6
suriyelilere vatandaşlık hakkında bir teori (alıntı)
suriyelilere vatandaşlık verilmesi...
1- türkiye barzaniyle anlaşıyordu, kuzey ırak petrolü 50 yıllığına türkiye üzerinden akacak müthiş anlaşmalar imzalanıyordu. emperyalistler buna izin vermezlerdi.
ve aniden ışid diye bir örgüt ortaya çıkıyor, bir mermi atmadan petrol yatağı musulu ele geçiriyordu? amerikanın emrinde olan ırak ordusu karşılık vermeden musulu ışid'e bırakıp kaçıyordu? ırakta ve suriye'de türkiye lehine gelişen bütün dengeleri değiştiriyor ve 50 tane elçilik çalışanımızı rehin alıyorlardı...
erdoğan'ın ortadoğu petrolüne yaptığı stratejik hamleye ışid'le karşılık veriliyor, ışid'le erdoğan'ın önünü kesiyorlardı. üstüne bizim sığırlar türkiye ışid'i destekliyor diye dünyaya servis ediyorlardı.
2- amerika kendi çıkarları için iran'a ambargo uyguluyordu, kısacası amerika, ya iran'la ben ticaret yaparım, malı ben götürürüm yada kimseye yaptırmam diyordu. ama erdoğan abd'nin bu ambargosunu takmadı hiç bir zaman, rezza zarraf üzerinden abd'nin iran'a uyguladığı bu ambargo altın ticaretiyle deliniyor, iran ticaretinden milyarlarca dolar halk bankası üzerinden türkiye'ye akıyordu. dünya ekonomik krizle boğuşurken türkiye'nin ekonomisi hergün büyüyor, hergün yatırımlar yapılıyordu.
buna izin verirlermiydi? önce abd'li 47 vekil halk bankasına yaptırım istedi, ve kısa bir zaman sonra türkiye'ye içerdeki uşakları üzerinden 17 aralık operasyonu yapıldı, halk bankasına girdiler, halk bankasının genel müdürünü tutukladılar.
ve irandan gelen o paranın önünü kestiler, amerika alel acele iranla anlaştı, ambargoyu kaldırdı, ve paralar artık halk bankasına değil, abd jp morgan bankasına akmaya başladı.
bizim muhalefette rezza'ya bak neler yapmış diye mal mal siyaset yaptığını zannediyor, içerdeki ve medyadaki uşaklarıda halka ayakkabı kutularıyla tiyatro seyrettiyor, gerçekleri görmelerini engelliyorlardı. 28 şubatta 26 banka soyulurken, hazine boşaltılırken fadime şahin müslüm gündüz tiyatrosunu halka izlettirip uyutanlar yine bunlardı, gezide "ekonomiyi durduralım" diyenler yine bunlar değilmiydi?
3- son günlerde amerikan askerleri ypg(pkk) ile beraber kuzey ırak ve suriyenin bir kısmında kürt devleti kurmak için düğmeye bastılar. buna karşılık erdoğan ne yaptı? hemen rusya ve israille 2 günde arayı düzeltti, dostluk elini uzattı. rusya ile anlaşarak ypg hedeflerini vurmaya başlıyor, kuzey ırakta türkiye'nin başına örülmek istenen tezgahı bozuyor, amerikanın planına karşı çok stratejik ve akıllı bir hamle yapıyordu. karşılığında ise atatürk havalimanında bombalar patladı. putin ve rusya başbakanı bile bu oyunu görüyor "rus halkına tatil için türkiye'ye gidin çağrısı yapıyorlardı." bizim siyasiler, gazeteler ve medya ise halka gerçekleri anlatmıyor, erdoğan diz çöktü diye servis ediyorlardı.
4- bu örnekleri niye verdim zannediyorsunuz?
erdoğan bizim kadar ne olup bittiğini bilmiyormu zannediyorsunuz? erdoğan'a milli istihbarat teşkilatından bilgi akıyor, emniyet istihbarat teşkilatından bilgi akıyor, jandarma istihbarat teşkilatından bilgi akıyor. biz sadece perdenin önünü görüyoruz, ama erdoğan perdenin arkasında dönen olayları görüyor, ona göre hamleler yapıyor, adımlar atıyor.
suriye konusuna girmeden size bir iki örnek daha vereyim
a) erdoğan dershaneleri kapatacaz demişti, şok olmuştum, nasıl böyle bir şey yapar, bize göre orda gülenciler gençlere allah'ı namazı öğretiyordu, vatanını seven insanlar yetişiyordu. ogün hepimiz karşı çıktık, geldiğimiz nokta ortada, meğer o dershanelerde seçimlerde kapı kapı gezip hdp'ye oy isteyen, bu ülkeyi sırtından hançerleyen, abd uşakları yetişiyormuş. 17 aralıkta halk bankası operasyonuyla türkiyeyi sırtından hançerleyenler onlardı.
b) erdoğan özel yetkili mahkemeleri kaldırdı. yine şok olmuştum, benim gözümde onlar darbecilerle çetelerle mücadele ediyordu. sonradan gördük ki 17 aralık operasyonunu hazırlayanlar onlar, 25 aralıkta marmarayın, hızlı trenin, 3 köprünün, hes'lerin ve kanal istanbulun, kısacası türkiye'yi uçuracak projelere imza atan tüm müteahit ve iş adamlarının tutuklanmasını isteyen yine onlardı. erdoğan'ı tutuklamaya kalkan yine onlardı.
şimdi asıl konuya geçelim ; erdoğan bizim gibi düz bakmıyor, ona devletten gelen bilgilerle hareket ediyor. biz önümüzü zor görürken, o ise istihbarat kurumlarından gelen bilgilerle dünyanın her yerindeki olayların perde arkasındaki gelişmelerini görüyor ve ona göre karşı hamleler yapıyor.
erdoğan suriye'lilere vatandaşlık vereceğiz dedi, dünyada ilk tepki hangi ülkeden geldi biliyormusunuz? ingiltere
"türkiye’nin suriyelilere vatandaşlık teklifi ab anlaşmasını tehlikeye atıyor" dedi. peki ingiltere ve avrupa birliği ülkeleri daha düne kadar suriye'lileri siz alın, başımıza bela etmeyin, size maddi destekte veririz diye yalvarıyordu, türkiye'nin suriyelilere vatandaşlık vermesine sevinmeleri lazım, kurtulduk suriyelilerden, artık gelmezler demeleri lazımdı? peki birden ne olduda karşı çıkmaya başladılar? işte püf nokta burası.
size bir örnek vereyim ; hatay fransanın mandası altındaydı, türkiye'ye nasıl katıldı biliyormusunuz? nasıl türkiye'nin bir ili oldu zannediyorsunuz? savaş ortamıydı, hatay suriyeli arap kardeşlerimizin yoğun olduğu bir il. önce dillerini resmi dil olarak türkçe ilan ettiler, sonra türkiye'nin desteğiyle bağımsızlık ilan ettiler, sonra referanduma gidip türkiye'ye bağlanmak istiyoruz dediler ve türkiye'ye katılıp, türkiye'nin bir ili oldular.
işte avrupa birliği üyesi ülkelerin gördüğü, bizim muhalefetin göremediği gerçek tamda bu...
ne diyordu rahmetli özal "dünya biliyor, musul-kerkürk bizimdir, eninde sonunda alacaz"
bir tarafta ypg-pkk abd'nin eliyle kürdistanı kurmak için uğraşıyor, bir tarafta abd'nin uşağı ışid, bir tarafta özgür suriye ordusu. suriye parçalanmak üzere, suriye eyaletlere bölünmek üzere, bir zamanlar hatay gibi. eninde sonunda bu eyaletler bağımsızlıklarını ilan edecekler. ve emperyalistler bu petrol yataklarının başında dört gözle pay kapmak için beklerken, erdoğandan bir stratejik bir hamle geldi. suriyelilere vatandaşlık vereceğiz. tıpkı türkiye'nin bir zamanlar hatay'da yaptığı gibi. türkiyenin şartları var, onları yerine getirenlere verilecek. en önemli şartı ne biliyormusunuz türkçe'yi konuşabilmeleri :) bu insanlar kısa bir zaman sonra ülkelerine dönecek ve bağımsızlıklarını ilan ettiklerinde, türkiye'nin desteklemesiyle bir referandum olduğunda hatay gibi türkiye'ye katılmak isteyecekler.
oy için yapılıyor diyenler, erdoğanın oya ihtiyacımı var, adam bütün seçimlerde zaten tek başına iktidar. böyle bir hamle oy kazandırmaz, aksine kaybettirir.
5- hiç düşündünüz mü ; ahıska türkleri'ni devlet neden batıya değilde doğuya yerleştiriyor? çünkü orda pkkya karşı ülkesini vatanını seven insanları yerleştiryor, orda dengeleri değiştiriyorlar. oralara birde müslüman suriye'lilerin yerleştrildiğini düşünsenize? detayları yazarsam yanlış anlaşılır.
kısacası ; pkk'yı destekleyen hdp'lilere vatandaşlık veriliyor, türkiye'yi yurt dışında karalayan sanatçı gazeteci soytarılarına vatandaşlık veriliyor, katil devlet diyen akademisyenlere vatandaşlık veriliyor, türkiye'yi 17 aralıkta batırmaya kalkan gülencilere vatandaşlık veriliyor, askere polise saldıran dhkp-c'li alçaklara vatandaşlık veriliyor, dhkp-c'li teröristlerin avukatlığını yapan chp'lilere vatandaşlık veriliyor, pkk'ya cephanelik taşıyan vekillere vatandaşlık veriliyor, şartları yerine getiren almana, ingilize, yahudiye, rusa, ermeniye veriliyor, ama çanakkalede şehit düşen, müslüman suriyeli'lere mi verilmiyor?
erdoğan adam gibi adam, bu ülkenin başına bu kadar dik duran zeki bir adam hiç gelmemişti, ve emperyalistler ona baktıkça önlerinde asla diz çökmeyen, onlara bir karış toprak kaptırmayan, tezgahlarını bozan sultan abdülhamiti görüyorlar. ne demişti necip fazıl "abdülhamiti anlamak herşeyi anlamaktır." ama o zamanın insanları abdülhamiti anlamadılar. taki onu indirdiklerinde, koca imparatorluk paramparça olduktan sonra anladılar.
ne demişti abd başkan yardımcısı ulusal güvenlik baş danışmanı ; "erdoğan abd'nin ortadoğu çıkarları için tehlikleli biri, abd artık adım atmalı" yani abd erdoğanı devirmeli...
ne diyordu italyan gazeteleri "selehattini eyyubi son metroda durdurldu."
ne diyordu pkk'nın ele başı cemil bayık "erdoğan gidene kadar durmayacağız"
ne diyordu imamı şafi hazretleri "fitne zamanında düşman oklarına bakın, yönü kime çevrilmişse o hak üzeredir."
bugün bütün oklar erdoğan'a çevrilmiş durumda...
cumhurbaşkanınız bugün dünyaya meydan okuyor, size düşen bu adamın arkasında dimdik durmak...
ve bize düşen devletimize inanmak ve güvenmek. sakin ve sabırlı olmak. unutmayın onlar bizim bilmediklerimizi biliyorlar...
allah yardımcıları olsun...
not-1 : çanakkale'de en çok şehit veren 3 osmanlı şehri...
1- şam 6.000 şehit (suriye)
2- humus 4.000 şehit (suriye)
3- bursa 3.400 şehit
not-2 : 1941'de soykırımdan kaçan yüz binlerce yahudiye vatandaşlık verilince sorun yok, ama çanakkalede şehit düşen ve bir zamanlar bizim toprağımız olan müslüman suriyeli kardeşlerimize vatandaşlık verilincemi sorun oluyor?
not-3 : devlet bizi tatmin edecek açıklamalar yapsın demekle, kılıçdaroğlunun "mit şeffaf olsun" demesi gibi komik bir durum. bu resmen devlet bize gizli planlarını, yapacağı hamlelerini anlatsın demek gibi birşey.
not-4 : benim siyasetle, siyasilerle hiç bir ilgim yok, bunların tamamı benim kendi duygu ve düşüncelerim. gönderdiğiniz mesajlara cevap olması dileğiyle. sizleri allah için seviyorum gökhan kahraman

bu içeriğe henüz yorum yapılmamıştır. • siyaset

  başlık ve yorumlarınızda yapıcı olmaya özen gösteriniz taraftarı olduğunuz ideolojiyi bu platformda temsil ettiğinizi unutmayınız . ideolojinizi övmek diğerlerini aşağılamak yerine davranışlarınızla nerede olduğunuzu gösteriniz .

  82 takipçi

 • abone ol

 • moderatörler

  mortal

  kaygusuzyazar
  sbb3
 • -başlıklarınız içerik hakkında aydınlatıcı olmalıdır dikkat çekmek için saçma başlıklar açmayınız 

  -herhangi bir ideoloji,siyasi parti hakkında aşağılayıcı küfür içeren tahrik edici başlıklar yasaktır

  -t. c. veya herhangi bir uluslar arası organizasyonda terör örgütü kabul edilen oluşumlar hakkında propaganda yapmak , övmek  yasaktır . hakkında bilgiler verebilirsiniz 

  -herhangi bir olay hakkında paylaşım yapıyorsanız tarih belirtmeye özen gösteriniz .

  -yazı yazdığınız konu hakkında ufak bir bilgilendirme yada kaynak ekleyiniz

  -kaynak göstermekten çekinmeyin direk haberleri de kopyala yapıştır yapmayınız . haberi kaynak gösterip kendi yorumlarınızı yazın 


popi yükleniyor...

popi yükleniyor...

pupu yükleniyor...

pupu yükleniyor...

tepe yükleniyor...

tepe yükleniyor...

g20 yükleniyor...

g20 yükleniyor...