• 2
  sarifirtina 1 yıl önce
  Üstüne basa basa söylüyorum EĞİTİM
  1
  asdfghjk1 1 yıl önce
  aynen hocam eğitim sistemi çok bozuk.
  1
  sarifirtina 1 yıl önce
  Usta olmayan sistemin bozuk olması için önce bi sisteme sahip olmamız lazım. Lisede 8-9 zayıflı çocuklara sınıf atlatıyorlar
  1
  asdfghjk1 1 yıl önce ~ 1 yıl önce
  hocam sen olsan nasıl hallederdin?
  1
  sarifirtina 1 yıl önce
  Hocam ben bu konuyu bölümden arkadaşlarlada çok defa tartıştık. Hatta gün gelir yapmaya fırsatımız olursa diye sayfalarca yazdık bunu. Sana şöyle özetleyebilirim: öğrenciye belli bir yaşa kadar genel eğitim verilecek hepsinden azar azar ama özünden. Bi yaştan sonra bir sınava tabi tutarak kaba tabirle kafanın nereye çalıştığı tespit edilecek. Mesela sen matematikten anlamayan bi adama 12 yıl matematik dersi verirsen hiç bir işe yaramaz üstüne nefret bile eder. Bu tespitten sonra ailesiyle beraber öğrenciye seçebileği bölümleri meslekleri sıralayacaksın. Bu seçimden sonra örneğin makina mühendisi olacak adam fabrikanın içine açılacak sınıflarda ders işleyecek, yazar olacak adam kütüphanede kitapların arasında ders görecek. Önemli olan işin teorisi değil uygulamasıdır. Bu şekilde eğitimini tamamlayıp mesleğinin ehli olacak. Nitelikli insan ancak böyle yetiştirilir..
  1
  asdfghjk1 1 yıl önce
  hocam ama insan hayalleri ve fikirleri değişkendir ilk başta seçtiği bölümü yapamazsa ve değiştirmek ister heleki bunu son sene yaparsa bu sefer diğer dersleri tam olarak gömediği için eksik kalmazmı?
  1
  sarifirtina 1 yıl önce
  Hocam işi biraz profesyonel düşünmek lazım bak yahudilere bak almanlara sistem bu vatan millet sevgisi herşeyin önünde
  1
  asdfghjk1 1 yıl önce
  bizdede öyle olması lazım bazıları var vatan millet umrunda değil savaş çıksa kaçarım diyor.
  0
  sarifirtina 1 yıl önce
  Hocam öyle insanları ne zaman görsem gençliğe hitabenin "...Bir gün, İstiklal ve Cumhuriyeti müdafaa mecburiyetine düşersen, vazifeye atılmak için, içinde bulunacağın vaziyetin imkan ve şeraitini düşünmeyeceksin!" Kısmı aklıma geliyor..
 • -1
  exael 1 yıl önce
  yapacak iş çok ilk önce bütün kurumları ele geçircen yavaş yavaş kimseye çaktırmadan sonra kurumlara sülaleni yerleştircen yandaşlarını en önemli kurumlara medya polis hukuk para akışı cok olmalı sonra başta anadolu doğu olmak üzüre eğitmeli bi 100 yıl falan tabi bu arada ünlülerle filan tanıscan ( yabancı ünlüler ) koskoca başbakansın scarlett johansson ülkeye filan davet etcen beşiktaş macları locadan izlicen ödül törenleri altın portakal filan victori secret defileye filan katılcan ara sıra gezmeye rusya amarika ingiltere başbakanını görcez sözlerinden cıkmıcan kurumları ele geçirene kadar öyle devam etcek işte
 • 2
  weneedanarchy 1 yıl önce
  Ülkesel çapta medya ve tv kanallarının amacını.
 • 1
  yusufir 1 yıl önce
  Eğitim felan hikaye kardeşim. Öyle çocuklara büyüyünce ne olmak istersin diye sorulmuş da öğretmen olmak istiyorum der gibi cevap vermeyin.
  Eğitimle mi bitiyor iş? Diplomali cahil cühela gençlik kaynıyor ortalık. Fok balığı gibi konuşan nesiller türüyor okuyup entellektüel olacam diye.

  Bu ülkede değişmesi gereken şey sistem değil tam olarak biziz. Biz değişmeliyiz. Bi değişim için başımıza illa birilerinin gelmesini bekliyor olmamız bile değişmemiz gerektiğine en sağlam kanıt canlı canlı ortada işte. Ben kendimi okulda öğretilen müfredat dersleriyle geliştirmedim ki... Siz gerçekten eğitim yönteminin sizi değiştireceğini ve geliştireceğini mi zannediyorsunuz? 250 ml lik bardağa 300 ml su koyamazsın. Senin önce kendi kapasiteni artırman gerek. Sen kendi kapasiteni artıracaksın ki eğitimde sana bişeyler katsın.

  Kısacası ülkenin başına geçsem bile değiştirmek istediğim şey yine insanların kendinde saklı. Ülkenin başına geçtiğimde de söyleceğim ilk sözler bunlar olurdu. Kim bilir 1 2 kişi derken insanlar gerçekten de kendilerini değişime ayak uydurur hale getirir ve bu hızla yayılan bir değişim olur. İşte o zaman belki ülkenin başına geçtiğimde değiştirmek istediğim şey bir kıvılcımımla dalga dalga yayılan bir değişim hareketi başlatır ve hayalime kavuşurum.
 • 0
  seoizmir 1 yıl önce
  interneti sınırsız ve çok uygun fiyatlı yapardım.. wifi ağını genişletir herkesin kolayca nete bağlanmasını sağlardım ..
 • 1
  itgma 1 yıl önce
  Butun sistemi tek devlet tek millet uzerine kurardim
 • 0
  sovyetmilitan 1 yıl önce
  özel mülkiyet ilişkileri
 • 0
  balbazar 1 yıl önce
  Adalet olurdu çünkü ülkemde adelet or...... namusu kadar...
 • 0
  redzeppelin 1 yıl önce
  Dinin devletle Allah arasında olduğunu sanan bir güruh var; o anlayışı değiştirirdim. Din insanla Allah , Tanrı , inek neye inanıyorsan artık onun arasındadır. Türkiye, Avrupa'nın yaşadığı gibi Rönesans ve Reformu yaşayamadı(Dini 2. plana atamadı) ve yaşayamadığı sürece Orta Çağ karanlığına mahkum..
 • 0
  destoryerbronz 1 yıl önce
  Eğitim sistemi herkes eşit bir eğitim görmeli istediği geleceğin hayalini kurabilmeli,hayallerini gerçekleştirebilmeli ve herkes eğitimde eşit olmalı
 • 1
  racooss 1 yıl önce
  !!!Milletvekillerinin dokunulmazlık hakkı
 • 0
  nestor 1 yıl önce
  sarayı aş evine çevirirdim.
 • 0
  sonsuzsonsuzluk 1 yıl önce
  Eğitimdir. Çünkü çoğu öğrenci istediği bölüme gidemiyor ve gittiği bölümlerde başarılı olamıyor. Bunun sorumlusunun öğrenciler olduğunu sanmıyorum.
 • 0
  juchi 1 yıl önce
  Atatürkü anlayıp benimseyen müslüman çocuklar yetiştirmek olurdu herhalde. Zaten bu ülke bunu yapamadığı için bu durumda.
 • 0
  yarramvictoria 1 yıl önce
  Geçirin başa beni. İlk eğitimdeki zigot beyinleri almazsam gibin beni beyler
  0
  asdfghjk1 1 yıl önce
  gibin ne la:D inci değil burası:D
  0
  yarramvictoria 1 yıl önce
  Alışkanlık knk. Sigara gibi :D
  0
  asdfghjk1 1 yıl önce
  :D
 • 0
  alperovic 1 yıl önce
  Hırsızları içeri atmak olurdu
 • 1
  hissatsu 1 yıl önce
  Orta okuldan itibaren ingilizce görüpte üniversiteye gectiginde hala konuşamayan öğrenciler var bu ülkede
  Kim ne derse desin eğitim sistemi radikal bir değişim geçirmelidir çünkü; Cahil bir toplum, özgür bırakılıp kendine seçim hakkı verilse dahi, hiçbir zaman özgür bir seçim yapamaz. Sadece seçim yaptığını zanneder. Cahil toplumla seçim yapmak, okuma yazma bilmeyen adama hangi kitabı okuyacağını sormak kadar ahmaklıktır! Böyle bir seçimle iktidara gelenler, düzenledikleri tiyatro ile halkın egemenliğini çalan zalim ve madrabaz hainlerdir!"
 • 0
  vahitinceoglu 1 yıl önce
  Baş
 • 1
  yavuzizm 1 yıl önce
  eğitim ulan.


 • ortam

  Her türlü...

  3 takipçi

 • abone ol

 • moderatörler

  asdfghjk1  1. diğer yazarların yazdıklarına saygısızlık yapmak yasaktır.(dalga geçmek vs.)
  2. milletimizi aşağılayacak herhangi içerik eklenmesi vb. yasaktır.
  3. terör sempatizanlığı içeren başlıklar eklemek yasaktır.
  4. ırkçı söylem içeren başlıklar eklemek yasaktır.
  5. küfür içeren başlık açmak yasaktır.
  6. belli bir kişiyi-kitleyi hedef alan aşağılayan içerik ve başlıklar eklemek yasaktır.
  7. içeriğin silinmesi uyarı niteliğindedir devamı halinde kullanıcı engellenir.
popi yükleniyor...

popi yükleniyor...

pupu yükleniyor...

pupu yükleniyor...

tepe yükleniyor...

tepe yükleniyor...

g20 yükleniyor...

g20 yükleniyor...