24

puiv yazarları, nickleri, sallama çaylar ve daha niceleri...

dün gece kendisini imha eden sindirella içeriğinin ardından, saat 12'yi vurduğunda kürkçü dükkanına dönen külkedisine inat, geçtim bilgisayarımın başına ve tıpkı müge anlı gibi sizi tek tek inceledim. kiminizin amcasının oğlunun babasının yeğenine kadar ulaştım, kiminizin de "hehe ben zaten bunun ismini cismini biliyorum" dedim ve hakkında çokça salladım. yine de en başında belirteyim. stalkerlara alerjisi olan okumasın. çünkü bu içerik yoğun miktarda stalk içermekte.

vakit kaybetmeden (pi: @hedap) ile başlıyorum. bu şahayane fikri -kime göre neye göre dediğinizi duyar gibiyim- ortaya atan bizzat kendisi olmuştu.
aslında bizim bildiğimiz hedap, sadece puiv'in hedap'ı değil. o gönüllerin de hedap'ı! öyle ki, bir hemşehrim bu konuyu biraz abartmış ve sokak lambası direğine hedap'ın adını yazacak kadar gözü dönmüş. artık sevgiden mi nefretten mi bilemeyeceğim.
olayın aslı şöyle, hastanenin arka yolundaki sıradan bir sokak lambası direğinde sprey boya ile bir şey yazılı: heda-. oradaki çizgi yerinde aslında bir harf yer alıyor. artık p midir, b midir bilemeyeceğim. ama bariz heda- yazıyor orada. keşke fotoğraflama şansım olsaydı.
her neyse, bunun dışında hedap hakkında bir iki şey daha sallayacağım. umursamaz gözüken yapısı ardında altın bir kalp taşıyor. hehe. ayrıca doğru lafı; doğru yerde, doğru zamanda şakkadanak söylemesini çok iyi biliyor. onu tanımayan yazarlar için bu sinir bozucu hale gelebilir belki. onlar da alışsın canım bu duruma, aa!

bir zamanlar tepelerin kralı (pi: @gaddarus) ile devam ediyorum. o gönüllerimizin kralı. hehe.
gaddarus'un grafik tasarımı okuduğunu bilmeyen yoktur sanırım? çizimleri gayet başarılı, çokça takdir topluyor.
kendisi hakkında iki iyi dileğim var. ilki umarım iş hayatında yolu çok açık olur, ikincisi de artık bir kız arkadaşı olsun. yoksa devreye, kızına iyi bir damat adayı arayan puiv teyzeleri girecek. :d bunu hiçbirimiz istemeyiz, öyle değil mi?
onun adıyla nice fake hesaplar açıldı, nice yazarlar onu kıskandı. çünkü o biiiir gaddaruuuus! (pi: gaddarus olmak) kolay değil. -buna değinmezsem olmazdı :)-
ayrıca ilgili fake hesap da bu: (pi: @gaddarusoffical)

diğer kurbanım ise (pi: @lazcoder). kendisi laz sanırsam, buna ben de eminim değilim. :d
yaptığı anket sonucu ile sakalsız olduğunu biliyoruz. aman diyeyim, erkeğin makyajı saçı sakalıdır diyerek üstüne gitmeyin. olmayınca da olmuyor, adam ne yapsın yani?
hakkında bildiğim bir başka şey ise, astronomiye ilgisinin olması. adeta yaşlı bir teyze edasıyla "afferin guzum" demek istiyorum. ey tanrım, bana bu özgüven nereden geliyor böyle!
kendisi doğrucu bir insandır ayrıca. lafını esirgemez. boş beleş içerik açmaz. zaten öyle şeyleri eleştirip, öyle içerik açmak saçma kaçabilirdi.
bütün bunlara inat türkçeyi doğru kullandığı için kendisine karşı bir sempatim var. hehe. türkçe önemli şey.

altı yüz altmış altı gözümün çiçeği olan (pi: @666o999)'a, hemşehrim olduğu için bir ayrıcalık tanıdım ve onu da kara listeme almış bulundum. daha önce de bahsetmiştim, zorlu iş hayatının bir diğer kurbanı kendisi. ama her şeye inat, gerekirse uykusuz kalmış, gerekirse çok yorulmuş yine de bize harika montajlar yapmıştır. tıpkı (pi: @sun) gibi.
onun hakkında bir şeye canı gönülden inanıyorum. aynı şehirde yaşamamızdan mütevellit, kesin bir dolmuşta, bir kafede ya da bir mağazada kendisiyle karşılaştım. ben özellikle serdivan taraflarına giden o 3 numaralı dolmuşlardan şüpheleniyorum. :d kesin karşılaştık ya, kesin!

seksi doktor (pi: @magic)'i tanımayanınız yoktur herhalde? seksi olup olmadığı hakkında bir şey söyleyemeyeceğim. çoğu puvo burada kendisine o adla hitap ediyor. vardır bir bildikleri de diyemeyeceğim. :d ay sanırım hiçbir şey yazamayacağım!
tıp öğrencisi olduğunu yedi düvel biliyor. bilmeyen de kendisine puvoyum demesin. daha önce karşılaştığım bir yorum ile nickinin ardındaki gizi sizler huzurunda açıklamış olacağım.
aslında magic ingilizce'den çevrilme sihir anlamına gelmiyor. adının baş harfleri olduğunu söylesem inanır mısınız? inanmak zorundasınız çünkü tıpkı dediğim gibi, adının baş harflerinden oluşuyor: m, g, c.
başım göğe erdi, evet.

biz onu uzun soluklu tarihi yazılarıyla tanıdık. üstelik o yalnızca bizim tanıdığımız bir isim değil, tüm dünya onu konuşuyor! kimden mi bahsediyorum? elbette (pi: @sjense)'den. kendisinin gerçek hayatta dünyaca ünlü araştırmacı yazar olduğunu biliyor muydunuz? tabii ki bilmiyordunuz! çünkü ben uydurdum.
zaman zaman depresif ruh haline bürünen kişiliğinin ardında dostane bir insan yatıyor. biz onu böyle tanıdık, böyle sevdik. bazen bize darılıp buradan uzaklaşsa da, gerçekten iyi bir insan kendisi. araştırma yapmayı çokça sevmesi, onu gözümüzde daha sevilebilir kılıyor. hehe.

sona doğru gelmezken kara listemdeki bir diğer isim (pi: @huseyinargun). tdk hüseyin olarak bildiğimiz puvomuzun çoğu zaman kelimeleri yanlış yazdığını söylesem tepkiniz ne olurdu? inanamadınız değil mi? ama yapıyor! ben buna şahit oldum. lazcoder'a söz verdiğim üzere övgü dolu şeyler yazamazdım, seni harcadığım için üzgünüm.
hadi biraz da iyi huylarından bahsedeyim senin. :d bir kere müzik zevkin gerçekten hayran kalınası.
-angaralı puvolar onu eqlesin.-
zannedersem okulundan dolayı buralarda pek göremezsiniz kendisini. ama bu durumu onu sevmemize engel değil. neticede o bir tdk puiv şubesi. onu kim sevmez?

travmalarını dolu dolu yaşayıp bizi derinden etkileyen (pi: @pentaigo)'yu hamam böcükleri ile tanıdık. hamam böcüğü deneyini profil sayfasında bulabilirsiniz. başka nerede bulabilirsiniz ki zaten? laf diye laf konuşuyorum ben de. :d
oldukça ciddi bir kişiliği var. içeriklerinden bilgiler fışkırıyor. neden bilmiyorum ama, sanki puiv'e her girişinde siyah eldivenlerini takıyor da geliyor. gizem dolu. bir o kadar da ürkütücü. şu şarkıyı her dinleyişimde aklıma kendisinin geldiğini itiraf etmeliyim. böcüklerden korkan videoyu açmasın.

(pi: @oschemat) ile devam ediyorum. kendisinin hakkında bir şey bulabilene aşk olsun. şarjı sürekli bitip tükendiğinden dolayı ortaklıkta göremezsiniz onu. her içeriğe yorum da bırakmaz. artık kendince filtreleri mi vardır, bilemeyeceğim. ölüm timi olarak adlandırılan pulliminati takımının içinde :d ama bence adı osman. bunu da belirtmiş olayım.

çizim yeteneğinin olduğunu iddia eden ve bizi çizecek vakit bulamayan (pi: @bablisok) hakkında sallayabilecek pek bir şey bulamadım desem yeridir. ancak yorumlarını okuduğum kadarıyla şu izlenimi çıkardım. onda biraz da şey havası var. tanışıklığınız olmadığı halde ama ne hikmetse takip ettiğiniz instagram kullanıcısının sizi yakın arkadaşlar listesine eklemesi gibi. tanrım, bu ne saçma şey! yani aslında saçma olan, bu bahsettiğim durum. yoksa bablisok kullanıcısı samimi biri. sıçtım sıvadım gibi oldu değil mi?

geçtiğimiz aylarda evlenen ve bunu da yaptığı radyo yayını üzerinden aylar önce duyuran (pi: @oxygen), bir zamanlar tepe listesini kasıp kavurmuştu. şimdilerde niçin gerilerde kalmıştır, bunu ona sormak gerekir. ama onun hakkında bildiğimiz net bir gerçek var: yaptığı radyo yayınlarını çok özledik. her ne kadar bir kesim en sevilen moderatörün sewo, gaddarus ya da bir başkası olduğunu iddia etseler de; arama butonuna oxygen'in adını yazdıkların da gerçeği göreceklerdir.

puiv'in eski kurucu ortağı ve hissedar adayı olduğunu iddia eden (pi: @canki), zamanında (pi: 1-2 saat içinde +30bin borcum olabilir) başlığını açmıştır ve bizi merakta bırakmıştır. hala daha bir açıklama yapmamıştır. böyle bir şeyin gerçekleşmediğini umuyorum. eğer gerçekleşseydi, muhtemelen şu an bir böbreği eksik canki olurdu.
ayrıca kendisinin 1. nesil yazar olduğunu az önce öğrenmiş bulundum.
bir uğraşı olmadığından yakınırdı genellikle. dilerim bu yakarışı son bulmuştur.

şairane yazarımız (pi: @banabubade)'nin ilhamilerinin nereden geldiği konusunu kendime dert edinmiş bulunmaktayım. bunca yıl şairlerin nasıl şiir yazdığını hep merak etmişimdir.
kendisi deli dolu bir kişilik, ayrıca 3 yıldır bir kıza aşık. puiv, mutlu yazarlara hasret. dilerim ki, 3 yıllık hasreti son bulur, iki taraf da huzura kavuşur.
şiir yazma becerisinin yanında iyi de satranç oyuncusu. zamanında satrançta kendisiyle az kapışmadım. ama çoğunda ben yenmiştim, öyle değil mi? hehe.
her ne kadar kendisine buba dememizi istese de, o bir badedir. bu konu da tartışmaya kapalıdır.

nickinin kürt mü yoksa kurt mu içerdiği tartışmalara konu olan (pi: @bizanskurdu)'nun sağlam mizah anlayışına değinmezsek olmaz. kendisi, kendisini şapşik olarak tanımlıyor. ve bence de o bir şapşik!
bizanskurdu'nu çağrıştıran kelimeler arasında kalcasever'in adı da yer alıyor. bu ikilinin kendi aralarında ne yaşadığını öngöremeyeceğim. hehe.
geçtiğimiz günlerde anlık bir yok oluş sonucu bizi meraka düşüren bizanslı'nın cardiac vakası olmasından korkmuştum. o bizanslı'ydı, ona bir şey olamazdı! işi drama çevirenlerin kulağı kör olsun.
üstelik kendisi puiv'in meriç'idir. ve bu meriç'in bir de pelinsu'su vardır.
saygılar meriç.

nerede galatasaray orada (pi: @ofsaytsizburak)! kendisi hukuk öğrencisi. ayrıca entel konulara da hakim biri. çok yanlış hatırlamıyorsam, ingiliz bıyığı gibi bıyıkları var. bu nasıl bir cümle oldu, çözemedim.
her kerem'in nasıl bir aslı'sı varsa, onun da yanık olduğu bir kız var. zaman zaman bu konudan dolayı dertler basıyor onu. derdini bile entel seviyede yaşıyor beyefendi.
seviyoruz kendisini.

son zamanlarda yaşadığı iş sıkıntısından yakınan bir diğer puvomuz da (pi: @wertyus). eğer sağlam bir iş bulamazsa, güzin abla olma işini bir düşünsün derim. aşk meşk konularında sağlam tüyolar verir, derdinize ortak olur.
kendisini pek tanımazdım aslında. yani burada görürdüm tabii de, soğuk nevale gibi gelirdi. meğer onun da altın bir kalbi varmış! discord grubunda olanlar bunu beğendi. hehe.

beş büyük moderatörden biri olan (pi: @sewo)'yu bilmeyene aşk olsun. puiv hava yollarının yakışıklı pilotu (düşüyor mu böyle?) kendisi. sewecenimlan zamanlarını hatırlamayan da ne bileyim yani.
hakkında ne sallasam uçuk yer miyim korkusu sardığından, ne yazacağımı bilemedim sanırım.
şaka bir yana, arka planda etrafı toplayan yazarlardan biri kendisi. belki de çok fazla gözükmemesinin sebebi bu olabilir.

varoluş sebebimiz (pi: @mortal)'a değinmezsem olmazdı. puiv'e ilk geldiğim zamanlar sürekli ödüllü soru etkinliği olurdu. tekrar o tarz etkinlikler patlak verse, güzel olabilirdi. yoksa bütün kem gözleri toplayıp o kupaları tek tek çatlatacağım. :d
burada yayımlanan bir röportaj serisinde kendisinin evli ve bir çocuk babası olduğunu öğrenmiştik. bir çocuk annesi de olabilir. :d cinsiyeti tartışma konusuydu.
iyi ki böyle bir site kurmuş kendisi.

nihayet sona doğru geldiğimde bir şey eklemek istiyorum. yazılanların çoğunu üzerinize alınmayın. bizzat içinize işleyin. tamamı gerçektir. :d
hakkında bir şey yazamadığım yazarlar da darılmasın. dün akşamki içerikle böyle bir şey yapacağımı duyurmuştum. listedeki diğer isimleri ise, kimin hakkında nasıl sallarım üzerinden seçtim.

bolca sevgiler bal küplerim.
amma uzun olmuş ha.
 • 5
  oschemat 15 gün önce
  her içeriğe yorum yaptığım zamanlar oldu, faydasını görmedim ve bıraktım. beni tanımak istiyorsanız geceleri karşıma çıkmanız gerek. ismim osman değil ama sanırım daha az osmana benzeyen bir nick seçebilirmişim. neyse şarjım az :)
  teşekkürler puivi aydınlatan şahıs
  3
  darkier 15 gün önce
  daha iyi bir "içi dolu yorum/toplam yorum sayısı" oranına sahip yazar çok yoktur, değerini bilin osman'ın :)
  2
  oschemat 15 gün önce
  benden mi bahsediyoruz ya. ben burada sadece boş yapıyorum gibime geliyor. teşekkürler şah mat darki
  2
  darkier 15 gün önce
  artık sadece mat darki çünkü şah çekemeden yeniyorlar beni :d
  2
  oschemat 15 gün önce
  ahahahahahah haftasonu bi oyun atalım sana zevkle mat olurum, sen de şah yapmak istersen tabi
 • 3
  sjense 15 gün önce ~ 15 gün önce
  şimdi benim, puiv tarihinin en uzun yazısı ünvanım elimden mi gitti? canlı canlı bir rekorun kırılmasına şahit oldunuz puvolar, öncelikle bunun için tebrik eder, daha sonra hakkımda söylediği gurur okşayıcı sözler için sevgili (pi: @aydakigunese) teşekkür ederim. eksik olmasın.
 • 4
  lazcoder 15 gün önce
  yoğun miktarda stalk içermekteyi okuyunca korktum bi an .d.d.d bazı yerlerde çok gereksiz espriler yapmışsın. genel olarak iyi ama daha fazla tespit bekliyordum açıkçası. ve evet laz'ım
  3
  aydakigunes 15 gün önce
  o işin şakası. gizlilik esas alınmıştır. uçurulma sebebim bu olsun istemem neticede.
  gereksiz espriler için üzgünüm.
  4
  oschemat 15 gün önce
  ben de daha fazla tespit bekliyordum açıkçası :/. kendim hakkında olmasa da genel olarak. ama onun için biraz daha uzun zamana ihtiyacı olur sanırım
  3
  aydakigunes 15 gün önce
  haklısın. şahsen ben de bol tespitli bir şey beklerdim, dünkü içerikten sonra.
  zaten bu da kendisini imha edecek yakında.
  3
  lazcoder 15 gün önce
  niye yahu kalsın anı olur. ilerde okur güleriz.
  2
  aydakigunes 15 gün önce
  genel tavrım bu. :d
  2
  lazcoder 15 gün önce
  hiç hoş tavır değil. hatıra kalsın yahu nolcak.
  1
  oschemat 15 gün önce
  bence de bu başlık kalsın, emek vermişsin o kadar ve güzel. ama çayların sallama olması çok iyi olmamış
 • 4
  gaddarus 15 gün önce ~ 15 gün önce
  tüm yazıyı zevkle okudum bayağa eğlenceli sohbet tarzında yazmışsın. :) ön görüşlerin için teşekkürler. kız konusuna gelirsek acelem yok ya niye öyle izlenim bırakmışım hahshaha.

  (pi: @oschemat) bizim hala aynı kişi olduğumuzu anlamamışlar o yüzden devammmm :))

  not: ne çok hemşerin varmış ya
  3
  oschemat 15 gün önce
  anlasınlar efendim, inkar etmeye devam. kanıtlayamazlar ya
  2
  gaddarus 15 gün önce
  sonuna kadar inkar etmeye devam
  2
  ofsaytsizburak 15 gün önce
  siz niye kendi kendinizle konuşuyosunuz manyak mısınız
  2
  gaddarus 15 gün önce
  kim konuşuyor? (pi: @oschemat)
  3
  oschemat 15 gün önce ~ 15 gün önce
  susalım, deli konuşuyor. konuş deli.
  (pi: @ofsaytsizburak)
  2
  tesla52 14 gün önce ~ 14 gün önce
  az önce grafik tasarım okuduğunu öğrendim. ben görsel effect uzmanı olmak istiyorum, amatör seviyenin ilerisinde photoshop, after effect ve animate biliyorum. bilgin varsa sektörde tutunabilmem için hangi programları öğrenmem gerekiyor, kendimi hangi yönde geliştireyim. son sınıf radyo tv sinema öğrencisiyim diğer bir hayalim yönetmen olmak. görsel efekt uzmanlığını kendi sektörümden çok uzaklaşmadan yapmak istiyorum. 2 yıllık görsel efektle alakalı bir bölüm okumamı tavsiye edermisin yoksa youtube veya başka kurs ve derslerle öğrenebildiklerim yeterli olur mu. bana söyleyeceğin birşeyler vardır.
  0
  aydakigunes 14 gün önce
  kısa filmler çeken bir topluluk var. çoğu arkadaşım. dilersen seni onlarla tanıştırabilirim.
  0
  tesla52 13 gün önce
  mezun olduktan sonra belki işime yarayabilir ama benim alanım daha farklı. yinede düşünürsem sana ulaşırım teşekkürler.
  1
  gaddarus 14 gün önce
  ayriyetten bölüm okumana gerek yok belli platformlardan aldığın dersleri uygulayarak tekrar ederek 1 ayda bir programda iyi bir şekilde ilerlersin.

  program tavsiyesi olarak adobe after effekt, adobe premiere pro, cinema 4d ve ek olarak 3d bir programı çok iyi şekilde bilirsen sana inanılmaz katkıtısı olur. bu programlar bildiğin üzere ağır programlar iyi bir pc ye ihtiyacın olabilir benim pc yetersiz olduğu için çoğunu kullanamıyorum.

  ve en önemlisi hayal gücü bu görsel programlarını ne kadar iyi bilirsen bil hayal gücün iyi değilse iyi iş çıkarman imkansız ve çok fazla iş üretmen gerek işe girerken portfolyo olarak sunabilmen için.

  dersleri de udemy üzerinden uygun fiyata alıp çeşitli hoca seçeneklerine sahip olabilirsin bende udemy den ders alıyorum. başarılar puvo
 • 4
  magic 15 gün önce
  güzel stalk ama seksi doktorluğumdan çok kaç tartışmamızda yorumunu sildiğini yazsaydın keşke djdjsjs ikna kabiliyetim fenadır
  -hınzır magic
  3
  aydakigunes 15 gün önce
  belki 3, belki 5. :d lafı mı olur aramızda?
  3
  lazcoder 15 gün önce
  niye sildin açıkla .d.d
  2
  magic 15 gün önce
  magic’e karşı bi tartışma kazanabileceğini düşündü
  2
  lazcoder 15 gün önce
  kaybettiyse de kaybetti niye sildi ki? nedir bu kabullenememe?
  3
  aydakigunes 15 gün önce
  kabullenemedim. şu an bunu da kabullenmedim. genel olarak kabullenemiyorum.
  0
  lazcoder 15 gün önce
  aman bu başlığı harcama sakın gözünü seveyim. en kraliçe sensin en iyi sensin, biz yenildik sen kazandın pes ediyoruz
  2
  aydakigunes 15 gün önce
  sakin ol laz. :d tamam silmiyorum.
  2
  lazcoder 15 gün önce ~ 15 gün önce
  her ihtimale karşı arşivletmek lazım güven olmaz

  edit: aldım bile .d web.archive.org/.../
  2
  magic 15 gün önce
  hopp ss aldım admin
  2
  aydakigunes 15 gün önce
  yuh :d
  4
  magic 15 gün önce
  kabullenemediğini kabullenmiş oldun :((
  3
  darkier 15 gün önce
  "bağlılık aslı" başlığını sildiğini de gördü bu gözler. ben ne güzel filmi izledikten sonra o başlığın altına yorumumu yazmayı planlıyordum oysaki :(
  2
  magic 15 gün önce
  adı aslı diyedir belki hopp tek stalker sen değilmişsin aydaki
  2
  aydakigunes 15 gün önce
  aslında adım aslıgülsuyu.
  1
  magic 15 gün önce
  memnun oldum ben de macitsucan
  0
  gaddarus 14 gün önce
  mevlütte mi doğdun o nasıl isim
  1
  lazcoder 15 gün önce ~ 15 gün önce
  sorunlu bu puvo sorunlu
  2
  aydakigunes 15 gün önce
  ciddi anlamda kırıldım. hadi bakim.
  2
  lazcoder 15 gün önce
  yahu başlığın kendisi goy goy, yorumlar goy goy bu yorumla sana takıldığım gibi ama sen kırılıyorsun :d şakamı kötü yorduğun için bende sana "ciddi anlamda" kırıldım. hadi bakalım..
  2
  aydakigunes 15 gün önce
  bu olayı büyüttüğün için daha ciddili kırıldım. ahahs
  1
  lazcoder 15 gün önce
  başlatan sen olup suçu bana attığın için ayrıca daha bi çok ciddi kırıldım.. kalbim kanıyor şuan
 • 4
  ofsaytsizburak 15 gün önce
  bıyık eskidendi ya
  bir diğer eksik arada sıra değil hep dert basıyor. kavuşana kadar her dakika yanığım
  3
  oschemat 15 gün önce
  :'(
 • 4
  banabubade 15 gün önce
  :d çok iyi ya eline sağlık güneş
 • 3
  ademak 15 gün önce
  negzel bi içerik içim ısındı
 • 3
  athenaa 15 gün önce
  okurken bircok kisiyi yakından tanır gibi hissettim ve bu mukemmeldii tesekkürler puvomm
 • 4
  hedap 15 gün önce
  ne güzel yazmışsın ya. şapka çıkardım. hadi yine iyisin jüpiter'e yollamaktan vazgeçtim seni. ayda kalabilirsn:)
  3
  aydakigunes 15 gün önce
  olmadı, alırım bi' mars.
  2
  hedap 15 gün önce
  yoook madem öyle sende gönüllerde aydaki güneş olarak kalacaksın. hem şu nikimin yazılması olayına gerçekten şaşırdım ha. tamamen anlamsız bir kelimenin bu kadar denk gelmesi tesadüf olmamalı:)
  2
  aydakigunes 15 gün önce
  ilk fırsatta fotoğraflayacağım.
  2
  hedap 15 gün önce
  ispirtolu kalem de al yanına eksik kalmasın
 • 3
  oxygen 15 gün önce
  thank you thank you, you honored me!
  0
  kun 14 gün önce
  oksi sana bir soru sorabilir miyim?
  0
  oxygen 13 gün önce
  gönder gelsin
  1
  kun 13 gün önce
  15 temmuzda nerdeydin?
  0
  pentaigo 13 gün önce
  cevap ver ulan
  0
  oxygen 13 gün önce
  shahakahskajakshauwja külliyedeydim
 • 2
  kayipunicorn 15 gün önce
  haha tam bir işsizlik harikası 😄mükemmel bir çalışma ellerine sağlık güzel insan 😄🙏
  2
  lazcoder 15 gün önce
  işsizler en azından iş arayarak zaman geçiriyorlar. bu en yüksek seviyesi .d.d.d.d
  2
  aydakigunes 15 gün önce
  ahahahahahhshs peki.
  1
  wertyus 14 gün önce
  gel bide bana sor laz :d iş aramanın püf noktalarını anlatayım sana :d
 • 3
  canki 15 gün önce
  sen nesin böyle aslan parçası
  1
  lazcoder 15 gün önce
  ona güneşten başka bir şey söyleme alınıyor, yoksa başlığı siler bak :d
 • 1
  wertyus 14 gün önce
  (pi: @aydakigunes) güneşcik sürprizlerle doluyum neyse bahsetmeyim büyüsü bozulmasın. teşekkür ederim iyi insana niye kötü olayım ben :)
 • 1
  tesla52 14 gün önce
  puivde en iyi tanıdığın ilk 19'a giremediğim için kendime kızdım biraz :) cümlelerin sonunda bolca hehe olması çocuklar duymasındaki gülme efektini getirdi aklıma :) diğer puivlerinde bu tarz denemeleri olmalı, güzel içerik kalemine sağlık.
  1
  lazcoder 14 gün önce
  puvo*
  1
  tesla52 14 gün önce
  bu kelimeyi galiba ilk kullanışım onuda yanlış yazmışım :)
  1
  lazcoder 14 gün önce
  buralarda birbirimize puvo deriz ;)
  2
  aydakigunes 14 gün önce
  teşekkürler tesla :) yerin kalbimde biliyorsun :d
  1
  lazcoder 14 gün önce
  vay vay vay neler duyuyoruz :d
  1
  aydakigunes 14 gün önce
  ben tüm puvolarımı seviyorum laz.
  1
  lazcoder 14 gün önce
  diğer puvolara hiçbir böyle iltifat etmedin .d.d onun yeri başka hadi hadi :d
  1
  aydakigunes 14 gün önce
  önünde bin takla mı atayım hahshxh yeri geldiğinde söylüyorum işte
  0
  lazcoder 14 gün önce
  tamam ha tamam :d
  1
  tesla52 13 gün önce
  bu bana özel değilmiydi yani :) hepimiz sıkışırız kalbinde, sığamayız :) her önüne geleni alma oraya :)
  1
  aydakigunes 13 gün önce
  ben güneşim. benim kalbim geniştir.
 • puiv yazarları

  sadece puiv yazarları hakkında açılan başlıklar.

  1 takipçi
 • abone ol
 • moderatörler
  citizen

 • bu bölüm #puiv bölümünün alt bölümüdür.
 • başlıklar sadece nick içermeli.


  diğer başlıkları siliyorum.