2

göz merceğini bütüyen damla


tanım yapalım tam olsun : göz merceğini büyüterek göz arkasını incelemeye olanak sağlayan damla.

kesinlikle bizi yaratan allahın kullarını cezalandırma yöntemlerinden birisi olduğunu düşünüyorum. dün damlattılar rutin muayene esnasında yarım saat sonra güneşe bakmak bi kenarda dursun yakındaki nesneleri falan seçemez oldum. resmen işkence bu damla idam gelmeli mi gelmemeli mi tartışmalarına son noktayı koyabilecek güçte bir etkisi var. suçluların gözlerini 10 ar damla damlatıp sokağa salacaksın bak gör türkiyede suç kalıyomu kalmıyomu kuzu olur millet kuzu yemnediyorum. adını bilmiyorum damlanın zaten bilerek söylenmiyor bence halk galeyana gelmesin diye yoksa fabrikasını falan basar bu millet.
allah muhafaza
 • 0
  bibi 1 yıl önce
  neden damlatıyorsun lan ne işe yarıyor
  0
  zerolegolas 1 yıl önce
  puvom bazı muayene durumlarında gözün arkasına bakılması daha doğrusu göz merceğinin arkasına bakılması gerekiyor bunu yapmaları içinde göze ışık verilmesi lazım.
  ama gözümüzün ışığı kırabilmesi ve görüğü netleştirme gibi bir eğilimi var bunu yapması içinde göz merceğinin küçültülmesi lazım.
  bu damla merceğin küçülmesine izin vermiyor işte kedi gözü gibi kocaman bir göz merceğine sahip oluyorsun ışık mışık hikaye artık xenon far tutsalar gözüne o ışık olduğu gibi haaaaaaaaaaaarttttt diye gözün içine giriyor.
  doktorda göze ışık tutarak göz merceğinin ardını görebiliyor.
  0
  bibi 1 yıl önce
  vay be tıp bilimine bir kez daha saygı duydum
  0
  ofsaytsizburak 1 yıl önce
  bu mercek büyütme işlemleri göz muayenesinde yapılmıyor mu zaten

 • bilin istedim

  Her türlü az bilinen, çok bilinen, duyulsada ne olduğu tam olarak bilinmeyen kavramların açıklandığı. puivin bilmesini istediğiniz bilgi, anı,fıkra, makale, görselleri paylaşabileceğiniz, sesinizi özgürce duyurmak istediğinizde seçeceğiniz bölüm

  413 takipçi

 • abone ol

 • moderatörler

  ibrahimisbilir

 • 1. bölüm açıklamasına uygun olmayan başlıklar açmayınız.

  2. yanlış bir bilgi gördüğünüzde yazara düzeltmesi için rica ediniz.

  3. açılan başlığı gerekli buluyorsanız (+), gereksiz buluyorsanız (-) yönünde işaretleyiniz.