7

bir öğretmen bütün dersleri anlatamıyor iken bir öğrencinin neden bütün dersleri anlaması bekleniyor

biraz önce youtube da bir video da gördüm bir liseliye sınıfın not ortalaması neden düşük diye soruluyor. o ise bu cevabı veriyor nedensizce güldürdü.

sizce nasıl fikir,
 • 1
  abi 1 yıl önce
  çünkü eğitim sistemi bunun için sizi yok etmek için var
 • 1
  oschemat 1 yıl önce
  öğretmenler alanında uzmanlaşmak zorundadır ama öğrenci üstünkörü bilse yeter.
  ülkeyi kötülemek gibi olacak ama bizim ülkenin bazı(bazı diyim çoğu dersem abartı olacak) öğretmenleri fazla nitelikli olmadığından geçerli bir fikir olabilir.
 • 2
  yondaimehokagesama 1 yıl önce
  mal beyanıdır.
  tapu kadastroda iş görür heralde.
  bütün derslerde sana master yaptırmıyolar ki.
  hani bi ingilizce edebiyat yapmak var bi de derdini anlatacak kadar bilmek var.
  sen hepsini derdini anlatacak kadar öğreniyorsun buna da söyleniyorsun.
  ee derdini anlatamayan adama o dilde kitap yazdırılır mı?
  0
  mrcnr 1 yıl önce
  tabi ki dediğin kısmen doğrudur. ama kısmen! derdini anlatacak kadar öğrenmek ancak doğru yöntemlerle öğrenmek önemli. yığın oluşturup hiçbir işe yaramayacak kalabalıktan ibaret. üniversite bitirmiş daha adını doğru yazamayan yüzlerce insan gösterebilirim sana. her alanda başarı gösteremezsin ama sistem seni buna zorluyor her alanda başarılı olmak zorundasın olamazsan tamamiyle başarısız sayılıyorsun. özgüvenin kırılıyor ve insan müsveddesine dönüşüyorsun. bu nedenle önce öğrenmeyi öğretmek sonra öğreneceklerinin ne işe yarayacağını öğretmek sonra herkesin her alanda başarı gösteremeyeceğini ve en son bu bilgileri aktarmak lazım.
  0
  yondaimehokagesama 1 yıl önce
  üniversiteden bahsetmiyoruz o video liselilerin.
  2.si üniversitede zaten ihtiyacın olanı öğretiyorlar gitmedin mi naaptın anlamadım ki?
  3.sü üniversiteyi bitirip adını yazamayan adam göster bekliyorum
 • 0
  darkier 1 yıl önce
  zamanında o adam öğrenmiş ki öğretmen olmuş. o da öğrensin o da öğretmen olsun canım. kedi uzanamadığı ciğere mundar dermiş.
 • 1
  dirtcinciyazari 1 yıl önce
  ben hoca nin anlatmasiyla değilde kitaptan okuyarak anlardım. şimdi o öyle diyor ama lys de felan herkez karşılaşacak. anlayan adamla anlamayan adam bir olmasın diye bu sistem böyle.
 • 1
  jacknoer 1 yıl önce
  aslında istenen bütün dersleri anlaman değil. sistemin gerektirdiği ve seni modern bir köle yapacak olan eğitim sürecini tamamlamandır.
  devlet bu sayede sen eğitim sürecini tamamlamaya çalışırken seni hem kendine bağımlı, hem ticari bir alıcı ve istedikleri gibi uslu ve çalışkan olduğunda ise sana enjekte ettikleri modele uygun olup olmadığını denetleyen saçma sınavlar ve mülakatlarla onlara uygun bir şekilde kölelik yapacak donanımdaysan seni kullanırlar. bedenini ve sahip olduğun herşeyi tüketip taki işe yaramaz bir hurda araca döndüğunde ise fazla kullanamayacağın emekli maaşı yada tazminat ile seni postalarlar. daha barda neyse..
 • 1
  mrcnr 1 yıl önce
  bu yöntem bilgisayarlar için başarılı olabilir. ancak onlar da sen komut vermeden bilgi yığınıyla hiçbir şey yapamazlar. istediğin kadar kafanın içini yığınlarla doldur yığınlardan başka bir şey ifade etmeyecektir. eğitim sistemi her partinin kafasına göre değiştirebileceği bir şey olmamalı.
 • 0
  hakunamatata1907 1 yıl önce
  filler dövüşür,çimler ezilir mantığı bence..
  ya bu sadece derslerle alakalı değil dünyayla da alakalı birşey..
  siyaseti ele alalım;hiç birimiz tarih boyunca yapılan savaşlarda dönemin politikacılarını ellerinde tüfeklerde cephede görmedi değil mi??
  insanlar aşağıladıkları başka insanlardan herşeyi yapmalarını,fakat konu kendileri olunca en ufak bir pürüzde ağlamayı tercih ederler..
  ana başlık ilk başta komik gelebilir ama bizim insanımızın çok güzel bir huyu var;herşeyi mizaha döküyoruz..
 • 1
  metin2dekidemirci 1 yıl önce
  arkadaş mağaradan dün mü çıktı
  0
  oschemat 1 yıl önce
  yok mağaraya internet getirdik hala orada
 • 0
  sickmuse 1 yıl önce
  bu suçu tamamen öğretmenlere atmak pek akıl kârı değil. velilerin çocuklarını yetiştirmek yerine "ne bok yerse yesin kerata" tavrıyla birlikte, insanları önemsemeyen görgüsüz çocuklar topluluğu oluşuyor. hocaları newton olsun yinede bi bok yapamaz bunlar. öğrenmeyi öğretmek velilere düşüyor. çocuklar bizim geleceğimizdir diyoruz ama hak ettikleri gibi yetişiyorlar mı acaba? bunu sorgulamak gerek.
 • 0
  ankaproduction 1 yıl önce
  wellcome to ticaret meslek

 • felsefe

  felsefe tartışmalarını özgürce yapabileceğiniz bölüm.

  198 takipçi

 • abone ol

 • moderatörler

  philosopher

  adamlar
 • bu bölümde kural yok. her tartışmaya açık bir bölüm.