5

teşekkürler mansur yavaş

ankara büyükşehir belediyesi, başkent’te sokak hayvanları için ilk kez bir çalıştay düzenleyecek. başkan yavaş'ın talimatıyla, büyükşehir belediyesi sağlık işleri daire başkanlığı’nın ev sahipliğinde gerçekleştirilecek olan “1. ankara sokak hayvanları çalıştayı”, 29 haziran cumartesi günü yapılacak.

ankara büyükşehir belediye başkanı mansur yavaş’ın da katılacağı çalıştay ile vatandaşların sokak hayvanlarına karşı duyarlılığının artırılması amaçlanırken, sokak hayvanlarının sorunlarının çözümü de masaya yatırılacak.

sokak hayvanlarının daha güvenli ve doğal ortamlarında yaşamlarını sağlamaya yönelik çözüm önerilerinin değerlendirileceği çalıştayda; büyükşehir belediyesi, kamu kurum ve kuruluşları ile sivil toplum örgütleri görüş alışverişinde bulunarak, çözüm önerilerine yönelik tespitlerini dile getirecek. çalıştayda; somut adımlar atılmadan önce hayvan haklarına duyarlı, bu alanda aktif rol oynayan stk’ların görüşleri rapor haline dönüştürülecek.

çalıştayda alınan kararlar doğrultusunda hayvanseverler ilgili tüm taraflarla birlikte bundan sonra başkent’te koordineli bir çalışma yürütecek.
 • gündem

  Herkesin fikrine ihtiyacımız var..

  609 takipçi
 • abone ol
 • moderatörler
  systemfailed

 • bu bölüm #olaylar bölümünün alt bölümüdür.
 • puiv kuralları ve avrupa insan hakları bildirgesi geçerlidir.