silah sanayii ve ulaşım konusunda ciddem gelişmiş olmamız

  2
  hellomyfriend 1.2.2017 15:09
  kimle derse desin cidden ülkemiz bu son zamanlarda silah sanayi ve ulaşım konusunda cidden büyük adımlar atıyor. hızlı tren olsun marmaray olsun yeni yapılan köprüler havalimanları falan olsun cidden hani çoğu kişi refah bunlarla olmaz dese de ben de buna katılıyorum refah bununla olmaz ama bunlar ilk adımlarıdır yani ülke gelişiyor cidden bunu kabul etmemiz gerekiyor. aa bak ben amerika'ya da gittim rusya'ya falan gittim. böyle ulaşım yani cidden zor diğer ülkelerde yollar bu kadar kaliteli değil ki adamların caddesinde bile bir sürü şey var eğer çukurlarn ya adam washington da iyi köy kasabalarında köy kasabası neyse kasabalarda hani yollar çamurlu bizim köylerimizde bile yolların bazıları beton dökülmüş asfalt.

  bunun yanı sıra silah sanayi nde her gün her geçen gün yeni bir silah modeli çıkıyor tanklarımızı kendimiz yapıyoruz tabi diğer ülkelerden malzemeleri alıyor olsak bile sonuç olarak bizim elimizde kalıyor türk askerinin teçhizatları kuvvetlendiriliyor yeni yaptığımız silahları cidden güçlü testleri geçiyor.

  kısaca bu cidden ay çok kötü ülkeyiz üçüncü dünya ülkesiz bilmem ne bunları geçerek bazı şeyleri cidden görmemiz gerekiyor yani yine eleştirelim eleştirmemiz gereken çok konu var cidden hükümetin yaptığı politikalar sura girmek türk askerinin hayatının önemsiz olma halleri bunlar eleştirilmesi gereken konular ama yolu yapıyoruz köprü yapıyoruz havalimanları yapıyoruz yani çalıyorsada çalıyor ki sonuçta yapıyor değil mi beyler.

  yani ilk başta kendi sorunlarımızı görerek ülkeme ne gibi yararlı olurum ne yaparsam ülkem için iyi olur diye düşünerek bunları göz önüne almamız gerekiyor en kısa sürede çünkü hükümetimizi olacak bir havalimanı yapıyor onu yapıyor bizim için çalışıyorlar
 • 1
  gaddarus 1.2.2017 15:16
  silah ve savunmada zaten gelişme vardi bana göre bu alanda en iyi gelişme kendi chip kartlarimizi kendimiz üretiyor olmamiz
 • 2
  ein 1.2.2017 15:33
  kimle derse desin den sonrasını okumadım
  0
  hellomyfriend 1.2.2017 15:45
  dostum ipad şadolsun konuşarak yazıyorum. bazen olur öyle
 • 0
  oschemat 1.2.2017 15:45
  okurken beynim tecavüze uğradı puvo
 • 0
  bozbird 1.2.2017 15:49
  retinam yanıyor
 • 1
  messieur 1.2.2017 15:57
  la bari arada bi virgul nokta falan deseydin, rahat ol ayfon algiliyor bunlari
 • 0
  yondaimehokagesama 1.2.2017 16:20
  dalga mı geçiyon 😂😂😂
  havalimanını köprüyü sen mi yapıyorsun?
  yap işlet devret nedir araştırman dileğiyle😂😂😂😂
  0
  hellomyfriend 1.2.2017 16:21
  ıronisikimsi düşünce paylaştım öyle deme
  0
  abbeeeu 2.2.2017 09:07
  yap işlet devret, şu durumda devletin yapabileceği tek şey. devlet bunları kendi gücüyle yapsa yine yapar ama aynı anda yapamaz. malum ekonomi ortada ve sizin de takdiriniz üzere pek iyi durumda değil. devlet aynı anda o kadar şeyi gerçekleştirmeye güç yetiremez. devlet eninde sonunda belli bir fiyatı yapan ve işleten firmaya garanti ediyor ve bir anda köprüye, tünele, hava limanına, şehir hastanelerine çıkaramayacağı parayı yıllar içinde işleten kişiye ödemiş oluyor, ardından köprüdür, hava limanıdır, hastanedir geri alıp parası kendine kalmaya başlayacak.
  1
  yondaimehokagesama 2.2.2017 12:26
  demirel zamanında da ülkenin kendi parasıyla köprü yapılmış.o zaman ülke daha kötü durumdaydı?
  sen ancak kendi görmek istediğini görürsün devlet herşeye aynı anda yapamazmış ekonomi kötüymüş bilmem ne.ekonominin bu halde olması allahın takdiri demi.kaldı ki senden hala eşşek yüküyle vergi alınırken hiçbirşeyin parası devletten çıkmıyor.ve bu köprüleri havalimanlarını biz yaptık diyemeyiz.yap işlet devretle ben ülkeyi donatırım sonuçta yapılan şeyin parası benden çıkmıyor ama hala bu sistemi savunanlar varken konuşmak da boş.
  başkanlığa da evet veriyoruz demi kardeş.
 • 0
  mehmetcemrekisa 1.2.2017 19:53 ~ 19:53
 • 0
  siyaasiyabend 1.2.2017 19:59
  bana göre en büyük problem eğitim. eğer eğitim de gelişirsek yolları, köprüleri ve silahları sadece biz yapıcaz hem de yüzde yüz yerli teknoloji ile. ben şu anki iktidarla aynı payda da değilim, kendimi muhalif olarak adlandırıyorum. fakat yiğidi öldürüp hakkını vermek lazım, bahsettiğiniz konular da çok iyiler. ne diyelim inşallah bu konularda ki iyilikleri ve dikkatlerini biraz da eğitim, fikir özgürlüğü ve öz eleştiri ile paylaşırlar..
 • 0
  polinezyali 1.2.2017 21:17
  yaw bizim tankın motoru kaçmış gördün mü?