11 mart 2017 hollanda'nın aile bakanı fatma kaya'yı konsolosluğa girişinin engellemesi

  12
  rockefeller 11.3.2017 23:32 ~ 12.3.2017 00:03
  istanbul'da hollanda protestosu
  rotterdam'dan canlı yayın 2

  hollanda polisi, aile ve sosyal politikalar bakanı fatma betül sayan kaya'nın konsolosluk girişine izin vermiyor. misilleme olarak hollanda'nın türkiye temsilciliklerine giriş ve çıkışlar kapatıldı. hollanda ile diplomatik kriz başlamıştır diyebiliriz.
  dış işleri : hollanda büyük elçisi bir müddet görevine dönmesin


  hollanda polisi, aile ve sosyal politikalar bakanı fatma betül sayan kaya'nın, almanya'dan kara yoluyla rotterdam'a gideceğinin açıklanmasının ardından rotterdam başkonsolosluğu rezidansı önündeki yolu trafiğe kapattı. öte yandan anadolu ajansı'nın geçtiği son dakika haberine göre, rotterdam başkonsolosu sadin ayyıldız bakan kaya'nın aracının hollanda girişinde durdurulduğunu söyledi. ayrıca hollanda polisi, aile ve sosyal politikalar bakanı kaya'nın programını takip etmek üzere rotterdam'a giden bakanlık konvoyundaki bir araç ile trt ve aa ekibinin bulunduğu araçtakilere kimlik kontrolü yaptı ve ülke dışına çıkarttı. bakan kaya canlı yayına telefonla bağlanarak yaptığı açıklamada ise konsolosluk binasına 30 metre uzaklıkta bulunduklarını ancak polis tarafından türkiye cumhuriyeti'nin konsolosluğuna girişlerine izin verilmediğini söyledi. bakan kaya halen konsolosluk girişindeki aracında bekletiliyor.
  kaynak
 • 1
  ofsaytsizburak 11.3.2017 23:37
  medeni demokratik avrupa beee
  0
  yepyeni 12.3.2017 10:45
  yasalar ne ise o uygulanıyor. ermeniler türkiyede miting düzenleyebilir mi ?
  gerçi kime anlatıyorum ki..
  0
  ofsaytsizburak 12.3.2017 11:24 ~ 11:25
  pkk niye konuşmalar yapıyor çadırlar açıyor o zaman. tabi pkk nın çadırlar açması sana batmıyo kime anlatıyorum
  0
  yepyeni 12.3.2017 13:10
  böyle konuşacaksan hiç tartışmayalım. ne demek pkk nın çadır açması batmıyor. böyle bi saçmalık olabilir mi ya. bazen gerçekten haddinizi aşıyorsunuz.
  1
  ofsaytsizburak 12.3.2017 13:19 ~ 13:22
  pkk avrupada örgütlenirken ses çıkarsaydınız o zaman ben hatırlamıyorum cemil bayık almanyada konferans yaptığında,hollandada pkk eğitimi verildiğinde ses çıkardığınızı hatırlamıyorum. ses çıkarsanız bile hükümete şuan gösterdiğiniz tepki kadar göstetmediniz. bundan bu sonuç çıkıyor. zaten her eyleminizde pkk nın işine geliyor.
  -1
  yepyeni 12.3.2017 13:22
  arkadaşım yaptığın şey doğru değil. tartışmayacağım senle.
  1
  ofsaytsizburak 12.3.2017 13:24
  ses çıkardın mı cevap ver. haa ama hükümete hemen saldırayim her açıkta saldırayim pkk propaganda yaptığında ses yok.
 • -1
  gregoris 12.3.2017 14:04
  rotterdam konsoloslugundaki türk yetkililerin, hollandali yetkililere bakanın konvoyu hakkında yalan söylemeleri sonucunda uygulanmış olan yaptırımdır.

  hollanda devletinin topraklarında hollanda devletinin istediği gibi davranmak zorundasınız, öyle olmasaydı zaten devletlere gerek kalmazdı. ne hakla koskoca devleti kandırmaya çalışıyorsunuz? bu sınırdışı edilmek için yeterli bir sebeptir.

  siz kabul etmek istemeseniz de bazı ülkelerde hala hukuk var. maalesef ülkemizi yine kötü temsil edip rezil rüsva ettiniz. üzgünüm. bir türk vatandaşı olarak gerçekten çok üzgünüm.

  bir de ortamlarda sakın hollandalılara nazi artığı falan demeyin. hoş tepki göstermezler. nazilerin en çok çektirdiği ülkelerden biridir hollanda. rotterdam da naziler tarafından defalarca kez bombalanmıştır. cahillik etmenize gerek yok.