suriye + iran + türkiye

  3
  bizanskurdu 2.9.2019 13:23
  bu 3 ülke gerçek bir birlik kurabilseydi, hatta yanlarına dönemin ırak'ını da alabilseydi, avrupa birliğine kafa tutabilecek bir ekonomik gücü yönetirlerdi.

  türkiye'nin bilgi birikimi ve beyin gücü, bizi otomatik olarak zaten dünya'nın en güçlü ülkelerinden birisi haline getirirdi.

  biz ne yaptık?

  amerika'nın ırak'ı yok etmesine kapı açtık.

  iran ile hiçbir zaman gerçek bir komşu ilişkisi kuramadık.

  en büyük sınır komşumuz olan suriye'nin emperyalistler ve israil tarafından paramparça edilmesi için önde bayrak salladık.

  sonuç olarak öyle yalnız kaldık ki, rus ayısına muhtaç duruma düştük. ne derlerse yapmak zorundayız, daha ortada bile olmayan su-57 projesi için şu anda harıl harıl kredi arıyoruz, olmayan şeyleri de satıyoruz.

  bizim gerçek dostumuz suriye, iran ve ırak olmalıydı, amerika ve rusya değil. bunu başarabilecek kabiliyetteydik aslında ama 2. bir atatürk gelip buna öncülük etmedi. 1 tane atatürk daha çıkaramadık anasını satayım.
 • 1
  ismail5412 2.9.2019 13:56
  türkiye açısından en olumlu şartlarda bile olmayacak birliktir. çünkü söz konusu ülkeler bu birliği kuracak, yürütebilecek halka, siyasi kapasiteye sahip değildir.
 • 0
  fevzi 2.9.2019 14:13
  3 ülkenin başına da 3 nitelikli lider geçmedikçe, çok zor olan durumdur. ayrıca türkleri bu coğrafyada kimse sevmez. biz de arapları sevmiyoruz.