3
assassin's creed 3: revelation's nedir? nasıl oynanır?
günümüz zaman çizgisinde, brotherhood'un bitişinde gerçekleşen olaydan dolayı ana karakter desmond miles komaya girer. desmond, zihninin kurtarılabilmesi için "black room" (siyah oda) denilen özel bir alandadır. animus'un içinde uyandığında, kendisinden önce animus'a bağlanan denek 16'nın bilinci ile tanışır. desmond ondan kendi zihninin parçalanmış olduğunu ve kurtarabilmesi için atalarının hikayelerine, kendisine gösterebilecekleri bir şey kalmayana kadar şahitlik etmesi gerektiğini öğrenir.

desmond "siyah oda"nın hafıza kapısından geçerek ezio auditore görünümüne yerleşir. ezio, daha önce ortaya çıkardığı altaïr'in sırlarını çözmek ve suikastçı'ların gerçek amacını öğrenmek için masyaf'a doğru seyehat etmektedir. masyaf'a vardığında şehrin tapınakçılar tarafından ele geçirildiğini görür ve tapınakçılar ezio'yu öldürmeye çalışırlar. ezio, başlangıçta tapınakçı'ların saldırısına karşı başarıyla direnmesine rağmen kısa bir anlığına altaïr'in silüetini görmesi nedeniyle dikkati dağılır ve yakalanır. masyaf kalesinde kısa bir süre hapis yatan ezio asılarak idam edilmek üzereyken kurtulmayı başararak kalenin içine doğru kaçar ve burada altaïr'in kütüphanesini keşfeder. kütüphane kapısının açılabilmesi için beş tane anahtar gerekmektedir: anahtarlardan biri tapınakçılar tarafından ele geçirilmiştir, diğer anahtarlar ise osmanlı devletinin başkenti olan istanbul'da gizlenmiştir. ezio istanbul'a vardığında türk suikastçıları'nın lideri yusuf tazim tarafından karşılanır, ayrıca süleyman isimli on yedi yaşında bir türk şehzadesi ile arkadaş olur. ezio anahtarların niccoló polo tarafından şehre saklanmış olduğunu öğrenir. polo'nun eski ticaret dükkânlarını ararken, sofia sartor isimli genç venedikli bir gezgin ve kitap koleksiyoncusu ile tanışır ve ona aşık olur. daha sonraları sofia ona anahtarların yerini bulmasında yardımcı olur.

bu arada, şehirde şehzade ahmet ve kardeşi şehzade selim arasındaki taht çekişmesinden kaynaklı çatışmalardan dolayı kaos hakimdir. bu çatışmaların arasında, süleyman ezio'ya bir osmanlı şehzâdesi olduğunu söyler ve o bu kavganın arkasında tapınakçıların olduğundan şüphelenmektedir. ezio, manuel palaiologos'un tapınakçıların da desteğini alarak osmanlı'yı yıkmaya ve bizans'ı tekrar kurmaya yönelik bir ordu kurduğuna dair bulgulara ulaşır. manuel'i öldüren ezio, şehzâde ahmet'in tapınakçılar'ın gerçek lideri olduğunu ve anahtarların peşinde olduğunu ortaya çıkarır.


popi yükleniyor...

popi yükleniyor...

pupu yükleniyor...

pupu yükleniyor...

tepe yükleniyor...

tepe yükleniyor...

g20 yükleniyor...

g20 yükleniyor...