alan wake

  10
  wertyus 26.2.2018 00:20
  alan wake aynı zamanda awake diye anılan korku gerilim türünde olan harika bir yapımdır. hakkında biraz bilgi vericek olursak ;

  alan wake, finlandiyalı remedy entertainment tarafından geliştirilmiş microsoft tarafından ilk kez xbox 360 için 14 mayıs 2010'da, windows için 2 mart 2012'de yayınlanmış bir üçüncü şahıs nişancı psikolojik gerilim aksiyon oyunudur.

  oyunun konusu, çok satan gerilim romanı yazarı alan wake'in eşi alice ile birlikte bright falls, washington'da geçirdikleri tatil sırasında eşinin kayboluşunu ve onun ardındaki gizemi çözmesini ve alan'ın bu sırada yazdığını hatırlamadığı bir romanındaki karakterlerin canlanması ve bu karakterlerin halüsinasyonlarını görmesini içermektedir.

  oyun daha çok bilindik silahlarla ve bright falls un mekanlarında geçerken küçük bir ayrıntıyla da dikkat çekmektedir. bunlardan ;

  1) oyun içinde karşımıza çıkan taslak sayfaları.( oynayacak olanlar kaçırmadan hepsini toplasınlar. faydası büyüktür.)

  2)dizi şeklinde olması. yani her bölüm bildiğimiz dizi şeklinde.

  indirilebilir içerikler ise 2 tanedir

  1)işaret (the signal)
  2)yazar (the writer)

  oyun hakkında daha fazla bilgi vermem spoiler a girer ama gerçekten oyunu tavsiye eden biriyim hep kitap okuyormuş gibi hem de dizi izliyormuş gibi bir durum var. ayriyeten oyun; konu, işleyiş, grafik gibi noktalardan tam puan almıştır. gerçekten tavsiye ederim :)
 • 0
  darkier 26.2.2018 13:46
  oyunlar pek ilgimi çekmiyor şu sıralar ama öyle bir yazmışsın ki oynayasım geldi :)
  0
  wertyus 26.2.2018 13:49
  tavsiye ederim cidden güzel bir oyun merak ettiriyor :)