-1
metal müzik kafası
bu metalcileri bi tek benmi anlamıyorum aga nasıl bi kafa yaşadıklarını veya müziktenden benmi bir tek bir şey anlamıyorum 
 • 4
  lethe 1 yıl önce ~ 1 yıl önce
  Metalin birçok alt türü var bak. Mesela ilk defa metalcore dinlersen böyle nasıl kafa yaşıyorlar dersin. Ama gidip Doom Metal dinlersen metalin çok duygulu ve anlamlı olabileceğini anlarsın, çok farklı hisler hissettirir insana. Farklı farklı şeyler var yani. Metal dinleyen biri her metal olan şarkıyı dinlemiyor aslında.
  https://www.youtube.com/watch?v=wjW-j2PAv-I bunu dinle mesela. Kafandaki korkunç giyinen tipteki adamlar değiller ve brutal vokali çok az kullanıyorlar değil mi? Ama metal.
  http://www.musicfilmweb.com/wp-content/uploads/2012/02/historymayhem.jpg senin kafanda böyle bir şey vardı muhtemelen.
  Sadece müziği dinle sözü anlaman şart değil. Ki zaten dinledikçe İngilizcen de varsa anlayabilir hale geliyorsun (bazı grupların anlaşılmıyor kabul :D) In Flames aç gitarı dinle. Moonspell dinleyip bas gitarın keyfini çıkar. Olay sadece vokaller değil. Sadece birkaç alttür vokal üzerine metalde. Geri kalanlar enstrümanlarda kullanılan tekniklerden oluşuyor. Kimsenin çığlıklar için dinlediği yok, olanlar da genelde metalcore denen türü dinliyor zaten. Müziğe kulak ver anlarsın. Bak dinlemen için iki şarkı atacağım.
  Dünyanın en ünlü melodik death metal grubu In Flames'ten
  https://www.youtube.com/watch?v=DYymevj7CHk
  https://www.youtube.com/watch?v=Wye6CygA0Lc ikisini de saniye atlamadan dinle. Eğer bunları sevdiysen metali de sevmeye başlarsın yavaştan. Yaşadığımız kafayı da müziği de anlarsın. The Chosen Pessimist çok rahatlatıcı değil mi :) Olay vokallerde değil. Bütün sihir enstrümanlarda.
  Tüm metal grupları bunun kopyası değil yani https://www.youtube.com/watch?v=AWggPLXeOkU
 • 1
  slayer 1 yıl önce ~ 1 yıl önce
  genellikle elektro gitar merakından sonra başlanır yani bende öyle oldu o distortion sesi varya hani pop severlerin kafasını siken ses işte biryerden sonra hoşuna gitmeye başlıyo insanın içindeki kötü duyguları atıyo sinirli anlarda sakinleştirici özelliği var hani dertli olduğun zaman arabesk dinlersin hoşuna giderye işte buda öyle bişey. başta metallica slayer gibi gruplar dinlersin yani heavy metal tarzı sonra o kesmez death metal grupları daha sonra black metal derken cillop gibi satanist olur çıkarsın. ha bu arada metalcilere satanis flan diyolar hepsi fasafiso amk onların hepsi şov amaçlı yani konserlerde kanlı kanlı tşörtler flan hepsi o ambiansı yaratmak için
 • 0
  metallica 1 yıl önce
  Aga sen 1.seviyeden değilde 10.seviyeden başlarsan anlamazsın bana göre metalin nasıl bir kavram olduğunu kavratacak iki üç grup var sonrasını kendin buluyosun zaten mesela sen metale rammstein veya system of a down ile başlarsan metale alışırsın ama gidip hiç bilmediğin bi müzik türü olan metalde sepultura veya bring me to horizon gibi daha çok "Böğürmeli" müzik yapan grupları dinlersen metali sevmezsin
  Bende de ilk önce öyle olmuştu
  Gerçi metal çok eğlenceli bir müzik türüdür en iyi örneklerinden biri
  Korpiklaani-vodka isimli şarkısıdır folk metaldir finlerin nightwish ile birlikte gururudur
  0
  urghc 1 yıl önce
  oha! benden başka korpiklaani dinleyenler de varmış. cidden mutlu oldum şuan.
 • 0
  xren125 1 yıl önce
  bir çok alt türü bulunan ve bana göre bir çok müzik türünden daha çeşitli olan müzik türü,dalı veya tarzı.
 • 0
  xbloodword 9 ay önce
  önyargılı koyun


 • metal müzik

  Heavy metal ve alt türleri hakkında bilgi edinebilir, müzik paylaşımı yapabilir ve görüşlerinizi paylaşabilirsiniz.

  39 takipçi

 • abone ol

 • moderatörler

  www

  lethe
 • Öncelikle etiketlere fazla takılmayın. Bir müziğin türü size göre yanlış söylenmişse (glam metal yerine thrash metal gibi) kullanıcıyı doğru başlığa yazmaya yönlendirebilirsiniz. Unutmayın ki bunlar sadece etiket, müzik aynı müzik.

  Hakaret (küçük düşürücü kelimeler, küfür vb.) yasaktır.

  Bölümle ilgisiz başlık ve başlıkla ilgisiz yazı paylaşımı yasaktır.

popi yükleniyor...

popi yükleniyor...

pupu yükleniyor...

pupu yükleniyor...

tepe yükleniyor...

tepe yükleniyor...

g20 yükleniyor...

g20 yükleniyor...