hem suçlu hem rektör

  0
  systemfailed 12.2.2020 23:20
  3 ay hapis cezası aldığı ancak daha sonra cezanın 1 milyon 180 bin lira ağır para cezasına çevrildiği öğrenildi.
  erdoğan'ın atadığı rektörün, insan sağlığına zararlı sucuk üretmekten dolayı hapis cezası aldığı ve meslekten 3 ay men edildiği ortaya çıktı.
  aydın adnan menderes üniversitesi rektörü osman selçuk aldemir’in insan sağlığına zararlı sucuk üretmekten dolayı hapis cezası aldığı ve meslekten 3 ay men edildiği ortaya çıktı.

  gazete aydın’ın haberine göre, aydın adnan menderes üniversitesi rektörü osman selçuk aldemir’in kayseri 1.sulh ceza mahkemesi’nin 95/1390 sayılı dosyasında, gıda maddeleri tüzüğüne muhalefet suçundan 3 ay meslekten men edildiği öğrenildi. aldemir’in aynı dosyadan 3 ay hapis cezası aldığı ortaya çıktı.

  cumhurbaşkanı recep tayyip erdoğan tarafından adnan menderes üniversitesi rektörü olarak atanan osman selçuk aldemir’in, kayseri’de imalattan sorumlu müdürlük yaptığı bir üretim tesisinde ürettikleri sucukta e-coli tespit edildiği ortaya çıktı. memeli hayvanların kalın bağırsağında yaşayan koli basili de denilen tehlikeli bir virüsün sucukların içinde tespit edilmesiyle birlikte osman selçuk aldemir’in soruşturma geçirdiği, iş yerinin kapatıldığı ve hapis cezası aldığı öğrenildi. osman selçuk aldemir'in ceza aldığı koli basili virüsünün 9 yıl önce de almanya'nın kuzeyinde bulunan eyaletlerde görüldüğü, hızla yayıldığı ve yaklaşık 400 kişiye bulaştığı öğrenildi. almanya'da da ortaya çıkan virüsten dolayı 2 kişinin hayatını kaybetmişti.

  aldemir’in gıda maddeleri tüzüğüne muhalefet suçundan yargılandığı dosyada, 3 ay hapis cezası aldığı ancak daha sonra cezanın 1 milyon 180 bin lira ağır para cezasına çevrildiği öğrenildi. mahkeme, aldemir’e 3 ay süreyle meslek, sanat ve ticaret yapmaktan da men etti.

  kayseri 1.sulh ceza mahkemesi’nde görülen davada, adü rektörü osman selçuk aldemir’in iş yerinin görünen yerlerine mahkeme kararının asılmasına ve istanbul, izmir ve ankara’da yayın yapan gazetelerde de kararın yayınlanmasına karar verildi.