrasında bu dünyayla ilişiğimiz kesilecek ve burdaki hiçbirşeyin bizim için bir önemi kalmayacak. anlamsız değil mi sizce de ? bir sistem var ve bize verilen rolü oynuyoruz hepimiz ve senaryonun bittiği yerde toprak oluyoruz, sizce de anlamsız değil mi ? mutlu olduğumuz gibi anlık yaşasak bile kısa kısa mutluluklar dindirmiyor bu gibi düşünceleri. nefret etmiyorum, isyan da etmiyorum ama mutsuz ve yalnızım. son nefesinde gülümseyemeyecek olma fikir ne kadar kötü bilseniz. neyse hayırlı sahurlar herkese.
 • 2
  nusret 1 yıl önce
  kardeş 23 yaşında çok derinlere dalmışsın, gerek yok.

  dünya'ya geliş amacımız belli. ibadet etmek, sınavı geçmek.

  şükür müslümansın. müslüman bir insanın amacı dinini dört dörtlük yaşamak+irşad ve tebliğdir yani başkalarını da kötü yollardan alıp islama çekmektir.

  geçmişin kötü olmuş evet ama neden geleceğin mükemmel olmasın. geçmişe kalın bir perde çek ve bismillah de. imtihan dünyasında yaşadığını her saniye hatırla.
 • 0
  hideyourtears 1 yıl önce ~ 1 yıl önce
  20 yaşındayım, 2 senedir fitness yapıyorum. sanırım şu an hayatımdaki tek düzenli şey spor, öğünlerim. aynı düşünce içindeyiz. nasıl olacak hiç bilmiyorum.. artık bunları anlatmaktan, kendi kendime düşünmekten de sıkıldım. sadece susuyorum. herkesten uzaklaşıyorum. her şeyden


 • hayata dair

  Bu bölümde ibretlik hikayeler ve komik paylaşımları bulabilirsiniz..

  261 takipçi

 • abone ol

 • moderatörler

  gaddarus

  hellomyfriend
  darkier
  polinezyali
  caytiryakisi
 • bölüm kuralları

  • bölümü takip etmeyi unutmayınız..!
  • konu dışında paylaşım yapmak yasaktır..
  • reklam amaçlı paylaşım yapmak yasaktır..
  • bölüm ile alakasız paylaşım yapmayınız..başlıklarınızı her zaman ilgili bölüme açınız..
  • küfür ve +18 başlıklar yasaktır..
  • +18 başlıkları +18 içeriği işaretleyerek paylaşınız..

popi yükleniyor...

popi yükleniyor...

pupu yükleniyor...

pupu yükleniyor...

tepe yükleniyor...

tepe yükleniyor...

g20 yükleniyor...

g20 yükleniyor...