türkiye'nin dost ülkeleri

  7
  imperium 2.9.2020 12:24
  şu anda avrupa birliği, amerika, nato, rusya ve hemen hemen tüm komşularımız ile düşman haldeyiz. tüm dünyada bunu aynı aynda başarabilmiş ülke yok. rusya ile dostuz diyenler, rusya'nın suriye'deki kürtlere nasıl kol kanat gerdiğini bir araştırsınlar.

  galiba bir dost ülkemiz kalmadı. en azından bize faydası olabilecek bir dost ülkemiz kalmadı diyelim yoksa sudan ile çok iyi anlaşıyoruz.
 • 0
  hedap 2.9.2020 22:16 ~ 22:18
  dost ülke kavramı kullanan insanların, sıradan bir insan gibi yaşayıp bir yorum yapmaması lazım aslında.
  şu haritayı önüne koyup 2. serv gibi kabul ettirmeye çalışıyorlar, bunu kabul etmeyen hükümeti de suçlu görüyorlar.
  bugün hükümette kim olursa olsun bu haritayı kabul etmez. ediyorsa da zaten türk değildir.
  türkiye şuan tüm çıkarlarından vazgeçse zaten düşman olduğun kimse kalmaz sanıyoruz. ama o zamanda bir şey farketmeyecek.
  büyük ihtimalle yunanistan gibi 500 yılda ödenecek bir borç zincirini boynumuza takıp geçinip gideriz rahat rahat. geleceğe bırakacağimiz büyük bir miras olur:)
 • 0
  shewolf 2.9.2020 23:07
  azerbaycan dışında hiç bir dost ülkemiz yok :( ve bütün dünya türklerden nefret ediyor. avrupanın ve kürtlerin elinden toprak aldığımız için. yani iki görüste bizi desteklemiyor
  1
  systemfailed 3.9.2020 00:41
  sen nerelerdesın böyle özlettın kendını
  0
  shewolf 3.9.2020 04:09
  ;) özlediğim için arada bakıyorum. unuttum sanmayın
 • 1
  systemfailed 2.9.2020 23:19
  varmıki
 • 0
  bablisok 3.9.2020 02:15
  suriyedeki kürtler derken neyi kast ediyorsun? terör örgütü görmek istiyorsan türkiyenin en yakın dostu araplara bak. sonra çıkıp yok efendim hepimiz kardeşiz. kardeşsek neden suriyedeki kürt kardeşlerinize destek vermek yerine her fırsatta sizi sırtınızdan vuran arapları destekliyorsunuz. denize düşen yılana sarılır derler deniz ortadoğu yılan rusya tabi sizde kardeşlik menfaat uğruna hay menfaatiniz batsın.
  2
  shewolf 3.9.2020 04:12
  suriye kürtleri teröristtir net bir şekilde. türkiyede yaşayan kürtlerin yarısından fazlası devlet dostu türk kardeşidir. fakat az bir kesimi ise halen kurdistani destekler durumda. sadece türkiyede dost kürtler bulunmaktadır. bu sınırların dışında dost kürt yoktur... üzgünüm. dosttan da saymayiz. nitekim kürtler suriyede çoktan kurdistan hayaletini dolandirmaya başlamış. allah korusun türkiyenin kılına zarar gelmesin. kiyamam ülkeme. her karışı özenle naksedilmis gibi.
  0
  bablisok 4.9.2020 00:46
  neye dayanarak teröristtir diyorsun? ayrıca sana kısa bir bilgi vereyim kurdistan bir hayal veya hayalet değildir ırak, suriye, türkiye, iran ve ermenistan tarafından parçalanmış jeokultürel bir bölgedir. bayrağı, kültürü, tarihi ve dünya dilleri sıralamasında 9.sırada olan bir dili vardır. bu sebeple her kürdün kendi milliyetçiliğini yapma hakkı da vardır. asimile olmayı reddeden herkesi terörist ilan edemezsiniz. ne kadar yok deseniz de kurdistan vardır kürt vardır sizden öncede vardı sonrada var olmaya devam edecektir.
  2
  shewolf 7.9.2020 01:25
  bak canım benim, dünya tarafından kabul edilmediği sürece kurdistan diye bir ülke olmayacak. bi kere haritalarda kurdistan diye bir toprak yooook. toprağınız yok hep birilerinin himayesi altındayken ne kurdistani? kendi yasalarınız yok. üretiminiz halkınız bile doğru dürüst yok. bence bu konuda bir kez daha düşün.
 • 0
  bablisok 9.9.2020 00:17
  kurdistan bir devlettir demedim zaten hani devlet olarak kabul görmesede jeokültürel bir bölge olarak bütün dünyada tanınmaktadır kürt ırkını kürtçe dilini bütün dünya kabul eder türkiye hariç çünkü 2020 yılına gelmişken hala imparatorluk hayaliyle bir ırkı asimile eden tek ülke olduğu için bir milletin kendi kendini yönetme hakkını elinden aldığı için sizde biliyorsunuzdur kuzey ırakta kürt bölgesel yönetimi vardır iranda kurdistan eyaleti vardır sureyide kürt halkı polis gücü vardır ama türkiyede kurdistan kelimesi bile yasaktır bütün dünya neden türkiyeyi sevmiyor şimdi anladınız mı okuduğunuz okulda gityiğiniz hastanede kurallara uymazsanız ne olacağını biliyorsunuz ama dünyaca kabul görülen kuaralları çiğneyince bilmemezlikten geliyorsunuz şuan dünyada cumhurbaşkanınızında dediği gibi asimilasyon bir insanlık suçudur. (pi: @shewolf)
  0
  shewolf 10.9.2020 23:23
  oyle dersen anlarım
 • 0
  penunbra 12.9.2020 14:21
  ne yazık ki türkiye'nin pek fazla dost ülkesi kalmadı. mevcut durumda, malesef sorunlu olmadığımız ülke kalmadı.
 • 0
  grkemgnay 12.9.2020 15:23
  ülkelerin dostu olmaz, çıkar anlaşmaları olur derdi öğretmenim. günümüz için de şunu söylüyorum. kim erdoğan olacak kişiye para veriyorsa o, onun dostudur. bizim değildir.