3
mhp ya batar ya çıkar
hepimiz bu garip hamlelerin neden olduğunu merak ediyoruz. bana kalırsa bahçeli ak partinin ve mhp'nin sağcı olduğu, akp'ye oy atılmazsa akp seçmeninin 2. şık olarak mhp'yi seçecekleri sebebiyle normal şekilde bu oyları çekemeyeceğinden yakınlaşmaya ve oylarını artırmaya çalışıyor. tabi o zamana mhp kalırsa..
 • 0
  meqt 10 ay önce
  akp seçmeninin 2. şık olarak mhp'yi seçme ihtimali makul ama ya mhp seçmeni böylesi bir mhp'den soğursa? mhpli olsaydım partimin böylesine akp'ye kaymasını yediremezdim sanırım
  1
  captainflint 10 ay önce
  yediremiyorum zaten ama bişeyler dönüyor bi umudum var.
  1
  meqt 10 ay önce
  umdugunuz gibi bahceli'nin bi plani vardir umarim (cumle garip oldu idare et)
 • 2
  ibrahimisbilir 10 ay önce ~ 10 ay önce
  devlet bahçeli saygın bir siyasetçidir(bana göre) türk siyasetinde çarık eskitmiş biridir. yaptıkları doğru yanlış tartışılır.

  ancak bu zamana kadar ülkücü hareketi hareketsiz kalmasını sağlamıştır.

  benimde geçen sene eleştirdiğim koltuk sevdası sandığımız durumun altında ki bit yeniğinin ortaya çıkmasıyla alkışlanmıştır.

  devlet liderine sahsından dolayı değil sıfatından dolayı her zaman saygı göstermiştir.

  böyle bir adamın ülkeye veya partisine ihanette bulunacağını kesinlikle düşünmüyorum. bizim görmediğimiz planlar vardır. ben politikacı veya aydın değilim ilgili halktan bir kimseyim sadece bu planı bilecek olan ben veya biz değiliz.

  ancak şunu da unutmamak gerek hatasız kul olmaz belki bu sefer bahçeli hata yapıyordur.

  bizim tek yapabileceğimiz bize gösterilen kadarını kendi hür irademizle yorumlayıp ödevimizi yerine getirmektir.  düzeltme: ulan ismail ne boş muhabbet yaptırdın bana be ;)
 • 0
  hedap 10 ay önce
  mhp batmaz ama şu durumdan çıkması için sanırım bahçeli'nin yerinde kim olsa aynısını yapardı. çünkü chp ile çatış akp ile çatış illa ki bir yerden taraf olmak zorundaydi. chp ile hdp yakınlığı dolayısıyla yakinlasamayacagindan dolayı akp yi yakın gördü ve bir yola girme kararı aldılar. erdoğan da bahçeli'nin isteklerini yerine getirmeye başlayınca birliktelik kaçınılmaz oldu.
 • 1
  hellomyfriend 10 ay önce
  mhp diye bir şey kalmayacak. buraya yazıyorum. yepyeninin paylaştığı ve bahşettiği video gibi, iki parti olacak bir chp bir akp chp hep muhalefet kalacak akp hep iktidar.
  0
  hedap 10 ay önce
  yohammina
  0
  hellomyfriend 10 ay önce
  bahsettigi*
  0
  karakurum 10 ay önce
  istediğin yere yaz siz önce izlediğiniz anlamaya çalışın esas sonu yaklaşan parti chp oylariniz hep %25 bandında kalmayacak merak etme
  0
  oncugenclik 10 ay önce
  ne olacak orta yolcu kesim kime kayacak allah aşkına mantıklı bir cevap . ha solda ortalığı kasıp kavuran yeni bir parti mı gelicek , kimmiş o yetkin siyasetçi .
  0
  karakurum 10 ay önce
  kardesim chp her secimde daha da az oy aliyor tüm dunyada muhafazakarlik yukseliste sen onu bunu birak bi arastirma yapilsin akp secmenlerinin dogurganligi ile chp secmeninin dogurganligi karsilastirlsin comarlar chpyi 2ye katlar o comar aileden milli duygulari kabarik olanlar da mhpye kayar olan solculara olur
  0
  karakurum 10 ay önce
  chpnin chp secmeninin bi agirligi olsa bu ahsen tvdekiler gibi orospu çocuklarınin sesi boyle cikmaz zaten
  -1
  hellomyfriend 10 ay önce
  chp li değilim.
  0
  zenith 10 ay önce
  chp batarsa ülke batar oturup ağlanası haliniz var
  0
  karakurum 10 ay önce
  haa evet
 • 0
  siyaasiyabend 10 ay önce
  ülkücü değilim ama devlet bahçelinin siyasi duruşunu her daim sevmişimdir. sözü özü bir insandır. ancak başkanlığa bu kadar karşıyken bir anda bu sisteme yeşil ışık yakması bence büyük bir kumarın göstergesidir. kendisi bu sistemin geçmeyeceğini düşünüyor olabilir. zaten dün geçmezse parlementonun yenilenmesi gerektiğini söylemiş bundan benim anladığım yeniden bir seçim demek. ne diyelim bizim hayatımızı belirliyorlar ama bize sormuyorlar ayranı bol olan kazansın ........
 • 1
  yondaimehokagesama 10 ay önce
  mhp kalır sen kafanı yorma😉
  -1
  ismail5412 10 ay önce
  bence de mhp kalır. %10 barajının altında
 • 0
  yepyeni 10 ay önce
  başkanlığa bu kadar karşı iken bir anda "hadi reisi başkan yapalım verelim bütün yetkileri" dersen. sana oy veren vatandaşa bunun nedenini anlatman gerekir. sor vekillerine yeni anayasadan 3-5 madde bile sayamaz.

  akp iktidarının 15 yıl sonunda ülkeyi getirdiği hal ortada. başka ülkeden biri gelip istanbulun ortasında 40 kişiyi vurup kimseye yakalanmadan kaçıyor. şimdi ne olduda hadi bu iktidara yardım edelim dedin. birde partinin tarihe karışma durumu var.

  özet geçelim. sana oy verenler seni kabullenmekte zorlanıyor...
  0
  karakurum 10 ay önce
  tamam bahçeliyi yolda denklediğinde bunları sorarsın şimdi ben seni bulmuşken soruyorum akp için çalışan bi çomarken ne oldu da birden döndün cevap bekliyorum.


 • bence

  fikir beyanında bulunulan bölüm

  2 takipçi

 • abone ol

 • moderatörler

  meqt


 • istediğiniz her konuda fikrinizi belirtebilirsiniz(puiv ana kuralları dahilinde)


popi yükleniyor...

popi yükleniyor...

pupu yükleniyor...

pupu yükleniyor...

tepe yükleniyor...

tepe yükleniyor...

g20 yükleniyor...

g20 yükleniyor...