lurtz

  2
  kayipunicorn 13.1.2020 23:12
  bana verilen takma isim. anlamını bilmiyorum ama aşağıda yazan şair imgesini çok beğendim. teşekkürler puiv 🙏

  tabi şu karakter yazma sınırı olmasaydı bu yeni hali daha çok beğenebilirdim 😄😄
 • 0
  kayipunicorn 13.1.2020 23:19
  ya ben bu gönderiyi silmek istiyorum ama silemiyorum çok sinir bozucu
 • 1
  kayipunicorn 13.1.2020 23:19 ~ 23:23
  şair imgesi beni cidden çok mutlu etti ve lurtz kavramını da araştırmaya karar verdim.
  0
  oschemat 13.1.2020 23:21
  şair imgesini beğenmiştin puvo ya ne oldu. lurtz bir uruk-hai. yüzüklerin efendisinin filminde boromiri öldürüp aragorn tarafından öldürülmüştü sanırsam
  0
  kayipunicorn 13.1.2020 23:24
  klavye hatası puvocan
 • 0
  kayipunicorn 13.1.2020 23:23
  lurtz melez bir ırka sahip olan uruk-hai lardandır. yay ve kılıç kullanmaktadır. uruk-hai ların en muazzamıdır. uruk-hai lar içinde en acımasız olandır. ölen güçlü elf askerinden yaratılmıştır. doğduğu andan itibaren bir orc'u öldürmesi saruman'ın dikkatini çekmiştir. yarım mızrak ile çekildiği için ona "yarım mızrak" denmiştir. saruman onu orthanc'a getirdiğinde lurtz'a eskiden ne olduğunu neler yaptığını nereden geldiğini anlatmıştır. bu lurtz'un bütün kötülüğünü arttırmıştır.
  bütün uruklar gibi saruman'ın ak elinin iziyle işaretlenmiştir. saruman ondan buçuklukları getirmesini diğerlerini öldürmesini emretmiştir. amon hen'e akına gittiklerinde uruklar tepelerden su gibi inmektedir. lurtz en arkada beklemektedir.
  lurtz hangi buçuklukluğun alacağını bilmediğinden ve frodo'yu ve sam'i bulamadığında meriadoc ile peregrin took'u askerlerine yakaltmıştır. o sırada boromir diğer urukları doğramaktadır fakat lurtz boromir'in zorluk çıkarttığını görünce yayını çıkartıp boromir'e ok atmıştır, ilki karnına diğeri omzuna,bir diğeri ise belinin hemen üzerine isabet etmiştir. boromir halen savaşmaktadır fakat lurtz tekrar ok atacağı zaman aragorn gelip lurtz'a saldırmıştır. boromir acıdan yere yıkılmıştır. lurtz aragorn ile uzun bir süre savaşmıştır. lurtz aragorn'dan daha güçlü olmasına rağmen aragorn daha hızlı ve çevik tir bu sayede lurtz'u amon-hen!de towéan ağacı'nın kafasını keserek öldürmüştür.
 • 1
  kayipunicorn 13.1.2020 23:23
  peki bu iyi bir şey mi?