demirtaş döngüsü

  11
  captainflint 15.5.2018 22:19
  bildiğiniz gibi milli ittifak tarafı bu sisteme baş kaldırış olarak bu isimde toplandılar.

  ancak her gün milli ittifak liderlerinin sürekli "demirtaş çıksın herkes aynı şartlarda yarışsın" mantığı ne oluyor?

  eyvallah birleştiniz her şey güzel ancak demokrasi için bir terör sempatizanına yardım yataklık yapmak işin ipini cumhur ittifakı'na verir.

  kendi ipinizi onların eline vermiş oluyorsunuz.

  burada amacım cumhur ittifakı'nı savunmak gayreti değil, daha mantıklı kararlar almaktır. eğer muhalefet yapacaksanız biraz mantıklı ve seçmenine göre hareket etmeniz gerekir.

  en ilginci ise hdp gibi bir sempatizan partinin hala daha teröre yardım yataklıktan kapatılmamasıdır.

  bu tasarıyı henüz meclise sunan maalesef yoktur.

  emin olun ki akşener, karamolloğlu , ince gibi isimler kendi değerlerinden vazgeçmeden bu yarışa ortak olabilirler. gizli teröre başvurmak güçsüzlüğü gösterir. millet size güvenirken bunları yapmayın.


 • 0
  onion 15.5.2018 22:24
  puvocum kürtler zannettiğinden çok daha önemli. kürtler her zaman ak partiye meyillidirler, o meyili kırıyorlar alttan alttan. bence de mantıklı bir hareket.

  zira madem bu adam aday bence de eşit şartlarda yarışılması gerekiyor, yok eğer bu adam madem terörist ki bence öyle nasıl seçimde aday olabiliyor? seçilirse ne olacak? ne abuk ülkeyiz mk
  0
  captainflint 15.5.2018 22:29 ~ 22:30
  kürtler bir çok kanada ayrılıyor görüş bakımından. ben öyle kürt arkadaşlar tanıdım ki ülkü ocaklarında saf tutuyorlardı. bugün doğu ve güneydoğuda ki kürt halkımıza baktığımızda çoğu hdp diyor. ancak anayasa bakarsak eğer, bir maddesinde "eğer bir siyasi parti teröre apaçık destek sağlıyorsa kapatılmalıdır" geçiyorsa bu işte bir iş var. ab istiyor diye aynı şartlarda yarışma zırvalığı dolaşıyor. kimse kusura bakmasın bu devlette kimseye toprak vad edilemez. biz kardeşliğimiz korunsun isteriz istemeyen suriye de görüşünü bildirsin. hdp de bu amaca çalıştığından sürgün edilmelidir. kürt halkı düşünebilecek bir noktadadır. onlarda görüyor suriye,ırak,lübnan gibi arap ülkelerinin geldiği noktayı. yaşadıkları yerin herkes kıymetini bilmeli. sıra sıra, adım adım her an yaklaşıyorlar bize.
 • 0
  tazekan 15.5.2018 22:32
  siyaset böyle bir şey. sence yüzlerce ekibi olan ince veya akşener bu riski görümüyor mu? ki akşener ülkücü temelden gelen milliyetçi bir siyasetçi. erdoğan'ın zamanında neler yaptığını gördük kürt oyları için, dolmabahçede aponun mektubu okunacak seviyeye gelinmişti iş.

  şu an 2. tur hesaplarına girdiler diye düşünüyorum. ince ve akşener her ne kadar bir gibi olsalarda şu aşamada tek rakipleri kendileri. sonraki aşamada da kürt oylarını saflarına katıp ki bu %10 gibi inanılmaz bir oy oranı erdoğanı yenmeyi planlıyorlar.

  ha ben olsam ne olursa olsun hdp hakkında açıklama yapmazdım ama şu da bir gerçek siyasette pisleşmeyen türkiyede kazanamıyor
 • 1
  hedap 16.5.2018 02:14 ~ 02:14
  kürtlerden oy almak için türklerden vazgeçmek?
  en son meral de selahattinin serbest bırakılmasını istedi.
  şimdi ben ona da oy vermekten vazgeçegim. selahattinin serbest bırakılmasini istemek bu ülkede şehit olmuş onca insanın tüm ailesine edilmiş bir küfürdür.
  ne demek selahattin de aynı şartlarda yarışsin?
  kafanız mi güzel abi sizin?
  böyle bir seçmen kitlesi mi olur?
  zamanında akp kürtlerden oy almak için yapmışta, siyaset böyle bir şeymişte, kürtlerden oy almak için böyle hareketler gerekiyormusta bilmem ne.
  gerçekten acınacak halde bir muhalefet var yazık ki ne yazik.
  sırf meral in içinin temiz olduğuna inanarak oyumu vereceğim. ama bunlar daha ilk baştan kürtlerden oy almak için türklerden vazgeçecek türk seçmenlere ana avrat sover gibi terör sempatizanina özgürlük isteyecekler, bu gerizekaliliktir malliktir.
  resmen rte kazansın diye ağız birliği yapıyor hepsi.
  üç partinin tek derdi terör sempatizani bir lavugun hapisten çıkması olmuş tü sifatiniza sicayim sızın ben ya.
  1
  captainflint 16.5.2018 02:20
  tüm aklımdakileri döktün kardeşim. yalnız nick hdpli gibi :dd
  0
  hedap 16.5.2018 02:23 ~ 02:29
  yok öyle nikle hdp li olunmaz, hdp li olabilmek için kanı bozuk olmak lazım:))
 • 1
  cagrialaf 16.5.2018 02:36
  kürt kısmın oyunu toplamak için böyle bir halt yiyorlar ama başbuğumuz ulu önder mustafa kemal atatürk'ün kurucusu olduğu bir partinin içinde bulunduğu ittifakın veya diplomasinin "her balığın eti yenmez" prensibi ile siyaset yürütmek mecburiyetinde olduğuna inanıyorum. gençliğinde bizzat silahını alıp dağlarda çıkarak askerimi şehit eden bir şeref yoksunu vatan haini siyasete girdi takım elbise giydi diye ona insan muamelesi yapıp sağ duyulu davranacak veya sözümü esirgeyecek değilim. şehidimizin kanını taşıyan bazı kutsal sebepleri içinde barındıran konular hassasiyet ile ele alınmalıdır. kürtler veya diğer etnik azınlıklar hala hdp nin kurtarıcı rolünü üstlendiğine inanıyorsa yapacak bir şey zaten kalmamıştır. kimse kusura bakmasın. doğulu sayılırım ve size şu dizeleri hatırlatayım;

  kürdün aptal takımı apo'dan medet umar
  türkün ahmak takımı nato' dan medet umar
  soyar ince ayarla devletlüler devleti
  kumarcı enayiler loto'dan medet umar...

  abdurrahim karakoç / 1999 • 0
  captainflint 25.6.2018 02:42
  dediğime geldik. bizim bu muhalefetle aptallık diz boyu. bunu bir partinin lideri göremiyorsa gerçekten büyük sorun var demektir. göremediler. topuklarına sıktılar.