nerede bu insanlar

  12
  gamzeszgin 21.5.2020 20:24 ~ 20:37
  tarihte insanların herhangi bir neden olmadan topluluklar halinde kaybolmaları sık yaşanan ilginç olaylardır. hepiniz denk gelmişizdir bir yerde ve dikkatimizi çekmiş ve okumuşsunuzdur birkaçını. çok ilginç..
  nasıl kayboldular?
  neden bir iz bulunamadı?
  ölüleri bile yoktu ortada bir çoğunun. bu ve benzer soru işaretleri içinde asla cevap bulamayacak olanlar var. biri de ınuit'deki insanlar.
  ınuit şuanda çoğunluğu kanada'nın kuzey bölgesinde yaşayan aborjin toplulukları tanımlamak için kullanılan bir kelime. biz onları buzlardan harika evler yapan, çekik gözlü, balık avlayan, kürklü eskimolar olarak tanıyoruz.
  evet bu topluluklara ınuit deniliyor her bir bireyi de inuk olarak adlandırdırılıyor. neyse şimdi onlara girersem çok farklı yerlere gidecek konu.

  ınuit eskiden sadece onların adı değil sadece ara sıra uğrayan kürk avcıları tarafından bilinen bir balıkçı köyünün de ismiydi.

  1930 yılının kasım ayında joe labelle adlı bir kürk avcısı akşamı geçireceği bir yer ararken, adanın sınırları içine girdiğinde köyde tek bir insan bile bulamadı. köyde yaklaşık 2000 kişi vardı. ancak bu sayı kime inandıklarına bağlı olarak 30 ile 2000 arasında değişiyordu.
  yiyecekler, silahlar, kıyafetleri hepsi yerli yerindeydi. hatta insan yapımı gibi duran bir mezarda açlıktan ölmüş 7 kızak köpeği bile oradaydı.
  kayıp insanları bulmak için arama yapıldı ancak bir sonuç çıkmadı. cesetler veya herhangi bir başka ize rastlanmadı.
  bu olay anjikuni gölü gizemi olarak da biliniyor. çünkü köy bu gölün etrafında çevrelenmişti.

  bunun dışında kanada kraliyet atlı polisi olayın birkaç gün öncesinde gökyüzünde garip ışıklı nesneleri görüp rapor etmişlerdi. bu da farklı teoriye tuz biber olmuştur diye düşünüyorum.
  uzaylılar, hayaletler hatta vampirler hakkında birçok teori bulunmakta.

  kanada kraliyet atlı polisi,eskiden kuzeybatı atlı polisi (rcmp) bu olayı bir şehir efsanesi olarak görmeyi reddetmiştir.
  gerçekten de onlarca söylenti bu olayı bir şehir efsanesi olarak görmeyi zorlaştırıyor.

  hayırlı iftarlar puvolar..
 • 2
  caytiryakisi 21.5.2020 20:26
  ancak bu sayı kime inandıklarına bağlı olarak 30 ile 2000 arasında değişiyordu.

  burada ne demek istiyorsun?
  1
  gamzeszgin 21.5.2020 20:42 ~ 20:42
  tam emin değilim aslında pek bilgi edinemedim ama bu halkların dinleri hristiyanlık ve şamanizm inançlarına sahiplermiş. sanırım kendi dinlerine inanmayanları köyden saymıyorlardı.
 • 1
  incekalem049 23.5.2020 13:36
  ilginç :) +
 • 1
  horseman 31.5.2020 08:38
  (pi: reenkarnasyon )