15

ülkemizin yavaş yavaş cahiliye dönemine doğru dönüş yapmasının en büyük sebebi önüne gelenin üreme özgürlüğünün olmasıdır

ahlaktan, sevgiden, medeniyetten, hoşgörüden yoksun insanlar da saçma sapan bir sebepten direk kurşun sıkıp katliam yapacak olan da zırcahili, yobazı, vatan haini hatta potansiyel katil ve tecavüzcüler dahi süratle üremeye devam ediyor.

unutmayın küçük bir çocuk öncelikle ailesinden alır eğitimini bu iyi veya berbat, hiç fark etmez.

güzelim ülkemizin barbar yaratıklarla dolduğunu görmek çok acı verici.

 • 0
  ferhatt 7 ay önce
  başlığı okuduğum an plumerion kokusunu almıştım. yanılmamışım.:)
  içeriğe gelirsek, katılmıyorum.
  0
  plumerion 7 ay önce
  nedenlerini de açıklayabilir misin puvom?
  0
  ferhatt 7 ay önce
  kuranda dediğin gibi bir çözüm geçmez. üstelik allah insana üreme özelliğini vermiş ve erkek-kadın es olarak üremesi kodu girilmiş. üremeyi de allah, ayrım yapmadan herkese mümkün kılmış.

  dini boyutuyla ilgilenmiyorum diyorsan,
  birisinin üreme hakkini elinden almaya hakkımız yok, haddimiz değil. ebeveynler sıkıntılı olsa bile doğacak çocuğun kotu birisi olacağını kesin olarak bilemezsin.

  düzenimizdeki bozukluklar üremeden değil, eğitimden kaynaklı.
  illa üremelerine karışalım diyorsan eğer sadece önlem al.
  mesela evlenen bireyleri sınav yap, ne zaman ki yeterli dereceyi alırlar, o zaman üreme ehliyeti ver. gibi gibi önlemler iste.
  çok konuştum yeter:)
  0
  ferhatt 7 ay önce
  bu şey gibi, bir öğrenci ygs sınavına çalışmamıştır. sınav yerine gelmiştir. sonra kapıda "sen çalışmadın, giremezsin." demek gibi.
 • 0
  shewolf 7 ay önce
  aklı olan bu devirde 2 çocuktan fazla çocuk yapmasın. anne evdeyse egitim verebilirse ve maddi durum çok iyiyse yapılabilir diye düşünüyorum.
  0
  plumerion 7 ay önce
  öncelikle manevi ardından da maddi ihtiyaçlarını karşılayabilecek durumda olmasına bakarız ki. dünyadaki en iyi şartları sağlasan bile belki de varoluşsal krizlerden sıyrılamayıp bir ömür acı çekecek.

  insanımız şunu unutuyor; sen hiçbir şeyi kafana takmamayı başarabiliyorsan bu çevrendekilerin de senin gibi olabileceği anlamına gelmez.
 • 0
  cambam 7 ay önce
  yine geldi üreme düşmanı kardeşimiz :d
  0
  plumerion 7 ay önce
  puvom bu dünyadaki bütün kötülüklerin temelinde (dolaylı yoldan da olsa) üreme olduğu sürece, bu düşüncem yüksek ihtimalle değişmeyecektir
 • 1
  specular 7 ay önce
  norveçte de üreme özgürlüğü var ama oralar çok aşırı medeni. neden? bu bence sistem meselesi.
  0
  plumerion 7 ay önce
  puvolin bahsedilen bu değil, sorun şu oradaki üreyen insanların yüzde 1'i insanlıktan nasibini alamamışsa, buradakiler yüzde 20-30 ları belki de daha fazlasını bulabilir.

  kimse norveçte üreme sorunu var demiyor ki zaten.
 • 0
  zeynepgm 7 ay önce
  çözümünü merak ettim güzel insan
  0
  plumerion 7 ay önce
  en azından nasıl trafikte insanların ve diğer canlıların hayatlarını tehlikeye atmamak için ehliyet almak gerekiyorsa. bu konuda da ehliyet almalı insanlar.

  0
  fracture 7 ay önce
  o değil de kimse düşünmüyor sonradan da bizim 8 çocuk oldu ama biz bunları nasıl besleyeceğiz diye.
  az üremeyin siz de kardeşim o zaman, özgürlük var diye işi g*tünden başlatmanıza gerek yok.
  0
  veterinerhekim 7 ay önce ~ 7 ay önce
  dostum en az 3 çocuk.
  madem ehliyet muhabbetine girdin benden de bir öneri, nasıl araç kullanmak için ehliyet alınıyorsa, ehliyet için belli bir sınava tabi tutulup, sağlık raporu alınıyorsa; aynı şekilde oy kullanmaya el verişi olduğunun da ehliyeti alınmalı. bence temelde sorunumuz budur. ne alaka dersen zincirleme bir problem...
 • 1
  aylakkadamm 7 ay önce
  katılıyorum bu söylediğine. bilinçli ve iyi aileler genel olarak 1 veya 2 çocuk doğururken; cahil ve kendine bile bakamamış yoz yobaz insanlar köpek gibi ürüyor. çocuklara eğitim veremiyorlar ve çocukların çoğu serseri olarak yetişiyor. bu kadar doğru bir konuya parmak basılamazdı.
 • 0
  muhakemat 7 ay önce
  onune gelenin ureme ozgurlugune sahip olmasiymis bak bak bak.birde ahlak sevgi medeniyet vs.nasil bir cocukluk gecirdiniz abicim siz ya.gofretinizimi caldilar mahalle macina mi almadilar.bu nasil hastalikli bir kafadir.nasil bir zavalliliktir
  0
  plumerion 7 ay önce ~ 7 ay önce
  hakaretle ulaşabileceğin tek nokta "ego tatmini"dir.

  0
  muhakemat 7 ay önce
  wuuuu beylik laf :)
  1
  plumerion 7 ay önce ~ 7 ay önce
  bir gün elin doğurduğu sevdiklerine zarar verirse veya çok daha kötü şeyler yaparsa, o zaman anlayabilirsin beni belki. yine de allah korusun demek düşer bizlere.
 • 0
  aynendiyerekyasamak 7 ay önce
  plumerion valla senden korkuyorum ben
  acaba seni çin'e falan mı göndersek
  insanı çocuk yapmaktan vazgeciriyorsun
  bak çin'de seni aileden sorumlu bakan yapsalar kahraman ilan ederler
  0
  plumerion 7 ay önce ~ 7 ay önce
  puvolin, çocuklarla aram o kadar iyidir ki

  ancak masum, neredeyse iradesiz denilebilecek küçük bir çocuğu bataklığa atmaya zorlayan ebeveynleri belki de ben anlayamıyorumdur.
 • 0
  tesla52 7 ay önce
  ulan ben ıq seviyesi ortalamanın altındakileri kısırlaştıralım dediğimde bütün site sövdünüz bana, harbi diyom 50 yıl sonra diğer ülkelerle kıyasladığımız zaman, suç oranı aşırı düşer, eğitim aşırı artar, ekonomi, sanayi , aklınıza ne gelirse ülke fazlalıklarını atar kurtuluruz işte :) ben bunları yapanın akli dengesinin yerinde olmadığını yada zeka geriliği olduğunu düşünüyorum, yavv genel evi çok pahalı olmasa gerek neden ona buna tecavüz ediyor ki bunlar.
  1
  fracture 7 ay önce
  fakat bunu yapmamız ilerideki "zeki" nesillerde bizim diktatör ve faşist olduğumu izlenimini de verir.
  ıq su düşük herkesi değil, eğitimi ve ahlakı iyi olmayan kişilerin önüne sınırlamalar koyarsak bir nebze ayrılır ama unutma suçu işleyip de yakalanan suçlu ve salak oluyorsa, işleyip de yakalanmayan hem suçsuz sayılıyor hem de kurtulabilecek kadar zeki olduğunu kanıtlıyor.
  çok dikkatli davranmak gerek, yanlış bir hareketimizle sonraki nesilleri kendimizden soğutabiliriz.
  0
  tesla52 7 ay önce
  hitler bütün engellileri, özürlüleri, zeka seviyesi düşün olanları öldürdü, ari ırk elde etmek için. kısmen başarılı oldu, şuan alman halkı hitleri seviyor mu, hayır, hitlerin sevilmeye ihtiyacı var mı, hayır, o ırkına en büyük iyiliği yaptı değerini bilirler bilmezler orası ayrı, bak 2 dünya savaşındanda ağır kayıplar verip yenilgiyle çıkan almanya şuan dünya devi neyi yanlış yapıyoruz halk olarak, liderleride biz seçtiğimize göre liderlere suç atmak aptallık olur, hemde başımızda atatürk gibi bir liderle kalkınmaya başladık, niye olmuyor, ben sana cevabı verim, halk aptal.
  0
  fracture 7 ay önce
  evet, ama halkın aptal olması değiştirebilinecek bir şey değil. liderlerimiz de ilk üç dönemden sonra ülkeyi kalkınmadan uzaklaştırdı. atatürk zamanında da aptallar, işe yaramazlar vb. yok muydu?
  atatürk'ün benim anlamlandırdığım kadarıyla yaptığı o aptal dediğimiz sınıfın bile ülkeye yararlı olmasını sağlamaktı, hani bir baba oğlunu boş boş oturmasın diye sanayiye gönderir ya ya da bir yere çırak verir en kötü bir şeyler öğrenir diye, işte tamamiyle aynı mantık. elimizde zekisi çok zeki, orta seviyesi ise oldukça kapasiteli bir halk var, bunu sadece düzgün kullanmak ve yönlendirmek gerekiyor anladığım kadarıyla.
  0
  tesla52 7 ay önce
  ama sen o aptal halkı yönlendiremezsen, ve ayrıca demokraside onlara seçme şansı verirsen, aptal taraf ülkeyi yönetir ve yönlendirir. senin dediğinde mantıklı fakat potansiyel isyancı olurlar her halükarda riskli ama dediğini güzel bi sistemle iyi hale getirilebilir. yine de benim dediğim kesin çözüm olabilir, ben kimseyi öldürelim demiyorum, doğada bile erkekler dövüşür ve güçlü olan ortama ayak uydurabilen ürer dişilerle, ari ve üstün ırk elde edebilmek ve hastalıklı zayıf genlerin elenmesini sağlamak için.
 • 0
  bir_dost 7 ay önce
  cahiliye toplumuna dönüş yapmıyoruz.bu toplumun özü bu.1000 yıldırlı gelişimlere değişimlere karşı mesafeli,yönetilmeyi seven,kas gücüne beyninden daha çok güvenen, inanışlara doğru veya yanlış, bağlanmayı, hazırı seven bir milletiz.kas gücünün ve ordunun üstün olduğu dönemde bir imparatorluk kurmuş olabiliriz ama devir değişti.atatürk zamanında dini devletten ayırarak,batı teknolojisini ve bilimi,ilimi ülkemize getirmeye çalışarak bu vaziyeti değiştirmek adına büyük girişimlerde bulundu.ama 1000 yıllık kafa yapısı öyle kolay sökülmüyor işte.cumhuriyetin ilk yıllarında gericü kafa yok olmuş gibi gözükse de yok olmamıştı ve atanın ölümüyle yeniden canlanmaya başladılar.
  dünyaya karşı mantığımızla değil sadece duygumuzla hareket etmeye devam edersek acısını çok çekeceğiz maalesef
 • hayata dair

  Bu bölümde ibretlik hikayeler ve komik paylaşımları bulabilirsiniz..

  1871 takipçi
 • abone ol
 • moderatörler
  gaddarus
  hellomyfriend
  darkier
  polinezyali
  caytiryakisi
  plumerion

 • bu bölüm #karışık bölümünün alt bölümüdür.

 • bölüm kuralları

  • bölümü takip etmeyi unutmayınız..!
  • konu dışında paylaşım yapmak yasaktır..
  • reklam amaçlı paylaşım yapmak yasaktır..
  • bölüm ile alakasız paylaşım yapmayınız..
  • başlıklarınızı her zaman ilgili bölüme açınız..
  • +18 başlıkları +18 içeriği işaretleyerek paylaşınız..
  • kurallara ısrarla uymayıp tekrar eden yazarlar bölümden engellenecektir..
  • başlıklarda ve yorumlarda herhangi bir kişinin ailesine hakaret,küfür ve rencide edici içerikler kesinlikle yasaktır..
  • şahsınıza yapılan küfür-hakaret  gibi içerikleri puiv moderatörlerine bildiriniz..