6
che(che tişörtü giyiyorsaniz bir daha düşünün)
kendis küba'daki batista diktatörlüğünü yıkıp, yerine fidel castro diktatörlüğünü kurmakla ünlüdür. castro'nun baş idamcısı ve kitle katliamcısıydı. zaten kendi sözleri nasıl hasta ruhlu bir manyak olduğunu açıkça gösteriyordu:

"bir devrimci saf nefretle motive edilmiş soğuk bir ölüm makinesi olmalıdır."

küba'da herkes che'yi sever. çünkü yasalar öyle ister. che'yi eleştiren direkt tutuklanır ve çalışma kamplarına gönderilir.

che'nin küba'da kurduğu sistem öylesine mükemmeldir ki 1,5 milyon insan ölüm pahasına abd'ye kaçmıştır.

avrupa ve batı'daki sistem karşıtı, solcu, barışçı, anti-militarist gençlerin bu adamı anlamak için kafalarına bir şamara ihtiyacı var.

che guevara t-shirtü giyen rockçı genç, che'nin 60'larda rock müziği yasaklattığını bilir mi?

demokrasi diye haykıran devrimci, che'nin demokrasi karşıtı olduğunu bilir mi?

profilini gökkuşağı bayrağıyla donatıp che resimleri ekleyen genç, che'nin eşcinselleri toplama kamplarına kapatıp tepesine adolf hitler kankasından özenerek "çalışmak sizi erkek yapar" yazdırdığını bilir mi?

insanlıktan bahsedip, faşist tc kürtleri öldürüyor diyen che hayranı genç, che'nin devrimin daha ilk senesinde la cabaña ve santa clara'da binlerce insanı kurşuna dizdirdiğini bilir mi? o yüzden kendisine "la cabana kasabı" deniyordu.

basın özgürlüğü, ifade özgürlüğü, gösteri özgürlüğü dahil hiçbir özgürlüğün olmadığı sistemi kuran che'yi en çok savunanların en çok özgürlük diyenler olması çok şaşırtıcı değil mi?

küba'da daha demokratik bir sistem isteyen kendi yoldaşlarını idam ettirdiğini devrimciler bilir mi?

che, küba'daki nükleer krizin bir savaşa dönüşmesini istiyor ve "milyonlarca insan ölse de new york'un kalbine o bombaları bırakmamız lazım" diyordu.

bir de arkadaşları kendisine "domuz" derdi. çok ender banyo yaptığı için...
alıntı
 • 0
  huseyinargun 1 yıl önce
  pislik,karaktersizin biri.hayatını anlatan kitap okudum çogunlukla nefret edilecek şeyler yazdıkların doğru.
 • 0
  gaddarus 1 yıl önce
  diktatör che..
 • 0
  dehr 1 yıl önce
  katılmakla birlikte ideolojisinden çok karakter olarak "sivri, sınırları keskin" bir insan olduğu fikrindeyim. tıpkı hitler gibi.. özenen özenir, popüler kültürün etkisi ile dileyen etkisine kapılabilir. esas olan bilmektir. bildikten sonrası kişiye kalmış.

  fikirlere kurşun işlemez tişörtlere mi ? neler neler..
 • 1
  keyiftuccari 1 yıl önce
  iyi bilgi
 • 0
  fizikogretmeni 1 yıl önce
  keşke alıntı yazsaydın güzel olabilirdi

  -militarizm grubundan alıntıdır-
  -1
  yusufir 1 yıl önce
  sen şunu yazının sonuna kadar okusaydin, güzel olduğunu da gorebilirdin ;)

  militarizme de kimden alıntı yaptığını sormanda fayda var ayrıca.
  0
  fizikogretmeni 1 yıl önce
  bunu zaten çok önceden okudum ve militarizm kimseden alıntı yapmadı.eğer mahluklar diyorsan mahluklar bizden aldı hatta gruba bizzat yazdı istersen ss bile atabilirim ?
  0
  yusufir 1 yıl önce
  afedersin ama kimin kimden alıntı yaptığı hiç skimde değil. oturup tartışacak da değilim.
  alıntı yapsaydin iyi olurdu demişsin ki yazmışim zaten.
  0
  fizikogretmeni 1 yıl önce
  pardon özür dilerim en allta küçük bir şekilde yazmışsın göremedim
 • 1
  mavilotus 1 yıl önce
  şu saçma seyahat sitesinden direk copy paste yapılmış sözlerdir
  worldaffairsjournal.org/...out-che-gueva

  kaynakça: 0
  bilimsellik: 0
  kıçından palavra sıkmak: 10 numara
  -1
  yusufir 1 yıl önce
  chenin sağ tassagi misin olm sen? nerden alıntı yaparsam yaparim sana mı soracağım yaparken. bunların hepsi doğru şeyler. gerçekleri duyunca ne giriyor size minakoim.
  -1
  mavilotus 1 yıl önce
  ne demek lan nerden yaparsam yaparım kodumun cahili. kıçından sallarsan işte insanlar sana taşşaklarıyla güler. wikipedia gibi bi amerika kaynağı sitede bile senin bu atmasyonların yok. kendine gel lan koyun sürüsünün insan tezahürü
  -1
  yusufir 1 yıl önce
  beynini siktigim ya beyin yerine göt eti mi tasiosun olm sen kafa tasinda?
  wikipedia gibi bir amerika kaynağı sitesi mis. vikipedia da yazan herşeyin doğru olduğunu site sahipleri bile kesinlik vermediğini söylüyor. kesin bilgi olduklarını sen nereden iddia ediyorsun beynini siktigimin tek hücrelisi seni.
  karşı çıkacaksınız adam gibi çıkın adam gibi cevap verelim. orospu çocuğu gibi cevap yazarsan, o çocuğa layık olan cevabı alırsın. zorla kaşınmayin mina koduklarim.
  bütün gün 31 çekip burda erişken davranan sikik liseliler sizi.
  önce elinizle olan ilişkinizi kesin lan siz.
  0
  mavilotus 1 yıl önce
  ulan götten siktikten sonra anan seni kıçından mı sıçtı orospu çocuğu? senin aldığın nefes sayısı kadar ananın bacının suratını siktim lan senin. sen önce okumasını yazmasını öğren sonra ananın seni sıçtığı göt deliğine geri dön. klavye delikanlısı soysuz it parçası. sen önce beni baban olarak say, cheyi de deden olarak say, sonra siktir git yazdıklarımı adam gibi okumasını öğren.

  senin dedikelrinin binde bir gerçek olma ihtimali bile olsa wikipedia gibi bi sikik bi kaynakça bile bin defa bahsederdi bundan. ama gel gör ki senin beynin ancak kafana göre bi seyahat sitesinden kopyala yapıştır yapmaya yetiyor. kaynakça belirt diyoruz alıntı diyorsun. nerden alıntı diyoruz sanane lan diyip sonra göt olmuş ağzına yarrağı almış gibi sus pus olup küfür etmeye başlıyosun. ancak da küfür edersin zaten kanını siktiğim soysuz sidikli veledi zina.
  -1
  yusufir 1 yıl önce ~ 1 yıl önce
  anasıni sıktigimin orospu çocuğu seni. ancakve ancak anani sikerim. belki bacinisikerim
  olmadi yengeni karını kızını çocuğunu sikerim. bunları yaparım. çünkü hakedene hakettiği gibi. che ile ananın arasında ne geçti bilmem ama, bundan sonra anani che gibiler siksinde için rahatlasin
  pkk li orospu çocuğu komünist seni.

  bacınin kızlığını bozmayı da ihmal etmeyeceğim
  0
  mavilotus 1 yıl önce
  sen ancak sikerim ederim dersin fantazinde yaşarsın kanı bozuk gavur dölü. olm senin gibi itler milliyetçi olsa ne yazar kanınızda var orospu çocukluğu. biliyorum çünkü ananı siktim, onun anasını onun da anasını siktim. senin gibi itler türedi birsürü geldiniz zerglik yapıyosunuz. götverenin önde gideninin yarım beyinli yavşağı
  0
  yusufir 1 yıl önce
  lan süs. anani che guevra maskesi takar sikerim şimdi. milliyetçilik senin gibi komünist teröristlerin anasıni kanirta kanirta sikmektir;)
  0
  mavilotus 1 yıl önce
  sen önce kendi ananı sikmeyi bırak öyle cheli mheli fantazielri bırak sonra başkasını sikmekten bahset. anan mı doğurdu seni baban mı belli değil. sahte milliyetçi anadolu çomarı seni
  0
  yusufir 1 yıl önce
  hah anasını avradını siktigimin yepyeni orospu çocuğu seni. ananın amina sokayim senin orospnunun evladi
  . senin anani bacini sikmek için o kadar bekledim ki. kız kardeşin varsa, yengen teyzen varsa hepsinin amina koyayim senin. sülalende ki butun am sahiplerini teker teker sikeyim. orospu çocuğu olduğunu şimdi belli ettin işte.
  ananın amini yalaaya yalaya skicm senin orospu çocuğuuuu😂
 • 2
  ka_fa1500 1 yıl önce
  güney amerika ülkelerinin o zamanki halinden bihaber agresifin açtığı sikimsonik başlık. sen arjantinde oturup diplomanı duvara asıp para kazanma derdine düşmektense kalk taaa kübaya git devrime ortak ol, orayı bırakıp bolivyadaki devrim hareketine katılacam de sonra öl ama tarihe ismin altın harflerle yazılsın, hiç kimse olarak adlandırılan biri çıkıp senin bütün kirli çamaşırlarını ortaya döksün. pis che sevmiyoruz seni artık. sizin cheniz varsa bizim yusufirimiz var.
  madde 1: devrim yapacaksan ölüm makinası olman şart (tartışmaya girmeyelim bunun hakkında aksi düşünülemez bile) çünkü kimse al yönetimi biraz da sen yönet demez. devrim zorla olur.
  madde 2: yalan, küba da cheyi sevmeyenler de var. eleştirebilirsin ama hakaret edersen tarrğı yedirirler. vize sıkıntısı yok gidip görebilirsin.
  madde 3: kaçanlar yıkılan rejim yanlılarıdır, kaçmakla iyi etmişlerdir (küba sosyalizmini sana anlatmakla yorulmayayım, cok gezen bilir hesabı bi kere gitmeni tavsiye ederim)
  madde 4: şamar hikayesin de eleştirel bi yer bulamadım
  madde5 : yükleniyor...
  madde 6: senin algıladığın demokrasiye çarşı da karşı
  madde 7: çalışmak seni bile erkek yapar
  madde 8: devrimlerin gereklerinden biridir bu. o gün gelirse eğer, kurşuna dizilmeyi hak edenlerden biri sen biri de ben ( sen daha stalinle tanışmadın)
  madde 9: valla biletini ben alayım sen bi git kübaya
  madde 10: sen stalinle de bi tanış. idam edilmeleri şarttı. bunu anlaybilmeni ummuyorum
  madde 11: ny ne ki komple amerikayı yok etmek gerek! sence?
  madde 12: onu yıkanmadığı için değil, rugby oyununda eleman biraz hırçın oynadığı için derlermiş.
  şanslısın, che hakkında hatta küba hakkında hiç bir bilgiye sahip olmadığın çok net ortada, bence fazla zorlama, hatta zorla da küba hakkında da biraz aydınlatayım seni. bu yazdıklarının kaynağını da görmeyi çok isterim
  -1
  yusufir 1 yıl önce
  bu kadar boş bir beyine sahip olman beni sevindirdi.
  0
  ka_fa1500 1 yıl önce
  beklediğim cevabı vermen beni daha da çok sevindirdi
 • 1
  dagrejuva 1 yıl önce
  sikimi klavyeye vursam daha tutarlı ve daha gerçekçi şeyler yazardı

  taksim delisi cenk : (pi: @yusufir)
  -1
  yusufir 1 yıl önce
  sik kafalisinki klavyeye vura vura anca bunları yazmışsin. gotune tarrak mi dayadik lan inan diye. itirazın varsa kafanı klavyeye vur dur.
 • 0
  sultanul_meczubin 1 yıl önce
  atsız der ki: milliyetçilik bolivya dağlarında öldürülen arjantinli maceracı serseri che guevara için zırlayıp da, sıra kazak kahramanı osman batur‘a gelince susmak hiç değildir!
  0
  yusufir 1 yıl önce
  görüldüğü üzere burda dediğin gibi zırlayan avel çok. kendi tarihinde olmayan dallamalari ornek alıp bir " bok" olduğunu sanan dalyarak kaynıyor her yer. birde utanmadan milliyetçi kesilirler. samimiyetlerini her daim sikmek istemisimdir.
  0
  ka_fa1500 1 yıl önce
  osman baturu tanırız takdir ederiz konu osman islamoğlu değil, konu trol bir cahilin yıllar önce çoktan çürütülmüş zırvalarla ortaya çıkıp kendisine güldürmesi. sen de çoktandır yoktun hoşgeldin
  0
  yusufir 1 yıl önce
  ulan😂😂 adam sana laf çakıyor burda. birde onun üzerinden mesaj veriyor. allah ım beni nasıl cahillerle başbasa bıraktın😂😂
 • 0
  webdrivertorso 1 yıl önce
  banyo yapmasi kendi tercihi de bunlar o kadar onemli seyler degil. neticede insanlar che'yi kendi kafalarindaki bir figurun sembolu olarak gorup sempati duyuyor ve giyiyor, onun gercekte nasil biri oldugunu bilemiyoruz. koy koy gezip bedava saglik hizmeti verdigini soyleyen de var, cinayetler isledigini de. onun yuceltilmesinden fayda saglayacak insanlar da var canavarlastirilmasindan da. t-shirt'unu giyip bi insani odullendiremedigimiz gibi t-shirt'unu giymeyerek de cezalandiramayiz.


 • karışık

  Karışık

  51 takipçi

 • abone ol

 • moderatörler

  gaddarus

  oxygen
  tombalaci
  kaygusuzyazar
  hellomyfriend
  ilteris
  darkier
 • bölüm kuralları

  - bölümü takip etmeyi unutmayınız..

  aklınıza bölüm ismi gelmediyse bu bölüme ekleyebilirsiniz..

  ekleyeceğiniz bölümü bulamadıysanız bu bölüme ekleyebilirsiniz..

  bölüm seçmek istemeden paylaşmak istiyorsanız bu bölüme ekleyebilirsiniz..

  başlık fark etmez istediğiniz başlıkta açabilirsiniz..

  - reklam yapmak yasaktır..


popi yükleniyor...

popi yükleniyor...

pupu yükleniyor...

pupu yükleniyor...

tepe yükleniyor...

tepe yükleniyor...

g20 yükleniyor...

g20 yükleniyor...