sigaraya hayır afişlerinin toplatılması

  1
  niyeki 15.2.2017 11:09 ~ 11:11
  öncelikle söz konusu afişler : sigaraya hayır

  olay hepinizin bildiğini düşündüğüm konya halk sağlık müdürlüğü tarafından dağıtılan afişler.

  neyi kazanmak istediğinize karar verin… çocuklarınızı zehirlemek ister misiniz? iktidarsız olmak ister misiniz? tekerlekli sandalyede bir yaşam mı sürmek istersiniz? kanser olmak ister misiniz? kalp krizi geçirmek ister misiniz?. hayır diyorsanız, hayatınızı ve geleceğinizi kazandınız.

  yazılı afişler, referandumu etkileyebileceği düşüncesiyle toplatıldı ve basımları da durduruldu. şimdi arkadaşlar sizlere sormak istediğim şey şu; sizce sandıktan çıkacak hayır oyuna duyulan korku mu bu yoksa halkın bir şeyleri araştıramayacağını, tabir i caiz ise halkın mal olduğunu ve bu kadar küçük şeylerden etkilenebileceğini mi düşünüyorlar.

  bu küçük afişler-yazılar bile halkı etkileyeceğini düşünürken a haber ve akıllı tv gibi kanallarda sürekli bir köşede duran "devletin yanındayız" - "biz de varız" diye hayır oyu kullananların devleti sevmediğini ve devletinin yanında olmadığını empoze etmeye çalışan referandum sayaçları ne olacak?
  söz sizde sayın arkadaşlar. sizler ne düşünüyorsunuz?

  not : bu bir evet-hayır tartışması değildir. tarafsızlığın ihlali ne koşullarda olabilir tartışmasıdır. herkese teşekkürler.