6

telefonsuz 1 hafta

evet arkadaşlar. önerim gayet açık seçik ortada duruyor. telefonu kapatıyoruz ve çekmeceye koyuyoruz. 1 hafta boyunca çekmeceyi açmıyoruz. ve 1 haftanın sonunda aslında zamanın çok daha fazla olduğunu anlıyoruz. telefonun hayatımızdan ne kadar çok zaman çaldığını fark ediyoruz. özellikle instagram, facebook, twitter gibi sosyal paylaşım sitelerinin aslında olmasa da olabileceğini ve hatta olmasa çok daha güzel olabileceğini fark ediyoruz. deneyin derim.

evet telefon sadece bu değil. birilerinin bizi araması veya bizim onları aramamız gerekiyor olabilir. aslında gerek yok. bir yere çıkmadan gideceğiniz yeri ve döneceğiniz saati bildirdikten sonra herhangi bir sorunla karşılaşmıyorsunuz. çayırda yuvarlanırken 'telefonum kırılacak' diye ayağa kalkmıyorsunuz. bir yerden kalkarken 'aman telefonumu unutmayayım' gibi bir düşünceye kapılmaktan uzaksınız artık. ayrıca gittiğiniz yerde veya o an olduğunuz yerde uzun zamandır fark etmediğiniz şeyler görmeye başlıyorsunuz. biriyle kafeye gidip oturuyorsunuz ve telefonlarınız yok. ya birbirinize bakarak uzun keyifli sohbetler edeceksiniz. bazen de etrafa bakacak, insanların telefondan kafalarını kaldırmadıklarını fark edeceksiniz. işte o anda 'iyi ki evde bırakmışım' diyeceksiniz.

instagram...
tamamen zaman israfı arkadaşlar.

sizin de görüşlerinizi almak isterim. sizce haklı mıyım? yoksa haksız mıyım?

haklıysam neden haklıyım? haksızsam neden haksızım?

bunları bilmek isterim.

herkese iyi geceler.
gündüz okuyana iyi günler dilerim..
 • 0
  bizanskurdu 6 ay önce ~ 6 ay önce
  mümkün değil ya. hiç sorumluluğun olmaması lazım bunu yapabilmen için. yani baya ot gibi yaşaman lazım, yoksa imkansız. interneti 4 gün boyunca kapatmak dersen, onu bir nebze anlarım bak, maillere bakmak şartı ile.
  0
  racooss 6 ay önce
  ben de öyle düşünmüştüm ama öyle olmuyormuş. istersen 1 gün dene
 • 1
  harleyyguinn 6 ay önce
  instagram'in ne kadar gereksiz olduğunu söylediğim bir başlık bile açmıştım. açıkçası bunu denemeyi çok isterim hatta sen böyle anlatınca isteğim daha da arttı.
  gündüz okulum da var zaten. tek dezavantajı telefonumdan müzik dinleyemeyecek olmam :')
  insan denemeli bazen böyle şeyleri. hayatı anlamlandirmaya ve tadını çıkarmaya çalışmak için yararlı aktiviteler.
 • bilin istedim

  Her türlü az bilinen, çok bilinen, duyulsada ne olduğu tam olarak bilinmeyen kavramların açıklandığı. puivin bilmesini istediğiniz bilgi, anı,fıkra, makale, görselleri paylaşabileceğiniz, sesinizi özgürce duyurmak istediğinizde seçeceğiniz bölüm

  422 takipçi
 • abone ol
 • moderatörler
  ibrahimisbilir

 • bu bölüm #sosyal bölümünün alt bölümüdür.
 • 1. bölüm açıklamasına uygun olmayan başlıklar açmayınız.

  2. yanlış bir bilgi gördüğünüzde yazara düzeltmesi için rica ediniz.

  3. açılan başlığı gerekli buluyorsanız (+), gereksiz buluyorsanız (-) yönünde işaretleyiniz.   ilgili bölüm;

  kara delik