3
türk tarihinin en mutsuz nesli
farkında mısınız bilmem ama biziz.

ve bunu bir tek ağzımın almayacağı küfürleri hakeden bir insana borçluyuz.

itiraf edin hepiniz onun kim olduğunu biliyorsunuz.
 • 1
  seecan 1 yıl önce
  genelleme yapmışsın biraz bence herkes senin gibi düşünmüyor
  -1
  avukat 1 yıl önce
  bence onlar hiç düşünmüyor :) düşünen bir adamın bu devirde mutlu olması imkansız.
  0
  seecan 1 yıl önce
  o zaman sende çok düşünme biraz mutlu ol başkan :d
  0
  avukat 1 yıl önce
  saldım çayıra mevlam kayıra diosun :d olur oda güzel
  0
  seecan 1 yıl önce
  yani sayılır :d
 • 4
  sidikliviski 1 yıl önce
  en mutsuz nesli biziz çünkü insanlar, insanları kullanmaya bayıldığı bir devirdeyiz. dolandırıcılık, hayatını zehir eden bi kadın ve ya erkek ve aklıma gelmeyen bir ton şey. örnek olarak hayatımdan bi kesit vereyim, sınava deli gibi çalıştım robota bağladığım zamanlardı. sonra gecenin bi vakti annem bavulları hazırlamış gidiyoruz diye. bende pekala dedim hani 1 haftalık tatil yapıcam felan diye seviniyorum bende. sonra babam bi kaç mafyaya bulaşmış can tehlikem var. çok sevdiğim memleketimden uzaklaştım 5 6 ay istanbuldaydım ama zehir gibi geçti benim üni hayalim olan istanbul kafes gibi geldi ismini duydukça boğuluyorum iğreniyorum. orada rezillik çektik ve babam hala bizleri suçluyordu. hiç birşey yapmamış olduğumuz halde. ben çılgınlar gibi çalıştığım bu sınava bu sene giremedim. ve kurulan düzen yerle bir oldu. son 1yıldır mutsuz olmamın sebebi babamdır beyler ya sizin ki?
  0
  desloratadin 1 yıl önce
  vay be geçmiş olsun kanka. inşallah bu şer gibi görünen şeyler senin için hayra çıkar. o babayın götüne koyum şerefsiz herif.
  0
  sidikliviski 1 yıl önce
  sağol dostum. aynen bu işte de vardır bi hayır. ama genede saygı duyuyorum sonuçta babam...
  0
  sidikliviski 1 yıl önce
  atsan atılmıyor satsan satılmıyor
 • 0
  sbb3 1 yıl önce ~ 1 yıl önce
  en mutsuz nesil osmanlinin son doneminde yasayan nesildir. berbat yillardi o zamanlar. savaslar ekonomi dunyada yanlizlik propagandalar vs birsuru dert vardi.

  ha su anda da baya kotu durumdayiz ama o zaman kadar olacagini dusunmuyorum.
 • 2
  tombalaci 1 yıl önce
  şimdiki neslin mutsuzluğunun sebebi kendileridir diye düşünüyorum. yediğiniz önünüzde, yemediğiniz arkanızda. bu sadece abartıdan ibarettir.

  mutsuzluğu tek bir insana bağlamak yanlıştır. o insanın, hayatında yaptıkların üzerinde ne kadar etkisi olabilir? ya da seni mutsuz edecek kadar ne yapmış olabilir? elbette bir etkisi vardır diyeceksiniz, haklısınız da. ancak tüm başınıza gelenlerin sebebi olarak sadece bir şey gösteriyorsanız abartıyorsunuzdur. bunları onu savunmak için söylemiyorum.

  sbb3'ün söylediklerine tamamen katılıyorum. osmanlı bitmiş, halk perişan halde, yönetici diye bir şey yok, insanlar yaşadıkları yerlerde güven içinde değiller vs vs. bunu birkaç kitap okuyup, bir şeyler izleyerek anlamak mümkün. şuanki yaşadıklarınızla o dönemde yaşananları karşılaştırdınız mı hiç?

  şuan en azından seni temsil eden, ülkenin bekası için bir şeyler yapan birileri var. iyidir kötüdür demiyorum. bunun gibi heriflerden eskiden de vardı, var olmaya da devam edecektir.

  atatürk'ü kimisi över, kimisi söver. ülkesi, milleti için yaptıklarına bakacak olursak iyi diyebileceğimiz şeyler de vardır, kötü diyebileceğimiz şeyler de. peki bu iyi kötü kavramı hala geçerli değil midir? peki o dönemlerde mutsuzluğunu atatürk'e ya da başka birine bağlayan yok muydu? elbette vardı. olmazsa zaten orda sorun vardır.

  yani demem o ki, insanın duygularını belirleyen şey yine insanın kendisidir.
 • 0
  best 1 yıl önce
  düşünce ve mantık yoluyla hayatımızdaki dramın farkına varmak. bence gözlem yeteneği burada dezavantaj sağlıyor. bakın mesela küçük çocuklara,ne kadar mutlular. koşup oynuyorlar ve her insana gülümsüyorlar ama biz,çevremize şüphe ve endişe dolu gözlerle bakıyoruz. çünkü tanıyoruz,türk tarihindeki en mutsuz nesil olmamızda bir tek kişinin değil,çevreninde etkeni var.
 • 0
  hukuk582 1 yıl önce
  en mutsuz nesil biziz çünkü vatanı satanlar ses çıkaramadığımız gibi bizi yapmadığımız bir soykırımdan dolayı suçlayanlara bile ses çıkaramıyoruz.
  3 kıtada at koşturan atalarımıza layık değiliz.


 • hayata dair

  Bu bölümde ibretlik hikayeler ve komik paylaşımları bulabilirsiniz..

  261 takipçi

 • abone ol

 • moderatörler

  gaddarus

  hellomyfriend
  darkier
  polinezyali
  caytiryakisi
 • bölüm kuralları

  • bölümü takip etmeyi unutmayınız..!
  • konu dışında paylaşım yapmak yasaktır..
  • reklam amaçlı paylaşım yapmak yasaktır..
  • bölüm ile alakasız paylaşım yapmayınız..başlıklarınızı her zaman ilgili bölüme açınız..
  • küfür ve +18 başlıklar yasaktır..
  • +18 başlıkları +18 içeriği işaretleyerek paylaşınız..

popi yükleniyor...

popi yükleniyor...

pupu yükleniyor...

pupu yükleniyor...

tepe yükleniyor...

tepe yükleniyor...

g20 yükleniyor...

g20 yükleniyor...