15

1 ağustos 2018 abd'nin türkiye yaptırımları

kulislerde dolaşan söylentilere göre abd türkiye’ye ciddi bir yaptırım listesi hazırladı ve bu akşam açıklanacak.
beyaz saray : içişleri ve adalet bakanına yaptırımlar uygulayacağını açıkladı.
 • -2
  recaizademahmutekrem 6 ay önce
  abd'nin bu yaptırımlarına avrupadan destek isteyecektir. eğer bu yaptırımlara maruz kalırsak ülkecek kötü günler bizi bekliyor.
  2
  ofsaytsizburak 6 ay önce
  tam tersi türkiye çin pazarına yönelecektir yöneliyor da. abd'nin yaptırımlarından ancak bu şekilde kurtulabiliriz.
  0
  br0k0ly 6 ay önce
  tamamen haklısın bize bi bok olcağı yok(uzun sürede) ama kısa dönem düşünürsek bir şeyler kötü gini gözükecek sadece
  0
  recaizademahmutekrem 6 ay önce
  ama gözardı etmemeliyiz ki ülkemizin ihracatının %80i batıya sadece %20si çin, rus ve diğer doğu pazarlarına bu %80 lik pazarı doğu pazarlarına yönlendirmemiz ne derece kolay olacak? bu sefer de bu pazarlara bağımlı kalacağız.
  0
  ofsaytsizburak 6 ay önce
  ben uzun vadede konuştum. tabi ki kriz kapıda biz dolara bu kadar bağlıyken kısa sürede yapacak birşey yok.
  türkiye üretim ekonomisine geçmediği sürece pazarlara bağımlı kalacaktır bunu hükümet yeni anladı.
  0
  recaizademahmutekrem 6 ay önce
  aslında ikimiz de aynı şeyden bahsediyormuşuz söylediklerine katılıyorum.
 • 7
  ofsaytsizburak 6 ay önce
  bu konuda hükümete bok atılacak birşey yok kusura bakmayın. ne yapsaydık köpeklik yapıp serbest mi bıraksaydık cia ajanını.
  doğru harekettir brunson salınmadığı sürece bu konuda hükümeti destekliyorum. emperyal güçlerin tehditlerinden korkmamalıyız.
  0
  zeynepgm 6 ay önce
  cia ajanı olduğundan gerçekten emin misin? malum bugün hain dediklerini yarın pardon deyip salıyorlar da.
  2
  ofsaytsizburak 6 ay önce
  bu adamı araştırmanı tavsiye ederim mevzu türkiye topraklarındaki amerikan olunca aklına pek masum gelmiyor özellikle darbeden sonra. daha çok vardır böylelerinden.
  0
  turkishero 6 ay önce
  nato paktından sonra ülkede cirit atan yüzlerce amerikan ajanından birisi. o kadar etkililer ki menderes'i bile astılar yazık çook yazık
  0
  mister_moron 6 ay önce ~ 6 ay önce
  ajan olduğu kesin çünkü pkk/ypg ile resimleri var.
  -1
  filozofunsakali 6 ay önce
  yine de suç hükumetindir. eğer amerika bir yaptırım ile türkiye'yi zor durumda bırakacaksa bu bizim hükumetimizin suçudur ki amerika ve avrupadan ihracatımız çok. bu da demek oluyor ki hükumet bu bağımlılıklarını hala kapatmış değil hala kendi ihtiyacı olanı üretme çabasında değil. bir yaptırımla ben etkileneceksem ekonomik olarak bu tamamen kendi hükumetimizin suçudur.
  0
  ofsaytsizburak 6 ay önce
  orası doğru dostum haklısın ben sadece bir konu üstünde konuştum. geçmişi açarsak hükümetin ekonomi politikasında doğru yaptığı tek birşey yok. neoliberalizm gelişmekte olan ülkeler için doğru bir anlayış değildi bir kere baştan yanlıştı tüm hamleler.
  1
  gregoris 6 ay önce
  keşke ev hapsi tavizi de verilmeseydi. hükümetin bu konu özelindeki hatası budur. abd gibi aç kurt konumundaki bir devlete hiçbir taviz verilmemeliydi.
  0
  ofsaytsizburak 6 ay önce
  umuyorum hükümet geri atmaz bu konuda. brunson'ın salınması türkiye'nin onurunu çok kötü zedeler.
 • 0
  404butfound 6 ay önce
  işte şimdi boku yedik
 • 0
  systemfailed 6 ay önce
  abdülhamit gül ve içişleri bakanı süleyman soylu'ya karşı yaptırım kararı alındı küresel magnitsky yasası kapsamında alınan yaptırım kararına göre gül ve soylu'nun bakanlıklarının türkiye'de "ciddi insan hakkı ihlallerinde" bulunduğu ve buna göre 13818 numaralı başkanlık kararnamesi'ne referansla sorumlu tutuldu yanı buda demektirki bir yol açıldı
  0
  ofsaytsizburak 6 ay önce
  abd sebep olarak brunson davasında adlarının geçtiğini gösterdi.
  sanmıyorum dediğin gibi olduğundan.
  0
  systemfailed 6 ay önce
  haberde öyle söyluyordu ben özetledim durum bu zaten amaç kapı açmak devamı gelir direk nakavt degil
  1
  ofsaytsizburak 6 ay önce
  bence abd'nin klasik "istediğimi yaptırırım" kabadayılığından fazlası değil aynı vize krizi gibi. türkiye doğu pazarına zaten yön tutmuşken abd tamamen kaybetmek istemez. zaten abd savunma bakanı askeri ilişkilerde gerileme yok diye açıklama yaptı.
  göreceğiz bakalım neler olacak.
  0
  systemfailed 6 ay önce
  bilemem ama her açıkla bu ulkenın ekonomısıne vurulan bir darbe örnek bır ara dolar 5 tl yı aştı
 • 1
  ciddiyetsiz 6 ay önce
  rusya:gardaşım bir şeye ihtiyacın var mı gardaşım
 • 0
  systemfailed 6 ay önce
  evet beyler gül ve soylunun abd hesaplarına el konuldu
 • 0
  speace 6 ay önce
  sanat sanat için mi yoksa insan için mi sorunsalına, diplomatik misilleme.
 • 1
  cuhara 6 ay önce ~ 6 ay önce
  bu saatten sonra serbest bırakmak acziyet gösterisidir ki beni rahatlıkla işgal edebilirsiniz anlamına gelir.
  bu sorun buraya kadar getirilmemeliydi bence, getirildiyse de en uygun cevap: ev hapsi verilen ve sözde papaz olan cia ajanının yarın tekrar tutuklanması olur.
 • 2
  nemkaldi 6 ay önce
  etinden korkanın kemiğini sikeyim. amerika denince zaten milletin tüyleri dikenleniyor. şimdi hepten kurtulsak en temizi. elbette hayat bundan da pahalı olacaktır. ancak bir arkadaş yazmış çin pazarı diye. gayet mantıklı. çin gün geçtikçe büyüyen bir ağa sahip. rte sanıldığının aksine gerçek bir dünya lideri ise bu aslında yerel üretim için bir fırsat olarak kullanılıp çin pazarı ile de peklenebilecek kısmen halledilebilecek bir sorun.
  0
  bozuklimon 6 ay önce ~ 6 ay önce
  kardeş ekonomi bilmiyorsanız bu konulara girmeyin. amerikanın elini çektiği her ülke batmaya mahkumdur. neredeyse trilyon dolarlık rezervi olan iran, rusya, venezuela bile tek bir hamle ile tarihinin krizini yaşarken, donuna giydiğin götü üretemeyen ülkenin ne hale geleceğini bir düşün.

  dengeli dış politika izlenmezse, amerikaya atar yapmaya devam edilirse pahalı hayat falan düşüneceğin son şey olacak.

  sen etini, samanını, teknolojini, arabanı, uçağını ve bunun gibi binlerce kalem malı kendin üret. ondan sonra böyle rahat konuş. amerika'nın sadece 1 tane apple şirketi türkiye'deki tüm şirketlerin değerinin toplamının 4 katı değerinde.

  amerikan bankalarına sadece kısa vadeli borcumuz 300 milyar dolar. kafa tutacaksan bu borcu yapmayacaktın. sen kendi hayatından düşün. 300 milyar borcun olduğu birisine kafa tutabilir misin? donuna kadar alır öyle çıplak kalırsın.
  1
  nemkaldi 6 ay önce
  ekonomi bilgimi bir yana bırakalım önce. benim mesleğim de hammadde olarak amerika ile ilgili. fakat bu dünya amerikaya muhtaç kalacak kadar ufak değil. ülke ile firma kıyaslıyorsun bu neyin ekonomi bilgisi peki? senin ekonomi bilgini de kenara koyalım. amerika bir sik yiyemez. ne ırak ne suriye gibi girebileceği bir ülke değiliz. zaten yapabilseler ırakla suriye ile uğraşmaz bunu yaparlardı. göt korkusuna gerek yok yani. dolar daha da yükselsin daha da ekonomi çöp olsun sonucu millileşmek olacaktır. millileşmekte pahalı da olsa en azından kimseye kısa vadede 300milyar dolar borçlandırmaz. amerika elini de bir yere çekemez nereye çekiyor amk rusya ya itelemekten başka bir şey olur mu bu sence? 81 milyon nüfuslu bir ülkeyi batırabilecek bir şey yok. ekonomisi batacak gibi yersiz korkulara hiç gerek yok. atar yapmak dediğin ajan bir orospu çocuğunu içeri atmak. sikmişim dolarını ya biraz omurganız olsun
 • 0
  deliduman 6 ay önce
  bir şekilde dünya olarak kırılma noktasına gelmiş bulunuyoruz.
 • 0
  kleptomancy 6 ay önce
  elimde kalan son 120 doları da bozdurmamı sağlamış yaptırımlardır :(
 • 1
  reelsamurai 6 ay önce
  bizim sorunumuz kökenden geliyor müslümanız diye hep dışlandık oysa ki türk milleti kadar çalışan bir ülke yok verdiğimiz emeğin karşılığını alamıyoruz bütün dünya karşımızda ama allaha şükür korkmuyoruz " türk olmak zordur dünyayla savaşırsın türk olmamak daha zordur türkle savaşırsın"
6 saat önce 6 saat önce
 • siyaset

  başlık ve yorumlarınızda yapıcı olmaya özen gösteriniz taraftarı olduğunuz ideolojiyi bu platformda temsil ettiğinizi unutmayınız . ideolojinizi övmek diğerlerini aşağılamak yerine davranışlarınızla nerede olduğunuzu gösteriniz .

  274 takipçi
 • abone ol
 • moderatörler
  mortal
  kaygusuzyazar
  sbb3

 • bu bölüm #olaylar bölümünün alt bölümüdür.
 • -başlıklarınız içerik hakkında aydınlatıcı olmalıdır dikkat çekmek için saçma başlıklar açmayınız 

  -herhangi bir ideoloji,siyasi parti hakkında aşağılayıcı küfür içeren tahrik edici başlıklar yasaktır

  -t. c. veya herhangi bir uluslar arası organizasyonda terör örgütü kabul edilen oluşumlar hakkında propaganda yapmak , övmek  yasaktır . hakkında bilgiler verebilirsiniz 

  -herhangi bir olay hakkında paylaşım yapıyorsanız tarih belirtmeye özen gösteriniz .

  -yazı yazdığınız konu hakkında ufak bir bilgilendirme yada kaynak ekleyiniz

  -kaynak göstermekten çekinmeyin direk haberleri de kopyala yapıştır yapmayınız . haberi kaynak gösterip kendi yorumlarınızı yazın