• 1
  oxygen 2 yıl önce
  merak ettiğim şey şu. o kadar taş karbondioksiti ne yapacağız? ikincisi hangi yapıya döndüğünü bilmiyorum ama eğer sönmemiş kireç oluyorsa bu daha çok zarar verir. havadan co2yi alıp toprağa vermek bizi daha çok yakar gibi geliyor. tabi bilim adamları vardır bi bildikleri dersin ama her zaman bilim iyi şeyler yapmıyor.
  0
  zortman 2 yıl önce ~ 2 yıl önce
  kardeşim düşüncelerinde haklısın ama bence bize ileriye dönük daha yararı olur. düşüncem şöyleki; co2'yi taş yaparız. (ama taş yapmamız için öncelikle havadaki co2' nin yaşamımızı tehdit eder duruma gelmiş olması lazım.) daha sonraları bunları nükleer atık muamelesi yaparaktan varillere doldurup mariana çukuru'na doğru yola koyuluruz. gerekli önlemleri alıp aşşağı salarız. ve sonuç, temiz hava
  0
  oxygen 2 yıl önce
  uzaya salmadıktan sonra bir işe yarayacağını sanmıyorum. ama o zaman soru şurda, o2yi nasıl üreteceğiz? dediğim gibi co2 toprağa giderse toprak ölür. dünyanın merkezine falan gömmeye kalksak patlamalar tetiklenir 2. bir güneş olur sistemde

 • haberler

  haberlerin paylaşıldığı bölüm.

  117 takipçi

 • abone ol

 • moderatörler

  sadurra

  canki
 • yapılabiliteler:


  - haber linkleri paylaşılabilir.

  - haber videoları, fotoğrafları paylaşılabilir.

  - haber yazıları paylaşılabilir.

  - yazarlar video ve fotoğraf destekli olarak kendi haberlerini paylaşabilirler.

  paylaşım yapılırken dikkat edilmesi gerekenler:

  - tarih vermekten çekinmeyin.

  - abartıya kaçmayan, açıklayıcı başlıklar kullanın. 

  - link paylaşımına ''yorum'' eklemek istediğinizde başlığa önce haberin ne olduğunu yazıp eğer yorumunuz kısaysa yorumunuzu parantez içerisinde belirtmeniz çok çok rica olunur. 

  örnek: kızılay avm'de şüpheli paket panik yarattı (nereye gidiyor lan bu ülke?) 

  yani başlığa ''ülke nereye gidiyor beyler?'' şeklinde sadece yorumunuzu yazmayın. gireceğimiz link'in ne olduğunu bilelim biz. 

  - ''ya kardeşim ben bir haber okudum, valla içim çok dolu, ben şuraya sayfalarca yardırmak istiyorum'' diyorsanız haberi ''yazı'' formatında paylaşın ve lütfen başlığınız haberin ''ne olduğunu'' söylesin. yazıda ise önce kaynağı belirtip ardından yorumunuza geçin.

  örnek:

  başlık: ''kızılay avm'de şüpheli paket panik yarattı''

  yazının ilk cümlesi: (kaynak) abuksabukhaber.com/haberler/ankara/avm/bomba

  yazının devamı: ya ben bu ülkeyi anlayamıyorum kardeşim...

  bunu neden istiyorum? çünkü bu bölüme giren kişinin ilk amacı ''haber'' okumak. o yüzden önce haberi okuyup sonra sizin yorumunuzu görmeli.


  - link'i paylaşıp içeriği ekledikten sonra sanki içeriği ekleyen siz değilmişsiniz gibi paylaşıma girip yorum yapmak da bir seçeneğiniz, siz bilirsiniz.


  uyarı: bölümle alakasız ve reklam kokan içerikler silinecektir.