ölümün en dayanılmaz tarafı

  6
  ovmaygot 28.8.2018 20:35
  arama motoruna film önerisi diye yazdığımda karşıma çıkan ölmeden önce izlenmesi gerekenlerdi. kitap arattığımda ölmeden önce okumam gerekenlerdi. ölmeden önce yapmamız gereken şeyler var demekki. daha bugün nietchyi okudum ve dedimki iyiki ölmeden önce buldum bu kitabı. bir arkadaşla tanıştım geçenlerde dedimki iyiki tanımışım. şimdide diyorumki ya hiçbirini yapamadan ölseydim? işte iyikilerin çoğalması için bolca zaman lazım bunun içinde ölümü yok etmek.
 • 1
  666o999 28.8.2018 20:47
  ölümün en kötü tarafı kalanların hayata devam etme zorunluluğu. ölen kişi zaten benim inanışıma göre ya cenneten bir bahçeye ya da cehennemden bir yere gidecek kıyamete kadar... ihtimalleri değerlendirirsek bir tarafta huriler fondan müzik binlerce dansöz var of kop baba kop falan diğer taraf yanayım yanayım ateşlerde yanayım ... kimse gelmez aklına ... ölüm kalana ağır kalana dert... benim saçmalamam bu kadar efenim...hadi görüşürüz
 • 1
  darkier 28.8.2018 22:56
  çok güzel yazmışsın, beğendim ama iyi ki'lerin çoğalması için bolca zaman değil de bunun farkında olmak gerekiyor; ne güzel ki sen farkına varmışsın. farkına vardığımıza göre elimizde var olan zamanı iyi değerlendirme işlerine girişebiliriz artık.
  çünkü ölüm ancak böyle alt edilir.
  0
  ovmaygot 28.8.2018 23:08
  doğru, iyikileri çoğaltabiliriz ama bununda ve yaşamında bir sınırı var. sanırım asıl söylemek istediğim şey bu sınırlı zamanı ne kadar iyi kullansakta iyiki dedirtecek bilgileri insanları olayların hepsini yakalayamayacağız.